9 Mayıs 2012 Pazar
İSMAİL SARI
Havacılık ve Uzay Üniversitesi'nin Açılışı

Türk Hava Kurumu tarafından 2010 yılında kurulan ve 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı eğitim-öğretime başlayan Havacılık ve Uzay Üniversitesinin resmi açılışı, 02 Mayıs 2012 Çarşamba günü Etimesgut Türkkuşu tesislerinde bulunan üniversite kampüsünde, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL'ün katılımı ile yapıldı. Öncelikle kurumumuza, sonra yurdumuza ve daha sonra tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun. Allah (c.c) dan, çok başarılı ve dünya standartlarının üzerinde bir havacılık-uzay bilimleri başarısı yakalamasını diliyorum.

 

Değerli okuyucularım, biliyorsunuz bu üniversitenin bir ayağının da Ünye'mize gelmesi için çalışmalar yaptığımızı sizlerle paylaşmıştık. Ve nisan ayı içinde bir havacılık meslek yüksek okulunun temeli atılacağını da duyurmuştuk. Bir zamanlar Sayın Ahmet ARPACIOĞLU'nun Belediye Başkanlığına başladığı ilk günlerde, Atatürk Parkının en kısa zamanda Ünye halkının hizmetine sunulacağını defalarca tekrarladığı halde, bir parça dolgu yapabilmek ve çalışmalara başlayabilmek için bir seneye yakın mücadele verdiğini, yanlış hatırlamıyorsam dokuz ayrı kurumdan izin almak zorunda kaldığını anlatmıştı. Bizim yüksek okul yapma işi de benzer bir mücadele gerektireceğe benziyor.

 

02 Mayıs Çarşamba günü üniversite açılış törenine davetli olarak gittim ve sayın Cumhurbaşkanımızın da katıldığı törende hazır bulundum. Türk Hava Kurumu Başkanımız Sayın Osman YILDIRIM Bey'e, Hava Kurumu Şube başkanları ile yaptığı bir yemekli toplantıda, bizim yüksek okul temeli atma konusunu sordum. Hava alanı arazisi üzerinde evi bulunan bir vatandaş ile mahkemelik olunduğunu, mahkemenin kazanıldığını ancak henüz kesin sonuca varılamadığını (yani temyiz devresini düşünerek sanıyorum), çok kısa süre sonra kesin sonuç alındıktan sonra çok büyük ihtimalle temmuz ayı sonuna kadar temelin atılacağını, değilse bu yıl içinde kesin temel atılacağını söyledi.

 

Atalarımızın belirttiği gibi “Hayrın yanında şer hazırdır” demişler. Geç olsun da güç olmasın diyoruz ve sabırla bekliyoruz.

        

Sevgi, saygı ve selamlarımla

                                                    

 

 Bu Haber 2143 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI