1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Ordu'nun son iki valisinin benzer tarafı...
musakiroglu@mynet.com

Bakın bir şey, dikkatimi bir hayli çekiyor. Ordu'ya atanan son iki valinin büyük bir benzerliği var. Bu benzerlik 8 milyon insanı çok yakından ilgilendiriyor. Nedir bu benzerlik derseniz, her iki valinin de fındık üzerindeki çalışmalarıdır.

Bir önceki Vali Sayın Dr. Said Vakkas Gözlügöl, ildeki iki yıllık görevi sırasında fındıkla ilgili olarak ciddi çalışmalar yaptırmıştı. Fındığın baş belası üretim fazlasını eritmek için, iç tüketime yönelik projelere önderlik etmiş, buna bağlı olarak ta fındık kavurma makinelerini devreye sokmuştu.

Sayın Gözlügöl'ün bu makineleri sayesinde, sokak başı kavrulmuş fındık sımsıcak, taze kokusuyla tüketiciye sunulmuş, böylelikle iç tüketimin artırılması için son derece müsait bir adım atılmıştı.

Şimdiki Vali Sayın Ali Kaban ise, fındık konusunda öyle bir Fındık Raporu hazırlanmasını sağladı ki, ilgili her kesimin dikkatini çekip, takdirini kazandı.

Hele son olarak ifade ettikleri “Fındıkta 5x5 formülü” çok konuşulacağa benziyor. Ayrıca stoktaki fındığın yağlık olarak kullanılması sonucu ekonomiye katkısı üstünden yapılan hesap ise, bu zamana kadar hiç yapılmamıştı.

Valimize, hayatı ve geleceği fındık üzerine kurulu 8 milyonluk fındık ailesi adına şükran borcumuz var, bilelim.

Kırat'ın şerefini bu sefer Kadir Gümüş kurtardı

Bizim bölgemizde 20 yıldır, Doğru Yol Partisi'nden, tek başına seçim kazanarak Kırat'çıların şerefini Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz kurtarırdı.

Ancak, Necdet Yılmaz'ın seçimlerden kısa süre önce AK Parti'ye katılmasıyla, Kırat'ın şerefi bu sefer sıkıntılı günler geçirmeye başlamıştı.

Seçim sonuçları açıklandığında bir de baktık ki, Pelitliyatak Beldesi'nde Kırat seçim kazanmış.

Böylelikle, bu sefer Kırat'ın şerefini Tekkiraz olmasa da, Pelitliyatak kurtardı. 

Kırat'çılar, iktidarın partisinden önceki belediye başkanı dahil, bir çok güçlü adaylar arasında Demokrat Parti'den seçimi kazanan Kadir Gümüş'ün heykelini diksinler. Hak ediyor doğrusu.

Bak hele sen… Bazıları partimden fazla oy aldım, diye kabarıyormuş

29 Mart seçimleri sonrasında bazıları partimden fazla oy aldım, diye kasılıp, kabarıyormuş. Kulağıma öyle geliyor.

Hayrola, hangi aday aldığı oyu, öyle tek başına, şahsı adına almış ki…

Bakın onlara ne diyeceğim… Madem öyle diyorsunuz, böylesine bir iddianız var, gelecek seçimde partiden değil de bağımsız aday olun. Çıkın seçmenin karşısına, görelim bakalım kaç oy alacaksınız… İddia ediyorum, onda birini bile alamazsınız.Bu Haber 1402 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI