1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Çakırtepe'deki koca inşaat için bundan sonra ne yapılabilir ki...
musakiroglu@mynet.com

Çarşamba günkü gazetemizin manşetinde Belediye Başkanı Sn. Arpacıoğlu'nun Çakırtepe'de yaptırılan koca inşaatla ilgili düşünce ve duyguları yer almıştı. Haberde, Başkan duyarlılık göstermiş, o inşaatı içine sindiremediğini belirtmişti.

Ayrıca gereğinin yapılması için işi komisyona havale ettirmiş, konuyla ilgili bir çalışma yapılmasını istemiş. İyi de inşaat başlamış, nerdeyse karkası bitmiş. Geç kalınmadı mı?

Geç kalınmış olsa da Başkan'a, gösterdiği duyarlılık için teşekkür ediyorum.

Umarım komisyon, inşaat sahipleriyle birlikte ortak bir çözüm bulur, oradaki o ucube görüntü bir şekle-şemale sokulur.

 

Kaymakam Bey 5 yıldızlı otelin nereye yapılacağını biliyor mu?

Kaymakam Sn. Dr. Osman Günaydın, Ünye'de 5 yıldızlı bir otel yapılacağını söylemiş.

Gerçi bu konuda kimsenin pek bir şey bildiği yok. Ama Kaymakam Bey, herhalde kafadan atmadı. Vardır mutlaka bir bildiği.

Ancak, ben bu 5 yıldızlı otel lafını duyunca allerji oluyorum. İnanın her tarafımı bir kaşıntı basıyor ki, sormayın gitsin.

Yanlış anlaşılmasın sakın, otel yapılmasına karşı olduğum için alerji olmuyorum. Böyle otel lafı geçtiğinde ilk akla gelen yerin Çamlık olmasından dolayı bana bir haller oluyor. Tabi, Ünye'deki herkese, bana olan neyse o oluyor, Çamlık'ta otel yapılacağı lafını duyunca ayranı fena kabarıyor tüm Ünyelilerin.

Kaymakam Bey, otel yapılacağını bildiğine göre, büyük bir ihtimalle nereye yapılacağını da biliyordur. İnşallah bu sefer Çamlık'ta yapılması düşünülmemiştir.

Gerçi Belediye Başkanımız, Çakırtepe'de gösterdiği duyarlılığı, inanıyorum Çamlık'ta otel yapılmaması için de gösterecektir.

 

Ayşe Yalın Hocamız Ünye'yi aydınlatmakta ısrarlı…

Ünye'nin yetiştirdiği bilim kadınlarından Prof. Dr. Sn. Ayşe Yalın emekliliğinde memleketi Ünye'ye döndü. “Benim, doğup, büyüdüğüm memleketime karşı vazifem var, borçluyum” diyerek, bir çalışma başlattı.

Ayşe Yalın Hocamız öncelikle Paşabahçe'deki babaevini Çocuk Bakımevi olarak hazırlayıp, burayı faaliyete soktu.

Ardından da, çok önemli konularda konferanslar dizisi başlattı. Yetişmesinde emeği olduğu ve üniversite dünyasına kazandırdığı öğrencilerinin ve yine üniversite çevresinden arkadaşlarının ve dostlarının sunucu olarak katıldığı konferanslarla Ünye'ye ışık saçma, aydınlatma uğraşı veriyor Ayşe Yalın Hocamız.

“Üç kişi de katılsa bu konferansları sürdüreceğim” diyerek kararlığını gösteren Hocamızın, konferans düzenlediği salon her seferinde biraz daha kalabalıklaşıyor.

Temennim katılımcıların daha da artması, konferansların çok daha büyük salonlarda verilmesidir. Sağolun, var olun Saygıdeğer Hocamız, size minnettarız.Bu Haber 1716 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI