5 Temmuz 2013 Pazar
İSMAİL SARI
Dolmuş Hattındaki Barikatlar Ve Dolmuş Şoförleri

Büyüyen ve hızla gelişen Ünye'mizde birkaç hatta, dolmuşlar çalışıyor. Ve bugünün Ünyesinin “olmazsa, olmazları” dır. Bildiğim kadarı ile sadece Yeşil hat, Devlet sahil yolu ve Akkuş-Niksar yollarında çalıştığı için, ( yani ara sokaklara girmediği için yollarında “Hız kesici barikatlar” yok; diğer dolmuş hatlarında yollar boyunca çok sayıda barikatlar var. Dolmuşlar zaten yavaş gidiyor. Hız problemi yok. Barikatlar, dolmuşlar için yapılmış değil. Ancak, barikatların çilesini dolmuş şoförleri ve yolcular çekiyor. Bir başka söyleyişle, suç işleyen başkası cezayı çeken başkası oluyor.

***                                  ***                               ****

Ben şahsen bu barikat işinden hiç hoşlanmayanlardan birisiyim. Belediyemiz, sağ olsun o kadar emek veriyor, halk tabiri ile “Kaymak gibi” yol yapıyor; zorunlu olarak yol üzerine barikat yapmak zorunda kalıyor. Tabii ki Belediye, barikatları kendi isteği ile yapmıyor; Halkın isteklerine uygun olarak yapıyor. Benim evimin yanına da bir barikat yaptırmak zorunda kaldık. Çok sabrettim, uzun süre yaptırmak istemedim. Fakat, camimizin yanına Kur'an kursu yapınca önüne bir barikat gerekli oldu. Dolmuş şoförleri bana, “Sen de mi bize barikat kurdun?” diyorlar ama yapacak bir şey kalmadığı için mecbur kaldık.

***                                  ***                               ****

Almanlar bu işi şöyle çözmüşler: Barikat kurulacak yere bir trafik kamerası koymuş. Anında görüntülüyor ve cezayı adrese bildiriyor. Hız levhalarını da yerleştirmiş. Tehlikeli köşelere aynalar yerleştirmiş ve en küçük bir aksaklık olmadan işler yürüyor.

 

İnşaallah bizler de o duruma gelinceye kadar sabır,  diyoruz.

Saygı, sevgi ve selamlarımlaBu Haber 1753 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI