1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Hemşeri Bakanımız Sn. Hilmi Güler gidici mi?
musakiroglu@mynet.com

Bizim hemşeri Bakanımız diye tabir ettiğimiz Sn. Hilmi Güler'in, geçen yedi yılın sonunda Ünye'ye ikisi açık birisi örtülü üç sözü olmuştu, biliyorsunuz.

Bunlardan birisi demiryoluydu… Akibeti meçhul bir söz olarak sürüyor Sn. Bakanın demiryolu sözü… Son durum nedir, bilen varsa bir açıklayıversin lütfen.

İkincisi doğalgazdı. Yedi senedir, aha bu sene gelecek, aha sene sonu bitecek, lafları arasında tam bir Türk işi oldu çıktı. Bilmem iflas eden kaçıncı müteahhitten geriye kalan doğalgaz boruları şurda – burda,  sağa-sola dağılmış, çamur-çökek içinde sahiplenecek birisini arıyor.

Ayrıca, Şeyh Yunus Türbesi'ne çıkan yol kenarına dizilen doğalgaz boruları bu yolda öyle sıkıntıya yol açmış durumdaki… Cenaze konvoyları bir tarafa, yoldan ancak tek araç zar-zor geçebiliyor. Millet, bırak doğalgaz gelmesini falan, esas borusunun yol açtığı sıkıntıdan muzdarip…

Bu doğalgaz işi, dediğim gibi tam Türk işi olup, çıktı. Hani derler ya “Türkler iyi başlar, kötü bitirir” diye. Aynen öyle… Sahi bu işin akibeti nedir? Yeni müteahhit, eski müteahhit fark etmez, işe tekrar ne zaman başlanacak? Daha doğrusu, bu iş ne zaman bitecek?

Üçüncü söz ise, şu Ünye-Ceyhan Petrol Boru Hattı işi… Gerçi bizim hemşeri Bakanımız Hilmi Güler'in ağzından böyle bir söz çıkmadı, ancak hep sessiz, sessiz üflenip durdu. Biz de birkaç kez haber yaptık, yorumda bulunduk.

Baksanıza, ortalıkta tık yok, öyle derin bir sessizlik var ki… Bu sessizliğin alameti nedir, merak etmiyor değiliz. Acabola Ünye-Ceyhan Hattı Bakan'ı aştı mı? Ya da bu işin esbab-ı mucizesi Ünye dışında mı ceryan etmeye başladı?

Haa, bakın bu ara hemşeri Bakanımızın görevden alınacağı ifade ediliyor. Hükümet revizyonu sırasında Başbakan'ın, bu bakanlığı ikiye böleceği, iki bakanlık için de iki yeni ismi görevlendireceği konuşuluyor.

Desene gitti, bizim söz verilip te, yedi senedir gerçekleşmeyen üç koca hizmet!…

Hemşerimiz olup ta, Ünye'de hiç eseri olmayan bakan olarak geçecek Ünye tarihine Bakanımız Sn. Hilmi Güler. Öyle görünüyor.

Olsun, ileride onu da öyle, hizmetsiz Bakan olarak hatırlarız. Önemli olan hatırlanmak!! değil mi?

Ünyeliler Sabancı Çocuk Yuvası ile ortak hayatın içinde olmalı…

Sabancı Çocuk Yuvası'nın 1993'lü yıllarda, ilk açılışı sırasındaki sıkıntılarını hala dün gibi hatırlarım. 500 kg'lık kömür ihtiyacını bile karşılayamaz durumda açılmıştı bu çocuk yuvası. Hele de kurulduktan sonra, çocuklara yemek çıkaramaz duruma düşen bu kurum, bugün artık standart üstü hizmet verir hale geldi.

Buna şahit olmak; geçmişin sıkıntılarını bilen, o sıkıntılara hasbelkader omuz vermeye çalışan biri olarak beni çok mutlu ediyor.

Yuva Müdürü Sn. Eyüp Yeniyıldız, izlediğim kadarıyla bu işin profesyoneli. Yuvayla, çocuklarla ilgili çok güzel projeler devreye sokmuş durumda.

Sn. Yeniyıldız, oradaki çocukları Ünye'deki aile ve sosyal hayatın içine katma mücadelesi veriyor. Projeleri ve çalışmaları hep bunun üzerine kurulu.

Yuvada barınan o çocuklara bütün hizmetleri, bütün imkanları sunun, bu bir yere kadar önemlidir. Onlardaki aile hayatı boşluğunu verilen hiçbir şey, hiçbir hizmet dolduramaz. İşte bu yüzden Yuva Müdürü Sn. Eyüp Yeniyıldız'ın, Ünyelileri, “Misafirim Olur musun?” kampanyasına katmaya çalışması çok önemli.

İnanıyorum Ünyeliler bu kampanyaya duyarsız kalmayacaklardır.Bu Haber 1861 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI