17 Aralık 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Dikkat çeker tabi ki...
musakiroglu@mynet.com

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan AK Parti Ünye İlçe Kongresi'nde Ordu Milletvekili olarak İçişleri Bakanımız Sn. idris Naim Şahin'in dışında başka milletvekili olmaması bir hayli dikkat çekti.

  

Gazetecilik merakım gereği durum benim de dikkatimi çektiği için AK Parti'nin ileri gelenlerinden birkaç kişiye bu işin sebebini sordum.

  

Hemen hepsi durumun dikkat çekecek kadar önemli olmadığına yakın cevaplar verdiler.

 

Ama bu cevapların sanki içinde bir şeyleri örtmeye, perdelemeye çalışan cevaplar olduğu da gözden kaçmıyordu.

  

İlginçtir, bazı okurlarım gönderdikleri mesajlarında gazetemizde konuyu dile getirmemizi de böyle anlatıyor, bizi durumu örtmeye/perdelemeya çalışmakla eleştiriyorlar.

  

Hatta bir okurum aynen şöyle yazmış mesajında; “Ünye İlçe Kongresine o kadar dar zamanına ve İstanbul'da bir başka programı olmasına rağmen İçişleri Bakanı katılıyor. Ama AK Partili diğer üç milletvekili katılmıyor.

  

O gün başka işleri, programları mı vardı? Ankara'daki bayan basketbol maçına gitmeye vakit buldular, ama Ünye kongresine katılmadılar.

  

Milletvekilleri, önceki hafta 3-4bin nüfuslu Gülyalı ilçe kongresine katıldıkları halde Ünye kongresine katılmıyorlarsa bunların karın ağrıları var demektir. Bu ağrı hem de az buz bir ağrı değil, bayağı rahatsızlık veren bir ağrı olmalı.

 

Siz bunun farkında değil misiniz, niye onlara bunu sorup bir cevap istemiyorsunuz?”

 

Gerçekten karın ağrısı var mı yok mu? Varsa niye var? Benim bu konuda dişe dokunur bir bilgim yok.

 

Bildiğim şeyler ise; partinin Ünye bölümünde gruplaşmaların olduğu, bunun da her dönemde rastlanan bilindik bir durum olduğudur.

 

Ama şunu da çok iyi biliyorum; ne kadar gruplaşma, ne kadar çekişme/tartışma olursa olsun parti kongreleri herkesin, her grubun özellikle katıldığı, boy göstermeye çalıştığı toplantılardır.

 

Eğer Ünye ilçe kongresine, böylesi bir gruplaşmadan doğan uzaklaşma sonucu katılmama olmuşsa katılmayanlar büyük hata yapmışlardır.

 

 Siyasette hedefi olan, bu hedefe varmak için çalışanlar arasında rekabet kaçınılmazdır. Çünkü siyasetçilerin seçilmek istediği milletvekilliği, belediye başkanlığı, vs görevi sayısı bellidir. Bu görevlere seçilmek isteyenlerin sayısı çok, seçilecek görev sayısı az olunca elbette rekabet yaşanacaktır.

 

 Bu rekabete, bu rekabetten kaynaklanan tartışmalara, hatta ufak tefek sürtüşmelere anlayış gösterilebilir.

 

 Kaldı ki, bu durum siyasetçilerin kendi arasında, baştan sona kendilerini ilgilendiren bir durumdur.

 

Dışarıdakileri de öyle pek alakadar etmez.

 

 Ama bir şey var ki vatandaşları çok alakadar eder. Eğer bu rekabet ve tartışmalar hizmet alımına ve hizmetlerin takibine zarar verecek seviyeye ulaşmışsa buna kayıtsız kalınamaz.

 

 Çünkü hizmet akışı, işbirliği ve uyum içinde çalışmakla mümkün olur. İşbirliği ve uyum ise ortak akıl ve ortak çalışmayla sağlanır.

 

İşte bu yüzden Pazar günkü kongre dikkat çekti. Çekmemeli diyenler de dediklerine pek inanmıyor… Çekmez mi, tabiî ki dikkat çeker…

 

 

 Bu Haber 3226 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI