7 Ocak 2012 Pazar
ARİF TAKICI
Hoş geldin yeni yıl
atakici25@hotmail.com

Çeşitli iniş çıkışlarla, sağlıkla rahatsızlıkla, neşeyle üzüntüyle, artımızla, eksiğimizle yeni bir yılı daha geride bırakarak 2012 yılına girdik.

Yeni yılı hayallerimizle, tasarı ve projelerimizle karşılamamız lazım gelirken, geride bıraktığımız yılında muhasebesini yapmak zarureti vardır.

Neler yaptık, ne kadar hayırlı işler yaptık, kaç insanın kalbini yaptık, kaç yetimin başını okşadık, kaç kişinin derdine ortak olabildik,  kaç insanın kalbini kırdık… Kendimize, ailemize, komşumuza, mahallemize, şehrimize ve ülkemize ne kadar faydalı olabildik… İnsanlık için neler yapabildik, Allahın rızasını ne kadar kazanabildik, Peygamberimizin hayatını ne kadar örnek alabildik… Her gün hayat bankamıza 84 400 saniye zaman yatıran Yaradanımıza ne kadar şükredebildik, hazineler kadar kıymetli bu geri gelmeyen zamanları ne kadar verimli değerlendirebildik? 

Evet… Geride bıraktığımız yılın iyice muhasebesini yapmak, dünyada var oluş gayemizin bizlere yüklediği sorumluluğu idrak etmek mecburiyetimiz vardır!

Ben Sanayi Sitesi'ndeki işyerimi kiraya vererek işimi bıraktım, kendimi emekli ettim. Birçok dostum, çok canın sıkılır, kesinlikle vakit geçiremezsin, bunalırsın dediler. Ben de inançlı insanların canı sıkılmaz, çünkü inançlı insanlar iki gününün aynı olmasını ziyan bilir, dedim. Emekli olmak demek, yeme içmenin dışında bir şey yapmamak değildir.  Zira sadece beslenip uyumayı diğer canlılar yapıyor. Beslenmeyi ise tüm canlılar yapıyor. Öyle ise tüm emeklilerin mutlaka yapacağı bir şeyler vardır. Evet, emekliyim ama bana gün yetmiyor.

Değerli yazarımız Yaşar Karaduman da emekli ama ona gün hiç yetmiyor. Saygı değer Karaduman bir rahatsızlık geçirerek bizleri çok korkuttu. Allaha çok şükür ki, eski sağlığına kavuşmaya başladığına dair emareler görmeye başladık… Yaşar Bey hayata bağlılığı ve inancı sayesinde geçirdiği travmayı atlattı ve yaşama dört ele tutundu.   Yaşar Beyin sağlığının düzelmesine dair güzel gelişme başta ailesini, Ünye Kent gazetesi ailesini,  sevenlerini ve dostlarını ziyadesiyle sevindirdi. Yaşar Beyi bir an evvel kendisini toparlamış olarak gazetedeki bilgisayarının başında yazılarını hazırlarken görmek, o tecrübe, kültür ve bilgi dağarcığından köşesine nakşettiği akıcı yazılarını okumak istiyoruz. Hadi Yaşar Bey, çabuk iyileş ve yazılarına biran önce başla… Canik Dergisi ve Ünye Kent Gazetesi okuyucularını, her satırını özenle hazırladığın yazılarından daha fazla mahrum etmeye hakkın yok!          

Yirmi dört saatin az geldiği değerlerimizden biri de Ordu Milletvekili Sayın Mustafa Hamarat:  Sayın Hamarat Oney Flash FM' de yaptığım radyo programıma 2011 yılının en son program konuğum oldu. Sayın Hamarat'ın gülümseyen yüzü ve daima ileriyi işaret eden çeşitli tasarı ve projelerle formatlanmış hayalleri bende pozitif intibalar bıraktı. Tabi çoğu radyo dinleyicimizin dinlediği, programda konuştuklarımızdan bu yazımda pek bahsedemeyeceğim, çünkü yerim daraldı, başka bir yazımda sizlerle paylaşırım. Ancak şunu içtenlikle ifade etmek isterim… Ordu Milletvekillerimizin hepsi bizim için saygıdeğerdir. Ancak İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin ve Sayın Hamaratın bizim için ayrı bir yeri vardır. Sayın Bakanımız ülkemizin tümüyle ilgilenmek durumundadır. İşte bu zaviyeden baktığımızda Sayın Hamarat'ın bölgeyi temsil etme noktasında tüm Ordu'yu kavrayan bir misyonu başarıyla tüm çalışmalarına yansıttığını ve gülümseyen yüzünde de mutluluğun bir tezahürü olarak ifade bulan başarılı çalışmalarını hayatla buluşturduğunu müşahede etmekteyiz. Şayet Sayın Hamarat'ın temsil noktasındaki çalışma endeksine görmek istenildiği gibi değil, objektifin tarafsız resmettiği gibi iyimser ve önyargısız bir gözle bakılırsa, başarılı bir Milletvekili olduğu görülür. Sayın Hamarat hem partisinde ve Meclisteki performansıyla kendisini ispat etmiş, hem hükümet üyeleriyle iletişimde başarılı, hem de seçim bölgesiyle ilgili münasebetlerinde son derece ilgili, teşkilatla ve seçmenleriyle sıcak temaslar kurabilen bir ilklimi tesis edebiliyor. Saygılarımla.

 

 Bu Haber 1378 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI