4 Ağustos 2010 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
Hemşerimize sahip çıkalım...
Ünyelileri kırmayarak ikinci defa memleketi Ünye’ye gelen ve Ünyeli hemşerilerine Cumhuriyet Meydanı’nda hitap eden Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’ a teşekkür ediyoruz.

Aynı gün Ordu'da da miting yapan Numan Kurtulmuş koşup geldi Ünye'ye. Hem miting yaptı, hem halka birlikte sevgi yürüyüşü yaparak bir dershanenin açılışına katıldı. Yürüyüş esnasında birçok Ünyeli, önünü keserek onu kucakladı, öptü, sevgilerini belirtti.

Numan Bey, meydandaki konuşmasında diğer liderlerin yaptığı gibi başkalarına hakaretler, aşağılayıcı sözler sarf etmedi. Tüm ulusal basının da takdir ettiği gibi en centilmen, en saygılı, kibar, bilgili, birikimli, yeni bir lider olduğunu gösterdi.

Ülkenin ve milletimizin özgürlük, adalet ve refaha ulaşabilmesi için ABD ve AB'nin IMF'nin yolunda ve emrinde olmanın yanlış olduğunu, kendi milli değerlerimize sahip çıkarak ülkeye ve insanlara adil bir hizmet edilebileceğini anlattı. Dış güçlerin tavsiye ve buyrukları ile tarımın ve hayvancılığın bittiğini, köylünün mahsulünün para etmediğini, insana ve esnafa değer verilmediğini söyledi.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş' un samimi olduğuna inanmak için geriye dönüp bakmak lazım. Kendisi makam, mevki ve ikbal peşinde biri olsaydı, Başbakan Sn. Tayyip Erdoğan'ın iki defa AKP'ye ve hükümete davetine “evet” derdi. Demedi, çünkü inandığı davasını anlatmak, büyütmek, iktidara taşıyıp bu millete hizmet etmek ve ülkeyi içine düştüğü bu zor durumdan kurtarmak için Milli Görüşü yeniden ayağa kaldırıp, iktidar yapmak gerektiğini düşündü. Ve bu yolda yürümek, koşmak, çok çalışmak gerektiğini kabul etti.

Şimdi Numan Bey memleketi olan Ünye'ye geldi ve Ünyeli hemşerilerinden destek istiyor. “Beni ele güne mahcup etmeyin” diyor.

Ben de diyorum ki; biz de bize ders veren bu genel başkanımıza teşekkür mesabesinde bir güzellik yapalım, en azından her evden her aileden bir iki oy da ona ve partisine verelim.

İl Genel Meclisi'nde verilecek oylar her partinin yurt çapında yüzde kaç oy aldığını gösterecektir. Ünyeliler, inanıyoruz ki bu konuya da dikkat edip önem vereceklerdir.

 Bu Haber 1544 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI