21 Mart 2014 Pazar
İSMAİL SARI
…Cek …Cakları bırak, önüne-arkana bak !..

Seçim maratonunun son kerteye girdiği şu günlerde muhtar adayları, belediye başkan adayları, meclis üyeleri adayları bir oy daha fazla kurtarabilmek için var güçleri ile çalışıyorlar. Cenab-ı Hak (c.c.), en faydalı ve hayırlı olacak adaya yardımını arttırsın. Sadece çalışmak yetmez, duaya da çok ihtiyaç var. Evlerdeki dışarı ile çok bağlantısı kalmamış yaşlıların da, ziyaret edilerek dualarının alınması çok önemlidir. Büyüğünü, küçüğünü tanımayan çok sayıda aday var. Geçmişi ile bağlantı kuramayanların, gelecekten ümidi olamaz.

 

Her adayın kendine göre vaatleri var. …cekli …caklı vaatler çok. Ancak, vaatte bulunanların önüne arkasına bakmak lazım. Bu vaatler, hangi destekle gerçekleşecek, nereden  destek alınacak; Geçmişi nedir ki geleceğine ümitle bakalım, gibi akılcı sorgulamaların yapılması lazım, diye düşünüyorum. Seçilecek insanların sadece bizim için, yani şahsımız ve çevremiz için faydalı olup-olmayacağının ötesine geçerek toplumumuz, köyümüz, mahallemiz, ilçemiz, ilimiz, ülkemiz ve bütün halkımız için faydalı veya zararlı olup-olmayacağını dikkate almamız gerekir. Bencilliğin ötesine çıkarak “Bizci, hepimizci” olmak zorundayız. Medeni ülkeler ve toplumlar “Biz” derken, cahillik ölçüleri içindeki “Ben” ölçüleri içerisinde kalırsak; kendisini aşamamış cahil toplumlar düzeyinden kurtulamayız. O nedenle seçimler, düşünebilen insanların akıllıca vereceği kararlarla yapıldığı sürece ülkeler ve milletler için demokrasinin en büyük nimetlerinden biri olur.

 

Ben, halkımızın bu noktada, belki çok cahil gözü ile baktığımız insanlarımızın bile çok sağ duyulu davranarak isabetli seçimler yaptığını geçmişte gördüm. Bu sefer de aynı ölçülerde hareket edileceğine inancım tamdır. Seçimlerin ilçemize ilimize ve bütün ülkemize hayırlar getirmesi dileğimi bir daha tekrarlıyorum.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.  

 

 Bu Haber 860 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI