1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
İsmail Hakkı Kara ağabeyimiz artık Ünyespor'un başına geçmelidir...
musakiroglu@mynet.com

 

Ben bu zamana kadar Ünyespor'un maçlarına topu topu ya 8 kere gittim, ya da dokuz… On kere olmamıştır… Olmasına olmamıştır ancak takıma hep yakın oldum, haberlerini yakından takip ettim.

 

Ben Ünyespor'u futbol oynayan bir takım olmaktan ziyade, bu şehrin tanıtımına yaptığı katkıyla değerlendiriyorum. Bu yönüyle de varlığını, liglerde yer almasını çok önemsiyorum.

 

Takımımız 25 yıllık profesyonellik hayatında dört kez 2. Lig'te oynamış, geçmişinde ciddi başarıları olan bir takım olduğu halde… Maalesef son yıllardaki gidişatı hep yürek hoplattı.

 

Hele son iki sene var ya… Düştü… Düşüyoruz endişeleri içinde geçen iki koca sezon… Hele de bu sezonların son birkaç haftası… Amatör Küme'ye düşmediğimiz için şampiyon olduğumuzdan çok daha fazla sevindiğimiz acı-acıklı durumumuz… Yok böyle bir şey…

 

Sorun nedir, ekonomik midir? Daha açıkçası parasızlık mıdır, nedir inanın çok bilmiyorum.

 

Ancak, öyle çok da parasızlık diyemiyorum… Çünkü bu takımı geçmişte başarılı kılan başkan ve idarecilere öyle bir yerlerden oluk gibi para falan aktığı yoktu. Gelir yine kısıtlı, bütçe yine dardı. Ama takım her şeye rağmen başarılıydı.

 

Bu işin esvabı mucizesi neydi peki? Bu sorunun bir tek cevabı var, doğru idare…

 

Evet, doğru idare… Doğru idare derken de… En başta hesabı-kitabı dosdoğru tutan, gelirle gideri doğru hesaplayan… Kulübün parasını Ünye'nin, yaşadığı yerin emaneti kabul eden… Emanete hıyanetlik olmayacağına inanan başkan ve idarecilerden oluşan doğru idareden bahsediyorum.

 

Ünyespor tarihinde böylesi başkanlar olmuş, bu başkanlarla başarı üstüne başarı yaşanmıştır.

 

Hele geçmişte görev yapan başkanlardan birisi var ki… Ben daha önce de bu köşemde kendisinin Ünyespor'daki başarılı başkanlığına dikkat çekmiştim. Bakın, bu Başkan, kendisinden sonra iş başına gelen Ünyespor idaresine kulübü borçsuz, üstelik hesabında parasıyla teslim eden tek başkan olarak Ünyespor'un tarihine geçmiştir. Ünyespor, yine bu Başkan'ın döneminde 2. Lig'e çıkmış, bu ligin korkulan, çekinilen takımlarından birisi olmuştur.

 

Sözünü ettiğim Başkan Eczacı Sayın İsmail Hakkı Kara'dır. İsmail Ağabeyimiz ekibini kurmalı, artık Ünyespor'un başına geçmelidir.

 

Bu sezon geçte olsa takımın başına geçip, bin bir türlü zorluğa rağmen Ünyespor'un 3. Lig'de kalmasında büyük emeği ve katkısı olan Sayın Murat Baltacı yaptığı açıklamasında, bu hafta sonu son maçı müteakip kongreye gitme kararı aldıklarını açıkladı.

 

Ünyeliler, Ünyespor taraftarları, kulüp üyeleri, şehrin idarecileri, siyasiler bu konuyu, yani başkanlık konusunu Sayın İsmail Hakkı Kara ile görüşmeli, kendisini göreve davet etmelidir. 

 

Böylelikle, Ünyespor ehil ellere teslim edilmeli, yüzünü küme düşmeme hedefinden, şampiyon olma hedefine döndürmelidir.

 

Bu arada, mevcut Başkan Sayın Murat Baltacı'dan kamuoyu adına şunu istirham ediyorum:

Sayın Baltacı, sizi açık yürekli ve açık sözlü birisi olarak tanıyoruz. Şu kulübün hesap-kitabını, borcunu-alacağını, neyi var, neyi yokunu tek, tek, kalem, kalem tespit edip kamuoyuna bir, bir açıklar mısın?

 

Açıkla ki, Ünyeliler takımlarının hali vaziyetini bilip-öğrensinler… Ayrıca Başkan olacak, görev alacak, yönetime girecek olanlar işin başında her şeyi bilerek yola çıksınlar. İyi olur değil mi?Bu Haber 1943 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI