17 Mayıs 2013 Pazar
İSMAİL SARI
ÜTSO Başkanı Sayın Durmuş Zor'u Kutluyorum

Daha önceki yazımda Sayın Durmuş ZOR'un “Hak zayiine” uğradığını belirterek sistemin düzeltilmesi gerektiğini vurgulamıştım. Sistem içindeki boşlukları değerlendirerek ÜTSO (Ünye Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanlığı koltuğuna oturma hakkını elde etmiş olması dolayısı ile kendisini kutluyorum. Oda başkanlığının önce kendisi için sonra Ünye'miz için daha sonra da bütün ülkemiz ve insanlarımız için hayırlı uğurlu olmasını Yüce Allah (c.c.) dan, içtenlikle diliyorum.

 

Ancak ;

Başkanlık koltuğuna oturuşunun ilk basın toplantısında Sayın Durmuş ZOR'un kullandığı şu cümleleri (yerel basından öğrendiğim kadarı ile doğru ise) zait (gereksiz) ve çok aceleci bulduğumu da belirtmek istiyorum. Şöyle diyordu Sayın ZOR:

 “Bu dönemde (seçim çalışması yaptığı dönemi kastederek) seçilmiş olan insanların ve bölgemizden Ankara'da bizleri temsil eden insanların tarafsız olması için gayret gösterdik. Onları tarafa çekmek gibi bir gayret içerisinde olmadık. Çünkü milletimizin oyu ile milletvekili olmuş, bakan olmuş, sivil toplum örgütlerinin başına gelmiş, belediye başkanı olmuş insanların tarafsızlığını koruması hem onlara oy veren insanlar açısından hem de bizler açısından en doğru olanıydı. Onun için peşinden koşarak yanlarında fotoğraf çektirmeyi ve bir şekilde sahanın içerisine çekmeyi uygun bulmadık.” Sayın ZOR'un bu sözleri, siyaset insanlarımızı incitici olmuştur. Çünkü Ticaret odaları, siyasetten uzak sivil toplum kuruluşları değildir. Aksine, siyasetle iç içe, yan yana, omuz omuza ve hatta değerli siyaset insanlarını yetiştiren kuruluşlardır. O nedenle, siyaset insanlarımızın bir tarafı destekler durumda görülmüş olmaları Sayın Durmuş ZOR'a ters gelmemeliydi. Epeyce siyasi tecrübesi olan bir insanın, bu siyasi tavırları hoş görmesi ve kırıcı sitemkar ifadelerden uzak olması beklenirdi. Hele hele Mehmet TÜRK'ün Sayın Şükrü YÜRÜR Bey'le siyasi iletişimi kuramaması sonucu çektiği sıkıntıları bizzat yaşayarak bilen bir Durmuş ZOR Hoca'nın benzer bir hataya düşmesi bana göre çok üzücü olmuştur. Siyasi iletişimin önemini Sayın ZOR'a benim söylememe gerek olmadığını biliyorum. Bunun için partili olmak veya öyle görünmek de gerekmediğini yine çok iyi bilen bir insan. Şu anda oturma şansını kazandığı koltuk, özellikle devletin yürütme erki ile çok yakın çalışmasını gerektiren bir koltuk. O nedenle Durmuş Bey'in bu ilk tavrı, kendisinden çok büyük hizmetler bekleyen halkımız için hayal kırıklığı doğuracak mahiyettedir. Telafi edeceğini umarız.

 

Değerli okuyucularım!

 

Memlekete, millete, halka ve yerelde Ünye'mize hizmet noktasında gerek resmi gerekse sivil toplum kuruluşu olarak çok önemli kurum ve kuruluşlarımız var. Bunlardan biride ÜTSO'dur. Elbet ki hepimizi ilgilendiriyor. Yardımcı olmak, yeri geldiğinde yapıcı tenkitlerimizi yapmak, önerilerde bulunmak ve güzel yapılanları da takdir etmek görevlerimizdendir. Sayın Durmuş ZOR'un güzel yapacakları da bu sütunlarda takdir bulacaktır. Tekrar hayırlı olsun diyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 1455 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI