10 Mayıs 2013 Pazar
İSMAİL SARI
ÜTSO Seçimleri ve Karışan Kafalar

Ünye'miz gibi otuz küsur ilden büyük olan bir ilçe için ÜTSO (Ünye Ticaret ve Sanayi Odası) çok önemlidir. ÜTSO'nun olağan seçimleri, 04.05.2013 Cumartesi günü yapıldı. Sonuçlar hayırlı uğurlu olsun. İki aday yarıştı ve sandık sonucuna göre ikisi de kazanamadı. Yani birisi grubundan çıkamadı, birisi de meclis çoğunluğunu alamadı.

 

Her ikisi de Ünye'mizin yetiştirdiği değerli toplum insanlarımızdan olup kitlelerin önderliğine soyunmuş olmaları nedeniyle takdir ve teşekkürlerimize layıktır. Ben kişisel teşekkürlerimi sunuyorum.

 

***                      ***                   ***

 

Sayın Hasan ŞİMŞEK, başında bulunduğu sivil toplum kuruluşunu, dışarıda iyi temsil ve tanıtım konusuna ağırlık verdiği için (bu konuda çok başarılı olduğuna inanıyor ve kutluyorum), sanıyorum meslek kuruluşlarındaki üyelerini ihmal etmiş olmalı ki seçimde çoğunluğu kaybetmiştir. Sayın Durmuş ZOR ise Hasan Başkanın bu ihmalini iyi değerlendirerek meslek erbabının gönlünü fethetmeyi başarmıştır. Kendisini kutluyorum. Ancak, ne yazık ki kendi gurubunda gönüller, “Hasan ŞİMŞEK” demiştir. Bunun adına da                          

 

“Kader” denilir. “Vermeyince Mabut, neylesin Mahmut” diye bir tekerlememiz vardır hani?

 

***                      ***                   ***

 

Gelelim kafaları karıştıran olaya. Bu seçim kuralı, şimdiye kadar hiç mi dikkat çekmedi? Durmuş ZOR Hoca, grupların lideri olarak yarışa katılıyor; büyük çoğunluk olarak meclis ağırlığını kazandığı halde kendi grubundan çıkamadığı için Ticaret Odası Başkanı olamıyor. Burada, önemli ölçüde adil olmayan bir sistem var. “Azın, çoğunluğa hakimiyeti” gibi bir sonuç ortaya çıkıyor. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerekir. Durmuş ZOR için, hak kaybı söz konusu. Bugün Durmuş ZOR için, yarın bir başkası için olur. Bu yanlış sistemin düzeltilmesi için, yeni seçilmiş meclise önemli görev düşüyor. O ekibi oluşturarak meclise taşımış olan liderleri, dışarıda kalmıştır. Bu hata, adil olmayan sistemindir. Düzeltilmelidir.

       

Benim bu yazıyı yazdığım zaman henüz grubun yeni lideri ve dolayısıyla ÜTSO Başkanı belirlenmemişti. Sanıyorum okuyucularım bu yazıyı okurken belirlenmiş olacaktır. Yeni başkana ve yeni ÜTSO Yönetimi'nin Meclisi ile birlikte tamamına başarılar diliyorum. Allah (c.c.) utandırmasın.

 

Tarih, Durmuş Hoca'ya yapılmış bu sistem hatasını affetmeyecektir. Daha başka Durmuş Hocalar yanmasın dileği ile…

 

Sevgi, saygı ve selamlar…                 Bu Haber 1318 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI