20 Aralık 2013 Pazar
İSMAİL SARI
Seçimler Arifesinde Fitne Kazanı Fokur Fokur Kaynıyor

Muhalefet etmenin veya muhalif (ayrı düşüncede) olmanın meşru (yasal) yolları çoktur. Daha farklı projeler ortaya koyma, farklı düşüncelerini açık açık anlatmak suretiyle insanları ikna ederek kendi yanına çekmek bu meşru yollardan en çok uygulananlarıdır. Ancak, belden alta vurmak veya arkadan hançerlemek yolları da en ağır gayr-i meşru yollardır.

 

Geçmiş seçim arifelerinde bunların hepsini gördük ve yaşadık; meşru olanını da gayr-i meşru olanını da. Şuna çok açıklıkla şahit olduk ki, bizim insanımızın en saf olanı (kendi aklı ile göbeğini kesemeyeni) dahi, gayr-i meşru olanları keşfederek asla pirim vermiyor. Ne acı ki, halkımızın bu özelliğini bildiği ve defalarca halkın tokatını yediği halde şeytan, gene şeytanlığını yapıyor.

 

Gerek Ünye'mizde, gerekse ülkemizde büyük halk desteği ile yönetime gelen Ak Partiyi, yönetimden meşru- yollarla uzaklaştırma ümidini kesenler, olmadık gayr-i meşru yollara başvurmaktalar. “At bir çamur, tutmasa izi kalır” mantığı halen geçerlidir, sanıyorlar. Günümüzün teknik imkanları, iz bırakmayacak şekilde olup-bitenlerin aydınlatılmasına olanak sağlıyor.

 

Irak olaylarında kullanılan şu ayrıştırmacı ifadeler çok dikkatimi çekmiştir ve halen de devam ediyor: “Iraklı Sünniler, Aleviler ve Kürtler…”. İki grubu mezhepsel kimliği ile tanımlıyor, üçüncü grubu etnik kimliği ile tanımlıyor. Çünkü işine öyle geliyor. Kürtler kategorisine soktuğun insanların mezhepsel kimliği yok mu? Onların da Alevisi, Sünnisi var. Doğru olanı söylese iki grup olacak. O zaman amacına ulaşamayacağını biliyor. Aslolan şeytan ve ekibi değil de onların oyununa gelenler benim için önemli.

 

Son günlerde Türkiye'yi sarsan cemaat – Hükümet çarpıştırmaları ve operasyonlar fitnesinin ülkeye verdiği zararlara bakar mısınız? Fitne, bir boşluk buldu, oradan yükleniyor. “Gezi Fitnesi”nin bir benzeri, diyor Sayın Başbakan ‘Oradan bir şey koparamayanlar bir başka cepheden saldırıya geçtiler' diyor. Sayın Başbakanımız, bir aksilik olmazsa yarın (21 Aralık Cumartesi günü) Ünye'mizde olacak inşallah. Sayın Başbakanımıza hoş geldiniz diyoruz. Bu konuya temas edeceğini sanıyorum. Onun için daha fazla uzatmadan burada noktayı koyuyorum.

 

Son olarak şunu söylüyorum: Düşman, düşmanlığını yapar; önemli olan, düşmanın oyununa gelmemektir.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

 

 

 

 Bu Haber 893 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI