31 Ocak 2014 Pazar
İSMAİL SARI
Belediye Başkan Adayları ve Ahmet Arpacıoğlu

Güzel Ünye'mizin Belediye Başkan adayları belli oldu. CHP'den İsa MARAL, MHP'den Nedim CAN ve AKP'den Ahmet ÇAMYAR. Bu üç adaydan birisi, inşallah Ünye'mizin Belediye Başkanı olacak. Her üçünü de kutluyor; önce kendileri, sonra Ünye'miz daha sonra da Ülkemiz için hayırlı olacak olanı da Cenab-ı Hak başarılı kılsın, diyorum. Her üç aday da Ünye'mizin çocukları; mısır ekmeği yiyerek, fındık yiyerek ve ACISU içerek büyüdüler. Her birisi diğerinden üstündür. Bana göre aralarında hiçbir fark yoktur. Sadece Partileri ayrıdır. Bu ayrılık da, demokrasimizin gereğidir.  Ve olmazsa, olmazıdır. Kendi siyasi istikbalini, başkalarının zaafları ve karalanması üzerine bina etmekte görenler asla tercihe layık olmayan siyasetçilerdir. Onun için; bu halkın severek önlerine geçirdikleri sayın adaylardan karalama, zaaf yoklama, arkadan vurma gibi; bu milletin şanına, milliyetine, asaletine yakışmayan kötü davranışları beklemiyoruz. Her aday, kendi planları, projelerini halka anlatarak medeni insanların ortaya koyacağı yarış şekli ile siyasi yarışlarını sürdürmelidir. Bizim halkımız; “Din kardeşinin aleyhinde konuşmanın, dedi-kodusunu yapmanın, ölü eti yemek kadar beter olduğunu” bildiği için bu yola başvuranlara asla prim vermez.

***                      ***                   ***

Yarış Başladı:

Son olarak Ak Parti adayının da açıklanması ile 29 Mart akşamına kadar devam edecek olan, adayların kendisini tanıtım yarışı başlamıştır. Mevcut ortamda, Ünye'nin Belediye Başkanının Ak Parti'den oluşu nedeniyle Ahmet ÇAMYAR, yarışa on puan ileriden başlamaktadır. Ancak, bu demek değildir ki, Ak Parti adayı, yatarak Ünye Belediye Başkanlığını alacaktır. Kimsenin “OYU” hiç kimsenin cebinde hazır keklik değildir. Kim güzel çalışırsa, o kazanacaktır. Ben, Ak Parti seçmeninin, ufak-tefek kırıcı tavır ve sözlere rağmen kendi adayları etrafında, geçmişte olduğu gibi toparlanacaklarına inanıyorum. Ve hayırlı başarılar diliyorum, Allah (c.c.) mahcup etmesin diyorum.

 

Gelelim Ahmet ARPACIOĞLU'na!

İki dönem Belediye Başkanlığı yapan ve Ünye'mizde gerçekten çok güzel hizmetlere imza atan sayın Ahmet ARPACIOĞLU'nu tebrik ediyorum. Tekrar Belediye Başkanı olamaz mıydı? Elbet ki olurdu. Adaylık başvurusunda bulunmadı. Çünkü, sayın İdris Naim ŞAHİN Bey kendisine müsaade etmemiştir. Başkan olmasına öncülük eden İdris Bey'i çiğnememiştir, doğru olanı yapmıştır. Ziya Paşa'nın ifadesi ile;

Kişiye sadakat yaraşır, görse de ikrAh;

Doğruların yardımcısıdır, Hazret-i Allah.

 

Ahmet Başkan, İdris Bey'e bağlılığını dürüstçe göstermiş, O'nu çiğnememiştir. Kendisine, böylesi yakışırdı. Bundan sonra da Allah, kendisine yardımını yapacaktır. 30 Mart sonrası için kendisine sağlık, mutluluk ve arzularına uygun olarak bir hayat diliyorum. Bu kadirşinas halkımız kendisini daima hayırla ve eserleri ile anacaktır.

 

Sayın İdris Naim ŞAHİN Bey'in de yuvaya geri dönüşünü halkımızın, sevgi ile beklediğini belirtmek isterim. Ordu halkının sevgisi Ünye'den de fazla imiş, onu da gördüm. Bu sevgi, yabana atılmamalıdır. Bu halk, bu kadar birden terk edilmeyi hak etmediğine inanıyor.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla… Bu Haber 1071 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : eleştirisiz dünya Tarih : 4 Şubat 2014 / Pazar Üye Adı :süleyman
Siz siz olun eleştiri yazmayın ,çünkü yayınlanmazşsansürden geçemezzzzz
Başlık : Sürgündeki ögretmenler Tarih : 2 Şubat 2014 / Pazar Üye Adı :Süleyman
Ögretmen kökenli yazarlara sözüm; Allah aşkına birgünde meslekdaşların hakkını hiçbir siyaset gütmeden gündeme getirin.Siyasi konuları nasıl olsa bol bol işleyenler var.Eleştiriler bu sayfalarda yer bulamıyor hiç olmazsa meslekdaşlarınızın çektiklerini yazın ve bu vebalin altına girmeyin.Örnekmi arama motorundan Fevzi Budak'ın 14 kez tayin hapis ve beraatini ve en önemlisi yerine kimin ısrarla getirildiğini lütfen inceleyin.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI