6 Aralık 2012 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Dikkat çekenler...
musakiroglu@mynet.com

Son günlerde yazdığım dört yazıya gelen cevap ve mesajlardan bazılarını dikkatinize sunmak istiyorum.

 

İlki; Organize Sanayi % 95 tamam (mı)? başlıklı yazıma gelen cevap…

 

Ben o yazımda; ‘Ünye Organize Sanayi Bölgesi % 95 tamam' denilmesine karşılık, “Asıl kamulaştırma için gerekecek olan 20 milyon civarındaki para bulunduğu zaman Ünye Organize Sanayi Bölgesi % 95'i tamam olur” demiştim.

 

Yazıma cevap veren Ankara'da bürokrat olarak görevli bir hemşerimiz; “Organize Sanayi Bölgesi Genel Müdürlüğü'nün bütçesi bile bu kadar değil. Bu para nereden bulunup ta ödenecek? O bölgedeki yerler için kamulaştırma kararı çıkmış. Vatandaşın kendi yerindeki yetki sahipliği de böylece elinden alınmış oldu. Para bulunamadığı için de orada 800 küsur dönüm yer korkarım öyle ‘arasadda' kalacak…” diye yazmış.

 

Benim bu para işini sorduğum AK Partililer topu Hemşerimiz İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e atıyor; “Sayın Bakan konuyu biliyor, sıkı sıkıya takip ediyor. Para işini de çözecek” diyorlar.

 

AK Partililer haklı, bu kadar parayı bulsa, bulsa Sn. Şahin bulur.

 

O yüzden derim ki; Sn. Şahin'in eli güçlüyken bu iş oldu, oldu. Yoksa bir zamanlar Ünye'de temeli atılıp, pisti dökülen hava alanına döner. Yarım kalır, arazi üzerinde inekler otlar.

 

*******************

 

İkincisi; “Bitirin şu işi… Yetti artık...” başlığı ile yazdığım yazıya gelen cevap.

 

Ben yazımda okullardaki kıyafet serbestliğinin hükümetin demokratik bir uygulaması değil de; eğitim-öğretim sırasında yaşanan başörtüsü sorununa bir çözüm getirmek olduğuna dikkat çekmiştim.

 

Bu işe karşı çıkanların da öyle dedikleri gibi öğrenci kıyafetlerinde doğacak

zengin-fakir giyimi farkının doğuracağı sorunlar değil de, başörtüsüne karşı mücadele olduğunu belirtmiştim.

 

Ayrıca her iki kesim için de işin gizli ajandasının ‘başörtüsü' olduğunun altını çizmiştim.

Bu yazıma gelen bir mesaj çok dikkatimi çekti. Diyor ki;

“Kendisini demokratmış gibi gösteren bu iki kesimin her ikisi de aslında ‘makyajlı demokrat” olmaktan öte gidemeyen, otoriter beyinlerdir.

 

Bu ülke insanları ne zaman bu ikiyüzlü demokratların farkına varır, maskelerini indirirse ülkemize gerçek demokrasi gelir.”

 

Okurumun bu sözlerinin altına imzamı ‘yıldızlı' atıyorum.

 

******************

 

Üçüncüsü; “Hatırlattım da ne oldu (7)” başlıklı yazıma gelen mesaj…

 

Mesaj çok ilginç…

 

Ben o yazımda AK Parti Ünye İlçe Başkanı Ahmet Çamyar'ın, Ünye Fen Lisesi çalışmalarının askıya alındığı açıklamasını yorumlamışâ€¦  ‘Askıya alma' işinin varacağı noktaya dikkat çekmiştim.

 

Bu ‘askıya alma' ile ilgili olarak bir okurum çok ciddi bir iddia ortaya atmış.

 

Diyor ki; “Sn. Çamyar, Fen Lisesi'nin askıya alınması işini bakan değişikliğine bağlamasın. Lütfen doğrusunu söylesin. Bu okul neye kurban verildi? Geçtiğimiz genel seçimler sırasında oy hesabı öyle gerektirdiği için Ünye Fen Lisesi askıya alınarak nereye, hangi okulun yapılması kararlaştırıldı?

 

Sn. Çamyar, bildiği halde bu işi açıklayamaz. Çünkü korkar…

 

Peki, bilmeyebilir mi? Eğer, bilmiyorsa ve “Ben bilmiyorum, o kişi kimse açıklasın” derse ben açıklamaya hazırım. Açıklayayım da herkes anlasın Ünye Fen Lisesi niye yapılmamış?

 

Ben iddia sahibi bu kişiyi yakinen tanıyorum. Bana ayrıca verdiği bilgide,  Ünye'ye yapılması kararlaştırılan ve yeri bile belirlenen Fen Lisesi'ni İstanbul'dan bir kurum yaptıracakken, bu kuruma; Ünye Fen Lisesi'nden vazgeçildiği belirtilmiş. Kurumun, Ordu merkeze başka bir okulu yapması istenmiş.

 

Dolayısıyla da Ünye Fen Lisesi ‘askıya alınmış'…

 

Bu iddia en başta muhataplarını ilgilendirir.

 

Cevap verilir, iddia çürütülürse mesele yok.

 

Ama cevap verilemez, ya da yeterli cevap verilip çürütülemezse ortaya sürülen bu iddia; iddia olmaktan çıkar doğru kabul edilir.Bu Haber 1695 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI