1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Vali Kaban bir çırpıda nasıl anladı Ünye - Akkuş yolunun önemini...
musakiroglu@mynet.com

 Ordu Valisi Ali Kaban'ın daha önce Akkuş'a gidip gitmediğini bilmiyorum. Ancak önceki günkü Akkuş ziyareti sırasında Ünye-Akkuş yolunun önemini bir çırpıda anlamış olması ders olmalı bütün herkese.

 

Sayın Valimiz burada yaptığı konuşmasında yolun en kısa zamanda duble yol olarak yapılması gerektiğine dikkat çekiyor.

 

Tabi ki, bunu söylerken Sayın Valimiz iki ilçeyi, yani Ünye ile Akkuş'u birbirine bağlayan yol olarak duble yolu dile getirmiyor. Kaldı ki, sırf iki ilçenin birbirine bağlanması için duble yola henüz daha sıra gelmiş sayılmaz ülkemizde. Bunu kendileri de çok iyi biliyor.

 

Ama Sayın Valimiz bence, asıl gerçeği, yani bu yolun Niksar- Tokat üzerinden

İç Anadolu'ya ve Akdeniz Bölgesi'ne inen en kısa karayolu olduğunu bildiği için bu açıklamayı yapma gereği duydu.

 

Biz yedi yıl önce kurulan ilk AK Parti Hükümeti'nin Acil Eylem Planı'nda yer alan 15 bin kilometrelik duble yol çalışması başlayalı beri yazıp çiziyoruz. Bölgemiz siyasetçileri ne yapıp ne edip, bu 15 bin kilometre duble yol ağı içine 100 kilometrelik Ünye Akkuş Niksar Yolu'nu da sokmalı, diyoruz.

 

Henüz bir çalışma olmadı, ama umutlar bitmiş değil. Yolun önemi, yolun Karadeniz'i Akdeniz'e bağlayan en kısa ve en işlevsel kara yolu olduğu gerçeği her geçen gün biraz daha kendini kabul görüyor.

 

Sayın Valimizin de ifade ettiği gibi, bu yol en kısa zamanda duble yol programına alınmalı, çalışmaya başlanmalıdır.

 

Bunu bu dönemde, elimizin siyasette çok güçlü olduğu AK Parti döneminde bu işi mutlaka gerçekleştirmeliyiz.

 

Bu ara adı kesin bakan olacaklar arasında geçen Sayın İdris Naim Şahin'in, bakan olduğu takdirde Ünye'ye ilk müjdesinin bunun olmasını umuyor, bekliyoruz.

 

Kaymakam Bey, “Neden elini taşın altına sokmazmış ki…?”

 

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Genel Kurulu'nda ilginç bir konuşma olmuş.

 

Dernek Başkanı Sayın Hüseyin Şimşek, Ünye Kaymakamı Sayın Osman Günaydın'a adeta vermiş, veriştirmiş. Kaymakam Bey'in, Turizm şehri olması için yoğun gayretlerin harcandığı Ünye'de, hiçbir çalışma için elini taşın altına sokmadığını iddia etmiş.

 

Hatta Sayın Şimşek çok daha ileri giderek, Kaymakamı Ankara'daki Ünyeli siyasilere şikayet etmiş, “Alın bunu buradan” dercesine, çağrı yapmış.

 

Bir dernek başkanı ki, Kaymakamla sık sık teşriki mesai yapacak bir kuruluşun başı olan Sayın Hüseyin Şimşek, her şeyi göze alıp bu kadar patladığına göre, bu sese kulak vermek lazım.

 

Ha, bakın bir de şunu hatırlatayım. Sayın Hüseyin Şimşek cesaret etmiş, medeni cesaret örneği göstermiş yaşadıkları gerçeği dile getirmiş. Ben biliyorum ki, birçok dernek, kurum, kuruluş ta aynı dertlerden muzdarip. Ama görüyorsunuz, herkes Sayın Hüseyin Şimşek gibi olamıyor maalesef.

 Bu Haber 1544 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Sıra değişti Tarih : 1 Mayıs 2009 / Pazar Üye Adı :yavuz halıcı
bu zamana kadar hep siyasiler kaymakamları getirdi - gönderdi.. şimdi sıra geldi STK'lara... Ben ünyeden çıktıktan sonra kaç kaymakam geldi gitti acaba.. Ben en son Ali Cafer Akyüz'de kalmıştım da :)))
Başlık : umuyor ve bekliyoruz :)) Tarih : 1 Mayıs 2009 / Pazar Üye Adı :yavuz halıcı
efendim 7 yıl beklediniz, üstüne o kadar yazı yazdınız, verdiniz veriştirdiniz de sonra da peşine: "Bu ara adı kesin bakan olacaklar arasında geçen Sayın İdris Naim Şahin’in, bakan olduğu takdirde Ünye’ye ilk müjdesinin bunun olmasını umuyor, bekliyoruz." hala bunu mu umuyor ve bekliyorsunuz.. ordunun iktidarda güçlü olduğunu belirtmişsiniz, içi boş bir güç.. bunu ben söylemiyorum, dolaylı yollardan her defasında siz söylediniz.. bize hangisinden ne fayda gelmiş söylermisiniz.. duble yolmuş, çevreyolu bile muallak, bir akçay bölgesine petrol hattı olayı var ki, bilmiyoum ne zaman tamamlanır, başka ne var.. Daha geçenlerde siz sordunuz" bakanım hangi torpiliniz kıyağınızı gördük" diye.. neyse, bu yazının sonu yok, kalınız sağlıcakla..
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI