27 Aralık 2013 Pazar
İSMAİL SARI
Ünye’den Başbakan Geçti

Millet olarak, liderler yetiştirme ve önderlik sıfatlarını taşıyan liderlerimizin arkasından gitmek konusundaki notumuz iyidir. Liderlerimizi severiz ve sevdiğimiz kişilere de itaat de kusur etmeyiz. 21 Aralık cumartesi günü, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Ünye Cumhuriyet Meydanında halka hitabetti ve açılışlar yaptı. Ünye'mize hayırlı olsun. Bu açılışların en önemlisi, bana göre çevre yolumuzdur. Çünkü sahil yolunun yükünü çekmiyordu artık mevcut yolumuz. Geçtiğimiz kurban bayramı tatilinde çok aşırı bir kilitlenme oldu yolumuzda ki, artık ele güne karşı utanır olmuştuk doğrusu. Çevre yolu açıldıktan sonra sahil yolumuz öyle rahatladı ki, adeta sinek uçmuyor denecek hale geldi. Önümüzdeki yaz ortalarında herhalde Ünye'miz çok çok rahat bir nefes alacak ve belki de turistik bir şehir olarak yıllar sonra gerçek hüviyetine kavuşacaktır. Bekleyelim ve görelim…

Sayın Başbakan'ın gelişinde en çok dikkatimi çeken husus, binlerce insanımızın her tarafı tıklım tıklım doldurması ve Başbakan'ın, verilen saate epeyce geç kalmasına karşın hiç kimsenin yerinden kıpırdamadan uzun süre ayakta beklemesidir. Bu, ne heyecan, bu ne sevgi ve ne güzel sabırdır. Hele hele yaşları ellinin üzerinde çok sayıda bayanlar vardı meydanda ve ısrarla, yorulmadan sonuna kadar beklediler. Ben, şahsi minnet ve şükranlarımı sunuyorum o annelere, bu millet, o annelere çok şeyler borçlu.

Çamurlu mahallemizin muhtarı Sayın Altan YILMAZ anlatıyor: “Annem bana, oğlum beni götür de ölmeden kendi gözümle bir defa şu Başbakanı karşı karşıya göreyim, dedi de kalabalığın içinde ezilir korkusu ile getiremedim, şimdikahroluyorum.keşke getirseydim. bir sandalye bulur oturturdum annemi. Bende hakkı kaldı…”

Daha nice anneler olmuştur, arzu ettiği halde meydana gelemeyen. Benim burada vurgulamak istediğim nokta, Sayın Başbakan'a karşı olan aşırı sevgi seli. Kadını erkeği, büyük çoğunluğun takdir ve muhabbetini kazanmış Sayın Başbakan.

Elbet ki, hiç birimiz Başbakanın boyuna – bosuna, endamına sevdalı değiliz. Önümüze geçirdiğimiz bir liderin;

a)      Bizi iyi temsil edip – etmediğine,

b)      Bulunduğu makamın hakkını verip – vermediğine,

c)      Genel başarısına,

d)      Halkı ile diyaloğuna,

e)      Sosyal ve siyasal becerisine

Bakılarak ortak bileşkeler bu sevgi selini doğuruyor. Ünye'mizin büyük kitlelerinin tavırları bizlere, bu özelliklerini taşıyan bir Başbakana karşı minnet ve şükran duygularını tezahürünü göstermiştir.       

Sevgi, saygı ve selamlarımla…Bu Haber 971 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI