2 Kasım 2012 Pazar
İSMAİL SARI
Sağlık Hizmetleri Ve Sağlık Meslek Liseleri

Ak Parti iktidarları döneminde insan onuruna yakışır hale getirilen sağlık hizmetleri ve tedavi merkezleri, her geçen gün daha da kaliteli hizmet vermek için yarışıyorlar. Çok şükür, memleketimizde sağlık hizmetleri yönünden bu günleri görmek ne büyük bahtiyarlıktır. 2001 yılında ilk defa Almanya'ya gittiğim zaman orada bana bir devlet hastanesi gezdirilmişti de memleketimdeki tedavi hizmetleri ile bir karşılaştırma yaparak çok üzülmüştüm. Şu anda ülkemizde yapılan tedavi şekilleri ve merkezleri yönünden onları geçtiğimiz tedavi yöntemleri ve kurumları vardır. Aradan çok zaman geçmedi. Çalışınca neler yapılabildiğini gördük ve yaşıyoruz. Bu nedenle Sağlık Bakanımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

           

            Sağlık hizmetleri, sağlık personeli ile verilir. Sağlık personeli doktor olur, hemşire olur, teknisyen olur veya hizmetli olur. İhtiyaç halinde, bu işin ehli olan bir hizmetlinin yerini kimse dolduramaz. “Hizmet ehline verilmediği zaman, kıyameti bekleyiniz” buyuruyor Peygamberimiz (s.a.v.)

 

            Güzel Ünye'mizde bir Sağlık Meslek Lisemiz var. Yıllardır sağlık personeli yetiştiriyor. Hem de kaliteli eğitim-öğretim kurumlarımızdan birisi. Birçok Ünye ve civarının çocukları oradan aldıkları diploma ile ekmek sahibi oldular. Ve devam ediyor. Sağlık kurum ve kuruluşlarımızda, kendi ilçemizin okulundan mezun olmuş personelle muhatap olunca son derece memnun oluyoruz.

 

            Ancak, Ünye Sağlık Meslek Lisemiz maalesef son derece yetersiz ve kalitesiz bir binada eğitim-öğretimini sürdürmek zorunda bırakılmış. Yetim kalmış çocuk gibi sahip çıkanı yok. Daha önce Sağlık Meslek Lisesi olarak yapılmış bina, Yüksek Meslek Okulumuza verildi. Buna bir itirazımız yok ve olamaz da. Çünkü Ünye'miz bir Meslek Yüksek Okulu kazandı. Buda çok önemli. İyi de Sağlık Meslek Lisesi olarak yapılmış binayı Yüksek Meslek Okuluna veren politikacılarımız niçin Sağlık Meslek Lisesinin yetim çocuk muamelesi görmesine göz yumuyorlar. Şimdiye kadar çoktan bir okul binasının yapılması gerekirdi. Ak Parti iktidarında bu kadar ağırlığı olan Ünye'nin hali bu mu olmalıydı?

 

            Son olarak öğrendiğime göre Anadolu Lisesi sahasında bir Sağlık Meslek Lisesi yeri tahsisi yapılmış ve 2013 yılı yatırım programına da alınmış. Politik takibi yapılmazsa olduğu yerde kalır. Onun için yerel siyasilerimizi ve vekilimiz Sayın Mustafa HAMARAT Bey'i acilen göreve davet ediyorum. Yatılı pansiyonu olan, muntazam ve modern bir Sağlık Meslek Lisesi binası isteyen Ünye halkımızın isteğine tercüman oldum.

 

            Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 1735 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI