14 Aralık 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Çıraklık, kalfalık, ustalık dönemi...
musakiroglu@mynet.com

12 Haziran genel seçimleri sırasında Başbakan Tayip Erdoğan; birincisi çıraklık, ikincisi kalfalık olmak üzere iki dönemi geride bıraktıklarını… Artık üçüncü döneme, yani ustalık dönemine doğru yürüdüklerini söylemişti.

Başbakan bunu niye özellikle böyle söyledi? Çıraklığın, kalfalığın ve ustalığın birbirini takip eden bir süreç olduğunu… Eğer bu süreç doğru götürülürse başarılı olunabileceği gerçeğinin sosyal hayatın en önemli gerçeklerinden birisi olduğunu biliyordu. Bunu bildiği için söyledi.

İşte bu bakıştan hareketle, çıraklık ve kalfalık süreçlerini doğru götürdüğüne inandıkları Başbakan'a, millet tereddütsüz ustalık yolunu açtı.

Tayip Erdoğan ayrıca, ta işin başında partisini kurarken tüzüğüne üç dönem başkanlık, genel başkanlık, milletvekilliği yapma hakkı koydurmuştu. Bu da son derece mantıklıydı. Öyle ya üçüncü dönem ustalık dönemi olduğuna ve bunun daha ilerisi olmadığına göre partisinin tüzüğüne koydurduğu madde ile işin ucunu bağlamıştı.

Tüzükteki o madde geçerli ve uygulanıyor. Örneğin; Gülyalı ilçesindeki ilçe başkanı üçüncü dönemini doldurduğu için bir kez daha aday olamadı. Yerine yeni birisi ilçe başkanı oldu.

Ünye'de AK Parti ailesine bakıldığında İçişleri Bakanımız Sn. İdris Naim Şahin                       3. döneminde… Siyasi hayatının ustalık dönemini yaşıyor.

Sn. Şahin tam da ustalık döneminde getirildiği bakanlık görevinde daha işin başında ustalığını ortaya koydu. Bunun göstergesi ise Meclis'teki PKK sözcülerinin üç ay geçmeden kendisi hakkında verdikleri gensoru önergesidir.

Bir diğer milletvekilimiz Sn. Mustafa Hamarat ise 2. döneminde, yani kalfalık döneminde…

Çıraklık döneminin 2. yarısında çok başarılı bulduğum Sn. Hamarat'ın kalfalık dönemi ile ilgili olarak yazabilmek için biraz beklemem gerekecek, öyle görünüyor.

Ünye Belediye Başkanı Sn. Ahmet Arpacıoğlu ikinci, yani kalfalık döneminin başkanlığını yapıyor.

Sn. Arpacıoğlu çıraklık döneminin son yılında gösterdiği başarısıyla kalfalık döneminin kapısını açmayı beceren… Kalfalık döneminde ise, hız kesmeden başarısını sürdüren bir başkan olarak ustalık dönemine doğru emin adımlarla yürüyor.

Ünye'de Pazar günü yapılan ilçe kongresinde Sn. Ahmet Çamyar 2. dönem ilçe başkanı seçildi. Çamyar, çıraklık döneminde gösterdiği performansla rakipsiz seçime girdi ve kalfalık döneminin görevini aldı.

Sn. Çamyar'ı sürekli izliyorum. Eminim kalfalık döneminde de bu performansının gerisine düşmeyecek, üstüne ilave ederek, ustalık dönemine doğru yürüyecektir. Kendisine bu yeni döneminde de başarılar diliyorum.

En tepede Ankara'da usta siyasetçi İçişleri Bakanımız Sn. İdris Naim Şahin… Hemen yanı başında kalfalık dönemini sürdüren milletvekilimiz Sn. Mustafa Hamarat… Ünye'de kalfalık dönemini hizmet ve yatırımlarla donatan Belediye Başkanımız                Sn. Ahmet Arpacıoğlu… Ve aşağıdan yukarı yarattığı hız ve dinamiklerle partisini sürekli canlı tutan taze kalfa Sn. Ahmet Çamyar'la birlikte bölgemiz, tarihindeki en şanslı dönemini sürdürüyor. 

Bu dönemin hizmet ve yatırımları muhakkak ki bölgemizdeki hayat standardını daha yükseklere taşıyacaktır.

Ve görülüyor ki Ünyemiz'de olsun, bölgemizde olsun yaşamak daha keyifli olacaktır.

Yeter ki çıraklık, kalfalık, ustalık sürecinde hataya düşülmesin, doğru işler yapılsın.Bu Haber 2632 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI