1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Hasan Şimşek ve Osman Atik Ünye için teselli oldu...
musakiroglu@mynet.com

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Hasan Şimşek'le, Ticaret Borsası Başkanı Sayın Osman Atik'in Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği seçimlerinde, bu birliğin üst kurullarına seçilmiş olmaları Ünye'deki heyecanı birden artırdı.

 

Her iki Başkanın böyle, anlamlı bir göreve seçilmeleri, bu sefer Bakan yapılmasına kesin gözüyle baktığımız Hemşerimiz Sayın İdris Naim Şahin'in Bakan yapılmaması üzerine doğan hayal kırıklığı sonrasında Ünye için önemli bir teselli oldu doğrusu.

 

Hasan ve Osman Başkanı bütün içtenliğimle bir değil, iki kere kutluyorum. Niye iki kere biliyor musunuz? Bakın şunun için:

 

Birincisi, Türkiye'nin en büyük sivil toplum teşkilatı olan TOBB'un, üst kuruluna seçilmeleri dolayısıyla kutluyorum. Çünkü, Türkiye'deki yüzlerce oda ve borsa yöneticisi arasından, aynı anda her ikisinin birden böyle bir göreve seçilmeleri hem kendileri, hem de Ünye için ciddi bir başarı olmuştur.

 

İkincisi ise; her iki Başkanımızın da böyle bir göreve Rıfat Hisarcıklıoğlu gibi bir Başkan tarafından tercih edilmiş olmalarıdır. Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu Türkiye'de her kesim tarafından kabul gören, ağzından çıkan her söz dikkate alınan, adı Cumhurbaşkanlığı'ndan tutun da, Başbakanlığa, bakanlığa, parti genel başkanlıklarına en çok yakıştırılan isimdir. Kısacası, Sayın Hisarcıklıoğlu adı, ülkemizde herkes tarafından tercih edilen en birinci ad durumundadır.

 

Gerek Hasan Başkan, gerekse Osman Başkan işte böyle, Türkiye'nin genel tercihinin birinci sırasındaki Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından bu göreve tercih edilmişlerdir. Bakın bu işin bu ikinci noktası, bu yanı çok daha önemlidir. Her iki Başkanımızın, böyle birisinin dikkatini çekmiş olmaları ve o kişi tarafından yakın çalışma ekibi içine alınması bu saatten sonra, hem kendileri, hem de Ünye için büyük şansa dönüşebilir.

 

Sayın Hisarcıklıoğlu yasa gereği TOBB'a son kez Başkan seçildi. Dört yıl sonra,  buradaki görevi bitiyor. İşte o andan itibaren kendisi, yukarıda saydığım görevlerden birisine büyük ihtimalle gelecektir. Sayın Hisarcıklıoğlu, bu yeni görevi sırasında ekibini daha çok TOBB'da birlikte çalıştığı, güvendiği arkadaşları arasından seçecektir.

 

İşte esas önemli dediğim nokta burasıdır. Her iki başkanımız da Sayın Hisarcıklıoğlu ile çalışacakları bu dönemde yeteneklerini, gayretlerini azami ölçüde ortaya koyar, başarıları ve ekip çalışmaları ile ne kadar dikkat çekerlerse eminim ilerdeki o ekipte yer alırlar.

Böylelikle, ilerde siyasete girmesine kesin gözle bakılan Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte, bugün TOBB'u idare eden Sayın Hasan Şimşek ve Sayın Osman Atik, vakti geldiğinde, o zaman Türkiye'yi idare edenler arasında yer alabilirler.

 

Ben şahsım ve gazetem adına kendilerini böyle, bu görevlere çok yakıştırıyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

Reis Arslanlar Spor Kulübü başarılarını uluslararası arenaya taşımış bir kulübümüzdür…

 

Ben aktif gazetecilik yaptığım yedi yıldır Reis Arslanlar Spor Kulübünün haberlerini izler dururum. Bu kulübümüz kimin ne kadar dikkatini çekiyor, bilmiyorum. Ancak benim çok dikkatimi çekmiştir. İzlediğim kadarıyla Reis Arslanlar Kulübü, Uzakdoğu sporlarının mektebi gibi çalışıyor.

 

Ayrıca, burada yetiştirdiği sporcuları ulusal ve uluslararası müsabakalara gönderiyor, başarılar elde ediyor, dereceler alıyor.

 

Bu kulübümüz çalışmaları ve ispatlanmış başarıları ve aldığı derecelerle kocaman bir teşekkürü ve tebriki hak eden bir kulübümüzdür

 

Neden mi? Çünkü ulusal ve uluslar arası yarışmalara gönderdiği sporcuları oralarda Ünye'yi temsil ediyor, Ünye'nin adını duyuruyor.Bu Haber 1854 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI