25 Şubat 2009 Pazar 08:45
MUSA Ö. KIROĞLU
Sakatlar Derneği bu seçimlerin en flaş noktası oldu
musakiroglu@mynet.com

Sakatlar Derneği Ünye Şubesi kendine ait yeri-mekanı olan, dayalı-döşeli, bilgisayar kursu düzenleyebilecek kadar ileri seviyede donanımlı ilçemizdeki en iyi derneklerden birisidir.

Yöneticilerini, bu seviyede ileri bir dernek hizmeti verdikleri için kutluyorum.

Öğrendiğim kadarıyla 1000'in üzerinde üyesi olan bu dernek, aynı zamanda önemli bir oy merkezi! olmalı ki, ziyaret edenden geçilmiyor.

Öyle ya… Derneğe üye olma yaşı 18'in üstü olduğuna göre bu üyelerin hepsi de seçmen olmalılar. Böyle 1000'in üzerinde üyesi olan bu dernekteki üyeler, aynı zamanda en az sekiz-dokuz yüz tane aile ortamı demektir. Her ailenin kendi içinde ortalama 3 oyu olsa bu üyeler, aileleriyle birlikte nerden baksan toplam 3 bin oy ederler! Bir de bunların etki alanı, hısım-akrabaları, yan-alt-üst komşuları derken hay daaa… Bu oyun sayısı çıkar mı 5 binlere…!

Demek ki, adaylar bu gerçeği görmüş, farkına iyi varmışlar…! Vay uyanık adaylar vay… Nerden oy geleceğini nasıl da biliyorlar…

Ancak, Ahmet Arpacıoğlu dışında, bu derneği ziyaret eden her adaya dernek yönetimi teşekkür ettikten sonra yaklaşık olarak, “Belediye Başkanımız Ahmet Arpacıoğlu sağ olsun. Bizim her şeyimizle ilgilendi. Destek verdi, yardımcı oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diyorlar.

Şimdi bu açıklama ne anlama gelir… Bakın ben bu açıklamayı şöyle anlıyorum: “Kardeşim adaysın, tabi ki geleceksin, buyur gel. Ama bu zamana kadar nerdeydin. Bayramda yoktun… Seyranda yoktun… Şimdi aday olmuş, oya ihtiyacın var, aklınıza geldik, öyle mi? Valla biz, bu seçimde Ahmet Arpacıoğlu'nu destekleyeceğiz. Çünkü ondan gereken ilgiyi-yardımı-desteği gördük. Bizi her fırsatta ziyaret etti, kol kanat gerdi. Bizim oyumuz destursuz kendisinindir.”

Adaylardan biri işte bu gerçeği, yani sakat kardeşlerimizin oyunun Ahmet Arpacıoğlu'na gideceği gerçeğini görmüşâ€¦ Ziyareti sırasında hemen orda, anında bakın onlara aynen şöyle diyor, “Yardım almışsınız, ama yetersiz. Eğer ben seçilirsem size, onun verdiğinin üç katı daha fazla destek verecek, yardım edeceğim.”

Hey gidi günler hey… Bu söz bana bakın neyi hatırlattı… 1991 Genel Seçimlerinde Süleyman Demirel de böyle bir laf etmişti. Egeli tütün üreticilerine “Size Özal'ın verdiğinden beş lira daha fazlasını vereceğim.” demişti.

İşte Demirel'in ‘tarihe mal olan' bu meşhur lafını hatırlattı bana bizdeki adayın ettiği laf.

Vay… Vay… Bak seen… Biz bu memlekette Demirel devrinin artık bittiğini sanıyorduk. Bitmemiş meğer. Geriden daha ne Demireller geliyormuş da haberimiz yokmuş.

Bakın, Süleyman Demirel o seçimlerin birinci partisi olmuş, koalisyonla da olsa hükümeti kurmuş, Başbakan olmuştu.

Şimdi ben merak ediyor ve bekliyorum.  Bakalım bu sözü veren aday da seçimlerden birinci çıkıp, Belediye Başkanı olabilecek mi?Bu Haber 2200 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : sakatlar derneği ziyaretleri Tarih : 26 Şubat 2009 / Pazar Üye Adı :fikre dönmez
Musa bey,ne güzelde yazmışsınız malum ziyaretleri...Düz mantıkla bile düşünsek böyle bir oy potansiyeli olan bir gruptan bir tane bile meclis üyesi adayı yok.Belki derlerki;arkadaş aday oldunuzda listeyemi koymadık!!!bende diyorum ki ziyaret ediyorsunuzda niye siz teklif etmiyorsunuz?Bu işler ziyaretle hediyeyle olmuyor.Eğer engelli bir arkadaşıma böyle bir teklif yapılmışsa,hangi parti olursa olsun bu sözlerimi geri alıyorum...saygılarımla
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI