1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Yeni Ünye Logosu,nun mucidi kim, hangi jüri tarafından seçilip, beğenildi?
musakiroglu@mynet.com

 

Turizm Haftası dolayısıyla açıklanan ve Ünye'nin yeni logosu olduğu ifade edilen, logo ile ilgili olarak yaptığımız haberden dolayı, birçok soruya muhatap olup duruyoruz. Sanki logoyu biz yapmış, ortaya biz sürmüşüz gibi kafası atan bizi azarlıyor.

 

İlgili herkes gibi biz de, bu logonun mucidinin kim olduğunu, hangi yarışmada, hangi jüri tarafından kaç eser içinden seçildiğini merak etmiyor değiliz.

 

Sahi, bu logo işi nedir, bu işin muhatabı kimse bir cevaplayıversin. Yoksa gördüğümüz kadarıyla, bu iş bayağı bir tepki alacağa benziyor.

 

Müze Ev çalışmasında gelinen nokta heyecan veriyor…

 

Yaklaşık bir sene önceydi, Ünye'de bir Müze Ev çalışması başlatıldığı haber gelmişti gazetemize.

 

Bu haber beni çok heyecanlandırmıştı. Daha önce Safranbolu'da ve Ankara Beypazarı'nda benzerlerini görüp, “Neden bizde yok” diye iç geçirdiğim, müze ev demek bizde de olacaktı artık.

 

Ancak, bu haber sonrasında uzun zaman, konuyla ilgili bir şey duyulmaz olmuştu. Ben de bunun üzerine işin aktif önderlerinden Ünye Tarih Araştırması Grubu mensubu Sayın Ahmet Kabayel'e, iki ay önce son durumu sormuştum.

 

Kabayel, her şeyin iyi gittiğini, yakında güzel bir sürprizin gerçekleşeceğini söylemişti. Ben de bu sürprizi bekliyordum ki, sürpriz bana bomba tesiri yaparak gerçekleşti.

 

Belediye, söz konusu evi Müze Ev yapılması için kamulaştırmış, parasını da ödemişti. Öyle az para da değil yani, 92 milyar lira.

 

Bu iş böylelikle iyice yoluna girdi sayılır. Ünye Müze Evi bu gayretin devamı sonucunda, öyle çok kalmaz kısa sürede gerçekleşir diye umuyorum.

 

Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu'na, Ünye Tarih Araştırması Grubu'ndan Sayın Ahmet Kabayel ve Ahmet Derya Varilci'ye bu işte gösterdikleri gayret ve samimiyetlerinden dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

Kapalı Spor Salonu 14 trilyona yeniden yapılacakmışâ€¦

 

Kapalı Spor Salonu uzun süredir yapıldı-yapılacak lakırdıları arasında öyle kapıları kapalı tutuluyor, kamuoyundan ciddi boyutta eleştiriler alıyordu.

 

AK Parti İlçe Başkanı Sayın Ahmet Çamyar, bu iş için artık yola çıkıldığını, yaklaşık 14 trilyona Ünye'ye yeni bir kapalı spor salonu yapılacağını açıkladı.

 

Ancak ben bu açıklamadaki rakamın ihale edilen rakam mı, yoksa düşünülen maliyet rakamı mı olduğunu pek anlayamadım.

 

Eğer ihale edilmiş de, bu rakam ihale rakamı ise, gayet güzel. Demek ki bu işte bayağı bir yol alınmış. Ama değil de, hesaplanan maliyet rakamı ise, öyle yola çıkılmış, yol alınmış falan sayılmaz.

 

Temennim bu rakam maliyet değil, ihale rakamı olsun.

 

Gülşen Yalçın'a Haber Müdürlüğü hayırlı olsun

 

Gazeteci Ağabeyimiz Sayın Ahmet Yenin'den bir süre önce boşalan Haber Müdürlüğümüze, Haber Servisi elamanlarımızdan Sayın Gülşen Yalçın getirildi. Çok ta isabetli oldu, bu görev Gülşen Hanım'a cuk diye oturdu. Çünkü, Gülşen Hanım'ı, kabiliyeti, liyakatı ve tecrübesiyle bu göreve gelmeye son derce elverişli, gayretli bir gazeteci olarak tanıdım. Yeni görevinin hayırlı, başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.

 

Ahmet Yenin Ağabeyimiz bir başka gazetede çalışmak için gazetemizden ayrılmış bulunmaktadır. Bu zamana kadar ki katkılarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyor, yeni hayatında başarılar diliyoruz.Bu Haber 2238 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI