1 Şubat 2013 Pazar
İSMAİL SARI
Gidenler de Bizim, Gelenler de Bizim; Kime Ne Diyelim ?

 

İller bazında düşündüğümüz zaman Ordu, Hükümet revizyonundan büyük darbe yedi. Değişen, dört bakan; üç tanesi Ordu ilini ilgilendiriyor. Sayın İdris Naim ŞAHİN Bey Ünyeli, Ertuğrul GÜNAY Bey Ordulu, Recep AKDAĞ Bey Perşembe damadı; (dolayısıyla hanım köylü). İl olarak Ordu için çok büyük bir kayıp ( dilim varmıyor söylemeye ama büyük bir darbe). Ancak ben, kişisel olarak sayın Başbakanımızı çok sevdiğim için, bunu bilerek ve Ordu için kasıtlı yaptığına ne inanır ne de düşünürüm. Zaten yapmaz da; Fakat öyle denk geldi ve kötü geldi. Ama, “Bizim kötü gibi gördüğümüz” işlerde mutlaka “Hayır” olacağına da inancımız tamdır. Sayın Başbakanımızın bunu telafi edeceğine inanıyoruz.

***                                  ***                               ***

       Sayın İdris Naim ŞAHİN Bey, makam, mevki, etiket için çalışan bir insan olmayıp ilimiz, ilçemiz ve ülkemiz için çalışmalarında en küçük aksama olmadan, milletin vekili olarak hizmetlerini sürdürecektir. Diğer vekillerimiz için de olay aynıdır. Geçtiğimiz Cumartesi akşamı (26.01.2013) Ünye'ye geldi ve aynen bakanlık devresindeki gibi, Ordu'ya haraket etti. Çalışma sisteminde hiçbir değişiklik yok. Bakan olmuş olmamış, bir fark yok. Bir makamın, etiketini, mevkinin adamı olma sıfatını taşımak önemli. Sayın İ.N. ŞAHİN, o sıfatı her gün taşıyor. Onu seven halkının her zaman Bakanı sayılır.

***                                  ***                               ***

       Gelelim hükümet revizyonunda kendi payına bir şeyler koparma yarışında olanların yorumlarına. Medya organlarında çok değişik yorumlar yapıldı. Kimilerine göre bakanlar başarısızdı, kimilerince, bazılarına kafa takılmıştı. Bir kısmına göre, Başbakana karşı cephe alanlar vardı; MHP Liderine göre de PKK ya ödün verilerek İdris Bey harcanmıştı. Bütün bunlar birer yorumdur. Belirli ölçülerde yorum serbesttir. Ancak, bir gerçek var ki AKP kadroları, Genel Başkanlarının etrafında sımsıkı kenetlenmiştir. Bütün uğraşlara rağmen, kaleden bir taş koparılamamıştır. Bunun nedeni, Genel Başkana ve icraatlarına olan sonsuz güvenin bir sonucudur. Dik duran ama diklenmeyen, doğru bildiğini korkusuzca yapan, yaptıklarına da hırs, kin, intikam duygusu gibi nefret uyandıran hiçbir kötü sıfatı karıştırmayan bir lider vardır AKP'lilerin önünde.

***                                  ***                               ***

       Tarafsız olarak bir değerlendirme yapacak olursak; Recep Tayip ERDOĞAN eğer terör sorununu çözebilirse(ki çözeceğine karşı inanç, hiç bukadar güçlü olmamıştı; çok sayıda dua edenler var, bu duaları Allah havada bırakmayacaktır) bütün halkın önünde efsaneleşecektir. Bunu bilen muhalefet, direniyor. Halka rağmen direnmenin politikalarına zarar vereceğini bildikleri için dolambaçlı yollar seçiliyor. Bize düşen görev, “ Allah(c.c), hayırlı olana yardımcı olsun, bu milleti, hayırlı olanda birleştirsin” diye dua etmektir.

       Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 1370 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Kimene! Tarih : 2 Şubat 2013 / Pazar Üye Adı :süleyman
İsmail Bey,olaylara çok sığ bakış açınız var!Bu yazının başlıgını okuyan hemen karşı ataga gecer biz kimiz der?Başlık bile beraberligi cagrıştırmıyor,ayırıcı veitici..Sayın İdris Naim dik duruşu ve terörle mücadeleci biriydi ve sırf bu yüzden görevden alınarak bölücüler sevindirildi!Türk Ulusu susuyorsa hep susacak sanmayın.Artık kişisel egolar,menfaatleri düşünmenin degil vatanı düşünme zamanı..
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI