26 Nisan 2012 Pazar
İSMAİL SARI
Kıymet Bilmek

Halkımızın inançları zayıfladıkça, takdir duyguları ve kıymet bilme hassasiyetleri de o ölçüde köreliyor. “Yaratılanı, yaratandan ötürü sevmek” gibi; kıymetli olanları takdir edebilmek için de onları kıymetli olarak yaratanı tanımak gerekir.

Çocuklarımız, Allah'(c.c) ın bizlere verdiği büyük nimetlerinden biridir. Nimetin kıymetini bilmek için, onu veren Allah'ı çok yakınen tanımak lazımdır diye düşünüyorum. Ve bu düşüncemle de Mustafa Kemal Atatürk'ün bu konudaki en güçlü inanca sahip bir lider olduğu kanaatine varıyorum. Çünkü, çocuklar için özel bir bayram düşüncesi, dünya üzerinde sadece O'nun eseridir.

Değerli okuyucularım, “23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramını 40 ülkeden gelen çocuklarla birlikte kutladık. Görüntü ve ortaya konulan ”Dünya çocuklarının ortak oyun kültürü” tek kelime ile “HARİKA” idi. Bu manzara, takdir konusunda güçlük çektiğimiz süper bir “KIYMETTİR”, “DEĞERDİR”. Ortak olarak sahiplenmek suretiyle daha büyük ”değer”  haline getirmemiz gerekir.

Ünye'mizde kutladığımız bayram programı için ilçe Kaymakamımız Sayın Mustafa DEMİR Bey, Gürcistan çocuk folklor ekibini davet etmişti. Güzel bir renklilik oldu. Çok başarılı bir ekipti. Ben şahsen çok beğendim. Ayrıca, bölgemizin oyun ve folklor kültürünün benzer olduğunu, dolayısı ile duygu ve heyecanlarımızın ortak değerler taşıdığını görme ve hissetme fırsatı bulduk.

Sonuç olarak şunu, altını çizerek belirtmek istiyorum: Önce ortak değerlerimizi tanımak, sonra takdir etmek, daha sonra ortak değerler olarak benimsemek ve sevmek; neticede hep birlikte tanıtımını yapmak. 23 Nisan Egemenlik Ve Çocuk Bayramında çocuklara çok değer verdiğimizi gösterdik. Dünya çocuklarını davet ettik ve bu değerimizi dünya insanlığına tanıtarak örnek olma güzelliğimizi pazarladık. Millet olarak güzel yanlarımızdan birinin dünya insanlığının ortak değeri olmasına öncülük ettik. Öncelikle Mustafa Kemal ATATÜRK' e şükranlarımızı arz ederken bu güzel tanıtıma öncülük eden TRT kurumuna da minnet duygularımızı sunuyoruz.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

                                                                                                                                  

 Bu Haber 1479 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI