21 Ocak 2012 Pazar
ARİF TAKICI
Terör sancısı
atakici52@hotmail.com

12 Eylül askeri darbesiyle 11 Eylül'de vuku bulan sokak eylemlerinin                        (ilginçtir) şıp diye kesilmesinin sonrasında, dışarıdaki ağababalarının içerdeki piyonlarına verdiği rollerin devreye sokulmasıyla başlayan PKK terörü, binlerce vatandaşımızın şehit olmasına, sakat kalmasına, ülke ekonomisinin zarar görmesine sebep olmuştur.

Sonrasında, ne öldür ne güldür moduna geçilerek, ülkemizin varlığını istikrarsızlıklar içinde sürdürmesi adına, terör örgütü kurdurularak, ülkemizin kalkınmasını önlenmek suretiyle kendi emellerine hizmet edecek stratejilerini uygulamışlardır.

PKK 1974 yılında Abdullah Öcalan tarafından Marsizm, Leninizm doğrultusunda silahlı terör örgütü olarak kuruldu.  PKK, Partiya Karteren Kürdistan, yani Kürdistan İşçi Partisi ismiyle dünyanın en cani örgütlerinden biri olarak, malum dış güçler tarafından ülkemizin başına musallat edilmiştir. 6 ile 10 bin arası değişen militana sahiptir.  Başta uyuşturucu ve haraç olmak üzere çeşitli kalemlerden elde ettiği yıllık gelirinin 720 bin Euro civarında olduğu söyleniyorsa da, ben bu cani örgütün yıllık gelirinin milyonlarca doları aştığını düşünüyorum. 

Örgütün canice eylemlerini sürdürmesi sebebiyle 2010 yılı itibarıyla 6 bin beş yüz şehit verilmiş, toplamda 41 443 kişi hayatını yitirmiştir.  PKK terörünün ülkemize verdiği ekonomik zarar 300 milyar doları aşmıştır.. Bu kadar yüksek para ülkemizin kalkınmasına kullanılabilseydi,  ülkemizin ekonomik endeksinin nereye yükseleceğini bir düşünün! 

PKK terör örgütünün hangi dış güçler tarafından desteklenip palazlandırıldığını orta derecede haber izleyen herkes biliyor… Aynı şekilde, ülkemizin gücü, ordumuzun dünyadaki dördüncü büyük ordu olduğu da biliniyor… Öyleyse niçin 30 yıldır biz bu PKK terörünü bitiremedik, ya da hiç değilse küçültemedik?  İşte bu sorunun karşılığını bulmak ve bu zaviyeden çözüme odaklanıp meselenin merkezinden nihai çözüme ulaşacak yöntemleri fiiliyatla buluşturup sorunun çözümüne yaklaşmak, devletimizin konuyla ilgili yetkili organlarının ortak akıl ve stratejisiyle başarabilecekleri bir olgudur… İşte bu olgunun hayatla buluşması, Sayın İçişleri Bakanımızın ortaya koyduğu kararlı tutumla gerçekleşecek, kolektif ortak akılla başarıya ulaşacaktır. İşte bundan dolayı endişeye kapılan PKK'nın Meclis deki zavallı ve hain taraftarları, İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin'e öfkeyle saldırmaya, akılları sıra yıpratmaya çalışmışlardır. Azınlıkta olsa bazı yayın organları ve akıl tutulması özrü olan bir takım siyasetçiler de söylem ve yazılarıyla bu kısır döngüye çanak tutmuşlardır…

Kediye sormuşlar, şu fare senin bıyığının önünden geçmek istiyor, ne dersin? Olmaaaz demiş, bir defa izin verirsem, o bunu yol yapar!  Kim ne derse desin, Sayın İçişleri Bakanımızın Meclisteki konuşması olması gerektiği denklemde olmuştur. Sayın Bakanımız dirayeti ve devlet tecrübesiyle, ortaya koyacağı strateji ve geliştirdiği, daha da geliştireceği koordinasyonla PKK'ya o yolları dar edecektir.

Sayın Bakan arsıza edepsize haddinin bildirilmesi gereken zaviyeden konuşmuş, ateşin düştüğü yerden sıçrayan kıvılcımla yanan yüreklere tercüman olmuştur.     

Ben Kıbrıs Gazisiyim, dağcılık eğitimi aldım, askerliğimi de paraşütçü komando olarak yaptım… Bunu şunun için ifade ettim: PKK ile mücadelede klasik askeri eğitim almış askerle başarılı netice alınamayacağını, neden alınamadığını da bilenlerdenim. Cephe savaşına göre eğitim alan askerle sonuç almak zordur… Terörist çıyansa sizde siz de öyle olmak, her türlü koşullarda ondan daha üstün olmak, bu ölçekte eğitim görmüş,  küçük, ama vurucu gücü büyük özel eğitim almış birimlerle mücadele sürdürmek gerekir.

İşte Sayın Bakanımız, tecrübesiyle bu olguyu bildiği ve engin görüşüyle meseleyi derinlemesine tahlil edebildiği için,  polis ve jandarma özel harekAt birimlerini devreye sokmuş, bu istikamette başarılı neticeler alınmasını sağlamıştır. Sayın Bakanımızın, kuvvetli operasyon gücü olan bu kuvvetlerin daha fazla teknik donanım, istihbarat ve koordinasyonla desteklenmesini sağlayarak görevlendirilecek özel harekAt birlikleriyle, PKK'nın dağılım, bitiş sürecini başlatmış olduğunu, bu istikamette mutlaka başarıya ulaşacak olduğunu görüyoruz.

Sayın Bakanımızın yükü ağırdır… Şehitlerimizin manevi desteğinin, gazilerimizin ve şehit ailelerinin dualarının Bakanımıza destek olacağına olan inancımızı ifade ederek, hem Ülkemizin huzuruna matuf hayırlı çalışmalarında, hem de seçim bölgesinde ki yaptığı ve yapacağı güzel çalışmalarda Allahın, Sayın İdris Naim Şahin'e yardımcı olmasını niyaz ediyoruz. Saygılarımla.

 

 Bu Haber 1715 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI