20 Mart 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Numan Kurtulmuş'u her kesim izliyor, herkes dikkatle dinliyor
musakiroglu@mynet.com

Saadet Partisi Genel Başkanı Ünyeli Hemşerimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş geçtiğimiz Çarşamba günü partisi tarafından düzenlenen mitinglere katılmak üzere Ordu ve Ünye'ye geldi.

Ben de bir grup arkadaşımla önce Ordu'daki, sonra da Ünye'deki mitinge katıldım. Kendisini dinledim. Ayrıca mitinge katılanları izledim, konuştum. Konuştuğum bu kişilerin Numan Bey'le ilgili kanaatlerini almaya çalıştım.

Bir kere öncelikle şunu belirteyim. Her iki mitingde de Saadet Partili olan taraftardan iki üç kat daha fazla, farklı parti ve kanaatlere sahip, dinleyici ve izleyici topluluğu vardı.

Ben bu kişilerden, özellikle Ordu'da miting alanında, tanıdığım bazı eski siyasi arkadaşlarımla Sayın Genel Başkanı dinlerken, hemen hepsinin şunları söylediklerine şahit oldum. “Numan Bey'i Genel Başkanı olduğundan bu yana özellikle televizyonlardaki programlarından ilgiyle izliyoruz. Hiçbir cümlesi, kelimesi içi boş laf değil.”

Bu arkadaşlarımdan birisi ki, geçmişte mensubu olduğum Anavatan Partisi'nde genel merkez düzeyinde siyaset yapan ve siyasi analizleri güçlü olanı, miting akşamı bana açtığı telefonda aynen şunları söyledi:

“Türkiye'de iki türlü başbakan çıkar, birisini dışarısı çıkarır, ikincisini içerde millet. Dışardan başbakan yapılanlara karşı, önümüzdeki dönemde Numan Bey, içerde milletin çıkardığı bir başbakan olarak bu milletin başına geçer. Çünkü Numan Bey'in, Başbakan olacak bilgi, birikim, tecrübe ve görgüye sahip birisi olduğunu görüyorum. Ayrıca kendileri milletin sevebileceği derecede sempatik bir ruh ve yüz sahibi.”

Ben de izliyorum SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'u. Ancak ben, iki yönüyle izliyorum kendisini. Birincisi, yeni yüz siyasetçi olarak siyasette ifade ettiği yeni söz ve söylemiyle. İkincisi ise, Ünyeli hemşerimiz olması dolayısıyla. Ben, geçmişte 18-19 yıl Sayın Şükrü Yürür'ün yanında siyaset yapıyorken de bu özellikleri göz önünde bulundurmuş, Anavatan Partisi'nde siyaset yapmıştım.

Şimdi artık daha da ilerisi, Ünye'nin, siyasette bir Genel Başkanı, bir başbakan adayı var. Ünyeliler bunun çok iyi farkında olmalılar ki, Meydanı doldurmuş, Sayın Kurtulmuş'u dinlemiş, alkışlamış, sevgi gösterisinde bulunmuştu. Ben de onlardan biriydim Meydan da…

Sayın Genel Başkan SP'yi, millete yeni bir siyasi adres olarak gösteriyordu konuşmasında. Diyordu ki; “Biz, şu dört ilkeye kabul eden, bunun doğruluğuna inanan herkesi SP'ye davet ediyoruz. Bu ilkelerden birincisi; yerli ve milli siyaset. İkincisi; özgürlük-eşitlik-adelet. Üçüncüsü; maddi kalkınmanın manevi kalkınmayla birlikte ele alınması. Dördüncüsü; her türlü emperyalizme karşı olmaktır”

Ordulu arkadaşımın telefonda sözünü ettiği “dışarının değil, milletin çıkaracağı bir başbakan adayı”, ancak bu ilkelerle davet edebilirdi milleti partisine. Numan Bey, teşhisi doğru koymuş, reçeteyi doğru yazmış görünüyor. Ülkemiz, milletimiz için hayırlara vesile olur inşallah.

Ayrıca, Ünye'deki Saadet Partilileri de tebrik ediyorum. Biz Ordu'ya gittik, Ordu mitingine de katıldık. SP Ordu merkez teşkilatının şehrin hiçbir yerinde asılmış, bayrağına, posterine, afişine rastlamadık. Hele belediye başkan adayının hiçbir tarafta resmini göremedik. Ama SP'nin Ünye teşkilatına bakın, şehrin her tarafına parti bayraklarını, afişlerini, adayın resimlerini takmışlar, arı gibi çalışıyorlar. Kutluyorum kendilerini…Bu Haber 2422 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : objektif yorum Tarih : 22 Mart 2009 / Pazar Üye Adı :m.sıddık öz
Eline kalemine sağlık Musa Hoca objektif bir yorum ancak bu kadar olabilir.olayları yerinde takip ederek araştırarak kişileri dinleyerek tarafsız bir yorum yapmak en doğru ve en güzelidir.Sen de bunu yapmışsın.Tebrikler ve iyi yarınlar diliyorum.M.ÖZ.........
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI