21 Kasım 2013 Pazar
İSMAİL SARI
Sayın Cumhurbaşkanı’mızı Karşılarken

 “Ulül-emre itaat esastır” prensibi ile yetişmiş olan bizler, büyüğümüzü-küçüğümüzü tanırız. “Sol meşrepli” ekabir kısmı, toplumun bir bölümünü “Biat kültürü ile yetişenler” diyerek hafife almağa zorlansa da, kullandıkları ifadenin, yakıştırdıkları sıfatın içinde “kültür” vardır. Onlar gibi, hiç kültürsüz yetişmekten çok daha iyidir. Yıllardır Avrupa'ya özenti ile yetiştirdiğimiz çocuklar, gençler ne büyük biliyor, ne de küçük tanıyor.

Devletimizin başı, büyüğümüz olan Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL, çok önemli bir aksaklık olmazsa bu gün İlimiz ORDU ve Ünye'mizde olacaklar. Zat-ı Alilerine, yukarıda belirttiğim ölçülerle saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Ulül-emre itaat prensiplerimizi, bizden sonraki nesillere de aktarabilmek için önce yaşamamız gerektiğine inanıyorum. Bizler, kendimize yani atalarımıza benzemeliyiz. Başkalarına benzetilmeğe çalışırken kendi kimliğimizi kaybettik.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Anadolu insanı, halk çocuğudur. Ağırbaşlı, oturaklı ve halkın içinde olmaktan zevk alan bir özelliğin sahibidir. Bu özelliği nedeniyle halkımız, zat-ı Alilerine karşı farklı bir muhabbet duymaktadır. Sanıyorum Ünye halkımız da aynı muhabbeti yansıtacaktır.

Güzel ilçemizi şereflendiren Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

 

 Bu Haber 960 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : ögretmenler Tarih : 26 Kasım 2013 / Pazar Üye Adı :süleyman
İsmail Bey;Bir egitimci yazar iseniz önce o sıfatlara uygun olarak 24 kasımda kutladıgımız ögretmenler günün de yazılarınızla katkı vermenizi beklerdik.Aradan 3 gün geçti bir satır yazınızı görmedim.Egitimcileri bilmem ama ben kendi adıma kendilerinin gününü görmezden geçip siyasi konularla meşgul olan egitimcilere siz önce kendi sorunlarınızla ilgilenin diyesim geliyor ama duruyorum ögretmenlere saygımdan.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI