24 Mayıs 2013 Pazar
İSMAİL SARI
Fakültemiz Öğrencilerinin Mezuniyet Töreni Niçin Ordu’da Yapılıyor?

22 mayıs 2013 Çarşamba akşamı ÜNYE İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin Türk Halk Müziği  konserine, katıldım.

 

       Fakültemizin sevgili öğrencileri ( mezuniyet adayı olanlar) ve öğretim görevlilerinin bir kısmı “Bizler Ünye'nin iki bine yakın öğrenci grubu bulunan fakültesi ve bin kadar mevcudu bulunan yüksek okulu ile Ünye'de niçin bir “Mezuniyet töreni düzenliyemiyoruz da ORDU merkeze gidiyoruz? Ünyeliler olarak bize niçin sahip çıkmıyorsunuz?” diyerek bana tepki gösterdiler, siyasetle bağlantım olduğu için.

 

       Daha önceki yıllarda Ünye'mizde mezun öğrencilerimiz için “Mezuniyet Töreni” düzenlendiği halde geçtiğimiz öğretim yılı mezunlarımız, Ordu merkezde mezuniyet törenine katılmak zorunda bırakılmıştır.

 

       Bu öğretim yılı (2012-2013 öğ. Yılı) mezunlarımız için mezuniyet töreninin Ünye'de yapılmasını istiyoruz. Öğrencilerimizin, velileri ile birlikte Mezuniyet törenlerini, okullarının bulunduğu Ünye'de yapmak en doğal haklarıdır. Bu hak, öğrencilerimize çok görülmemelidir. Ünye'mizin bir mezuniyet töreni için neleri noksan? Niçin bizim öğrencilerimiz Rektörlük merkezine taşınmak zorunda bırakılsın! Ünye'de koskoca kapalı spor salonumuz var; Yetmez ise stadımız var. Bizler Ünye'liler olarak Fakültemiz ve Yüksek okulumuz mezunları için bu öğretim yılı töreninin Ünye'de yapılmasını kesinlikle istiyoruz.Siyasetçilerimiz Sayın İdris Naim Şahin Bey, Sayın Numan KURTULMUŞ Bey ve Sayın Mustafa HAMARAT Beylerden bu konuda ilgi ve destek bekliyoruz.Ayrıca siyasetçilerimizi bu törenlerde toplu olarak görmek de istiyoruz.

 

       Fakülte ve Yüksek Okul öğretim görevlisi ve öğrencilerimizin hem Ünye halkından hem de siyaset insanlarımızdan gerekli ilgiyi göremedikleri konusundaki tariz( taşlama)lerini de belirtmek isterim. Ve haklıdırlar. Öğrenci grupları, bulundukları şehirler için birer bacasız fabrikadır. Biz Ünyelilerin, bu olayın yeterince farkında olduğumuzu sanmıyorum.

         Fakültemizin, gelecek öğretim yılında öğrenci almağa yeri yok. Son derce yetersiz olan bir binada ite-kaka bugüne kadar geldiler. Daha fazla gitmiyor diye bağırıyorlar. Duyan ve kulak veren varsa lütfen biraz daha yakın ilgiye ihtiyaç vardır. Yeni alınmış bulunan fakülte sahasının son durumu hangi merhalededir, bilmiyorum ama; bildiğim bir şey varsa o da, ellerin biraz daha çabuk tutulmasıdır.

 

       Saygı, sevgi ve selamlarımla…  Bu Haber 1298 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Orduyu Büukşehir yaparak ÜNYE nin yolunu tkıkayanlar daha çok düşünecekler Tarih : 24 Mayıs 2013 / Pazar Üye Adı :H.NALCİ
Sayın değerli hocam.Ordudan ne bekliyordunuz ki.şimdihayıflanıyorsunuz.fakülteniz Ünyem içinde faaliyet gösterecek,mezuniyetler kutlamalar İL de yapılacak.bence şaşılacak bir şey değil,ÜNYE adına ORDUNUN maşalığını üstlenim. ordunun BÜYÜKŞEHİR olma yolunda seferber olmadınız mı,yada olunmadı mı.bundan böyle ÜNYE4NİN ilerisi için önünü tıkayanlar bundan sonra böyle gariplilkler karşısında şikayet etmemeli.Ordu da sizin olsun BÜYÜKŞEHİRDE, BEN ÜNYELİYİM VE ÖYLEDE KALACAĞIM.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI