28 Ekim 2012 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Hatırlattım da ne oldu? (5)
musakiroglu@mynet.com

Önceki haftalarda ilgililerine ve özellikle siyasilere hatırlattığım bazı konularla ilgili gelen cevaplara bugün de devam ediyorum.

 

Cevap; Günpınarı'ndaki Cevizdere Spor Kompleksi ile ilgili…

 

Gerçi bugünkü konuyla ilgili olarak daha önce AK Parti Ordu Milletvekili, TBMM Başkanlık divanı Üyesi Mustafa Hamarat cevap vermişti.

 

Ancak, cevap bir yanıyla eksikti. Kendisinden eksik bölüm için de cevap rica etmiştik.

 

Ancak Sn. Hamarat, henüz cevap vermedi.

 

Gerçi bu ara Hac görevi için Suudi Arabistan'daymış, o yüzden verememiş olabilir.

 

Sn. Hamarat; dört ay önceki açıklamasında;  “Cevizdere spor tesisleri diye adlandırdığımız 2 adet çim futbol sahası, kamp eğitim merkezi, koşu parkuru, tenis kortlarını ihtiva eden spor tesisleri inşallah Ünye'mizi önemli bir spor merkezi yapacaktır” diyerek yapılacak spor kompleksinin nelerden meydana geldiğine işaret etmişti.

 

Sonra ne oldu? Burada iki sentetik çim saha ihalesi yapıldı. Bu tamam.

 

Ancak ben, spor kompleksinin diğer birimleri ile ilgili bir çalışmanın olup olmadığını sormuştum.

 

Nitekim, konu ile ilgili olarak teferruatlı bir açıklama İl Genel Meclisi Üyesi ve Daimi Encümen Sn. Fahri Şahin tarafından yapıldı.

 

Sn. Fahri Şahin, diğer İl Genel Meclisi üyeleri Hüseyin Tavlı, Ali Özkan ve Abdurrahman Güneş'le birlikte Ünye'ye çok büyük tesis kazandırdılar. Cevizdere'de hizmet veren ancak teknolojik ömrünü tamamlamış konkasör şantiyesini günümüz teknolojisine uygun olarak yeni bir alanda sıfırdan yeni baştan kurdurdular.

 

Saatte yaklaşık 200 ton yol malzemesi üretecek olan şantiye bölgenin en gelişmiş, en verimli şantiyesi olarak Kurban Bayramı'nın 4. günü hizmete girecek.

 

Sn. Fahri Şahin, geçtiğimiz günlerde şantiyeyi ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamasında Günpınarı Cevizdere Spor Kompleksi ile ilgili olarak şunları söylemiş;

 

“Cevizdere'de Ünye ilçemize yönelik büyük bir spor kompleksi yapılacağından buranın spor kompleksine uygun hale getirilmesi için boşaltılması gerekiyordu.

Biliyorsunuz bölgemizin en büyük yağlı pehlivan güreşleri, at yarışları o alanda yapılıyor.

 

Şu anda o alanda il spor müdürlüğümüz 2 tanede sentetik saha ihalesini de yaptı. En kısa zamanda da faaliyete geçecek.

 

Onun devamında yine orada futbol, atletizm ve buna bağlı sporun diğer dallarına da cevap vermesi için oradaki konkasör şantiyesinin kaldırılması gerekiyordu.

 

Yeni konkasör şantiyemizin hizmete girmesiyle birlikte eski şantiye devreden çıkacak, o bölge spor kompleksinin bütün birimlerinin yapımı için hazır hale gelecek.”

 

Tabi, burada bir şeyi gözden kaçırmamak gerek.

 

Bölgede yeni bir konkasör şantiyesinin yapımı, eskisinin devreden çıkartılması öyle kolay işler değil.

 

Yeni şantiye 7 milyonluk dev bir yatırım.  

 

Hele yer temini kamulaştırma, orman arazisinin bu işe tahsisi gibi yoğun ve zorlu bürokratik işler aktif siyasetin içinde bulunduğum dönemden bilirim, öyle ‘ha deyip' de gerçekleşebilecek işler değil.

 

Hele ödenek işleri… 7 milyon tutarında paranın temini…

 

Sonra işin takibi, doğru müteahhitle işi zamanında bitirme…

 

İl Genel Meclisi üyelerimiz Fahri Şahin, Ali Özkan, Hüseyin Tavlı ve Abdurrahman Güneş bütün bu zorlukları aşmışlar, tabi ki İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin'in de katkı ve destekleriyle Ünye'ye çok önemli, büyük bir yatırım kazandırmışlardır.

 

Kendilerini kutluyor, teşekkürlerimi sunuyorum.Bu Haber 2080 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI