1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Yeni tarz
musakiroglu@mynet.com

Çoktandır yeni bir tarz üzerinde çalışıyordum. Bundan böyle yazılarımda, artık bir konuda yoğunlaşmayı bırakmak istiyordum. Konuların ayrıntılarına, önemli noktalarına, dikkat çeken yanlarına parmak basan yazılar yazmak düşüncesindeydim. Yani işin “PÜF NOKTASI”na işaret etmek, bu şekilde yazmayı denemek niyetindeydim.

Bugünden itibaren artık bu tarzda yazacağım. İnşallah yeni tarzımı da beğenir, okur, destek olursunuz.

 İşte ilk yazım:

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ordu'daki tarihi hamamların yok olmaktan kurtarılacağını söylemiş. Bunun için çalışma başlatmış. Ordu'nun hamamları tez zamanda restore edilecekmiş.

Sayın Bakan'ın bilgisine sunuyorum. Ünye'de de üç tane tarihi hamam var. Üçü de birbirinden değerli kültür mirası. Ama özellikle ikisi hızla çürüyor, yok oluyor. Üçüncüsü dersen, işletmecisinin işine geldiği gibi yeniden düzenlendi.

Sayın Bakan, Ünye'ye bir torpil yapın, şu hamamlarımıza da bir baktırın lütfen. Torpil deyince aklıma geldi. Hani seçim çalışmalarında “Ünye'ye torpil yapıyoruz” demiştiniz ya… Biz şu ana kadar Ünye'de torpil, morpil görmedik. Ama bakınız ne diyeceğim? Şimdi bu hamam işi bahane olsun, Ünye için bahsettiğiniz torpili gerçekleştirin, şu bizim hamamları da restore ettirin, ha ne dersiniz?

       --------                 ---------              ---------

Ünye'de her fırsatta “Ünyeli Hemşerimiz, Ünyeli Bakan” deyip durulan Enerji Bakanı'nın Ünyeli olduğundan başkalarını bilmem, ama ben iyice şüphe etmeye başladım doğrusu.

Niye mi? Bizim bu “hemşeri” bakanımız Ordu'da bir, Dereiçi Yolu deyip tutturdu. Neymiş de bu yolla Karadeniz sahili en kısa yoldan Akdeniz Bölgesi'ne bağlanacakmış. Buna Başbakan'ı da inandırmış olmalı ki, Sayın Başbakan da geçenlerde aynı ifadeyi kullandı.

Etme be “Ünyeli” Sayın Bakan, hiç mi karayolları haritasına bakmadınız? Şimdi bakın, “Ünyeli bir hemşeriniz” olarak bilgilerinize arz ediyorum. Karadeniz sahili Akdeniz'e en kısa yoldan Ünye-Akkuş-Niksar-Tokat-Sivas karayolu üzerinden ulaşıyor. İnanmazsanız, ne olur şu karayolları haritasına bir bakınız.

     ---------                   ----------                -------------

  28 Mart 2004 yılındaki Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti 18 belediye meclisi üyesi çıkartmıştı. O seçimde % 33 oyla ikinci olan CHP ise, 7 belediye meclisi üyesi çıkartmıştı. 5 sene sonra aynı sonuç, AK Parti yine 18 belediye meclisi üyesi çıkarttı. İkinci gelen parti ise, yine % 33 oy aldı ve 7 belediye meclisi üyesi çıkarttı. Yalnız tek farkla, bu sefer ikinci parti CHP değil, MHP oldu. Şu Allah'ın işine bakın. Sanki bu seçim belediye başkanını değiştirmek için değil de, belediye meclisindeki muhalefet partisini değiştirmek için yapıldı. 

        ------------                      ------------                -------------

Geçenlerde internette Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun'la ilgili bir yorum okudum. Yorumda, Ordu'da ikinci kez % 3'lük DSP'den tekrar başkan seçilen Seyit Torun'un gerçekleştirdiği bu başarının sosyolojik ve psikolojik incelemesi yapılması isteniyordu.

Ben, bu yorumda ifade edilen isteği haksız bulmuyor, aynen katılıyorum. Ancak benim bu öneriye ilave başka bir önerim daha var. Madem incelenmesi isteniyor gelsinler, Ünye'nin Fatih Beldesi'ndeki ve Pelitliyatak Beldesi'ndeki Belediye Başkanlıklarını iktidar partisinin elinden çatır, çatır söküp koparan DSP'li Başkan Şevki Ocak ve  DP'li Başkan Kadir Gümüş'le de görüşsünler. Onların bu mucizevi başarısının sosyolojik ve psikolojik incelemesini de yapsınlar. Haksız mıyım?Bu Haber 1939 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI