20 Şubat 2014 Pazar
İSMAİL SARI
Baloncular ve Yalancılar

  Seçim dönemlerinin genel hastalığı olan; şişirme haberler, yalan-dolan iftira ve hilelerle oy devşirme amaçlı alışkanlıklarımızı toplum olarak bir türlü atamadık, yok edemedik. TAAA… Peygamberimiz (s.a.v) in halifelerinin seçiminden günümüze kadar süre-gelen ve demokrasimizin önemli bir nimeti olan serbest seçimlere ille de bir hile sokma alışkanlığımız devam ediyor.

  Belediye başkan adaylarımızın her birinin diğerinden üstün olduğunu, hepsinin bu memleketin çocukları olduğunu daha önceki yazılarımda dile getirmiştim. Yarışları kızıştıkça, günler yaklaştıkça yalanlar-dolanlar, iftiralar, karalamalar ve aşırı derecede şişirmeler başladı.

  Ancak; Bu yalan-dolanların, iftiraların, şişirmelerin rakip ekibe yaradığını halen öğrenemeyenler var. Çünkü bizim insanımız; fırsatçılığı, şişirmeyi, seçim arefesindeki karalamaları art niyetli olarak değerlendiriyor ve rakip tarafı mağdur sayarak o tarafa yükleniyor. Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, bu durumu çok iyi bildiği için  her seçim öncesinde bir pozisyon yakalayarak partisini ve ekibini mağdur pozisyonda  pazarlamayı ustalıkla beceriyor ve puan topluyor. Bu seçimlerde de “Paralel Ekip” tezini çok kullanıyor ve puan topluyor. Bu bir siyasi ustalıktır ve sanattır. Allah (c.c) ın yardımı da var  tabi ki; karşıt ekipler tuzağı kuruyorlar, Büyük usta da bu tuzakta, tuzağı kuranları yakalamayı beceriyor. Kabul edersiniz veya etmezsiniz; ama bu bir siyasi liderlik ve beceri işidir. İki savcı ile iki hakimle beş altı polis memuru ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Başbakanını kodesliyerek ihtilal yapacaksınız ve bayram edeceksiniz. Buna kargalar bile güler. Bu adamlar, hile yoluyla Ak Partiye çalışıyorlar, diyesim geliyor. Bana göre bu adamlar, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Başbakanını hafife almak, tahkir ve tezyif suçu” işlemekten dava açılarak kodeslenmelidir.

 

Sonuç olarak:

  Ünye'mizde siyaset, şu ana kadar edeplice yürüyor. Önemli ölçüde karalama duymadık görmedik. Biraz fazlaca şişirmeler var. Ancak, Ordu ve yukarısındaki ilçelerden Enver YILMAZ'la ilgili yakışıksız ve yalan-dolan olduğunu tahmin ettiğimiz (çünkü, şimdiye kadar neden söylenmemiş) iftiralı sözler duyuyoruz. Bunları halkımızın hiç kAle almayacağına inanıyorum. Hayırlı bir seçim devresi diliyorum.  

  Saygı, sevgi ve selamlarımla…

                                                                                  


Bu Haber 894 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI