4 Nisan 2014 Pazar
İSMAİL SARI
Ben Böyle Seçim Görmedim !..

30 Mart 2014 seçimlerinde, İnönü İlkokulu'nda bulunan 1063 numaralı sandıkta Sandık Kurulu üyesi olarak seçim görevi yaptım. Kurul Başkanımız Sayın Recep Ali CAN, diğer üye arkadaşlar Fatma KUTLUAY, Yunus Emre CERRAHOĞLU, Mehmet ŞEN harika arkadaşlardı. Ben, epeyce sandık kurulunda seçim görevi yaptım, böyle uyumlu bir ekiple hiç çalışmadım. Aramızda bir iş bölümü yaptık; çift kabin kurduk, sandığımız önünde asla yığılma olmadı. Sandığımızın seçmen sayısı yaklaşık 300 kişi idi. Yüzde seksenbeşin üzerinde katılım vardı. Kurul arkadaşlarıma ve bizim uyumlu çalışmamıza çok güzel uyum gösteren sayın seçmenlerimize çok çok  teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Seçimin asıl gündeme getirilmesi gereken yanı; cahil diye düşündüğümüz, çok hata yapacaklarını zannettiğimiz, bilinçli seçmen gözü ile bakmadığımız (bazıları öyle görüyor çünkü) hatta “Benim oyum, dağ başındaki çobanın oyu ile bir olur mu?” diyen mantığın insan yerine koymadığı insanlar, öyle düzenli bir oy kullanma başarısı gösterdiler ki, ben de şaştım doğrusu. Sandığımızda sadece iki adet zarfın içinde belediye oylarına karıştırılmış muhtar oyu çıktı. Mühürler o kadar ne vurulmuş ki, yanlış mühür vurmaktan kaynaklanan oy  iptali olmadı. Sadece iki oy, bilerek yapıldığını tahmin ettiğim çift partiye vurulmuş mühürler nedeniyle iptal edildi.

 

Bu, çok bilinçli yapılmış bir seçimdir, çok başarılı bir oy kullanma  örneğidir. Halkımı kendi adıma kutluyorum. Ben, bu kadar güzel bir oy kullanma becerisine ilk  defa tanık oldum. Yani bizim insanımız artık Avrupalıları sollamıştır. En büyük sevincim bundandır. Çünkü ben dört seçim döneminde Almanya'da bulundum; bu beceriye tanık olmadım. Daha fazla oy zayiatı oluyordu.

 

Seçimlerin Kesin Galibi;

Ak Parti ve parti lideri sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘dır. Akla gelmedik oyunlar ve birleşik muhalefetlere karşın, bu oy oranını ve yüzdesini arttırarak galibiyet, hiç katkısız ve hilAfsız bir başarıdır. Er olan muhalefet, bu başarı karşısında DİZ ÇÖKMESİNİ bilmeli ve kendi noksanlarına bakmalıdır. Çünkü muhalefete ihtiyaç vardır. Ak Parti Lideri ve Başbakan Sayın Recep Tayip ERDOĞAN, 2002 seçimleri öncesi, ülkenin tamamında esen yüksek oranlı Ak Parti rüzgArı karşısında gazeteciler kendisine şu soruyu sormuşlardı da “sandıktan hiç muhalefetsiz Ak Parti çıkarsa ne yaparsınız?” denilince hiç düşünmeden, “istifa eder, tekrar seçime giderim.” demişti. Demokrasinin kuralı, muhalefetle yönetmektir. Muhalefetsiz iktidarlar, yönetimi diktatörlüğe dönüştürür. Bizim muhalefet liderleri, sayın ERDOĞAN için “Diktatör” tabirini kullanırken kendilerini inkar ettiklerinin farkına varamıyorlar, diye düşünüyorum.

 

Ordu'muz için yirmide yirmi sloganı tuttu ve bir bütün olarak Ordu ve ilçelerini Ak Parti'nin almış olması çok büyük sürpriz oldu. Böyle bir sonucu beklemiyorduk doğrusu. Önce değerli halkımıza, sonra da bu büyük başarıyı gösteren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın  Enver YILMAZ ve ekibine kişisel tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Ünye'mizin Belediye Başkanlığını sayın Ahmet ÇAMYAR kazandılar. Kendilerini kutluyor, başarılı, sağlıklı ve huzurlu olarak görevini sürdürmesini Cenab-ı Hak (c.c) dan diliyorum. Çok güzel seçim çalışması yaptılar. Hele gençlerin ve bayan kardeşlerimizin çalışmaları her türlü takdirin üzerinde idi. Hepsine şükranlarımı  sunuyorum. Genel olarak Ünye'mizde Ordu'muzda ve bütün ülkemizde sessiz, sedasız, olaysız, sorunsuz bir seçim devresi geçirdik. Halkımızdan Allah Razı olsun. Seçim çalışmaları devresinde uzun süre izin kullanmış olan Eski Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ARPACIOĞLU da devir-teslim törenine bizzat katılarak büyük bir jest yapmıştır. Halkımız da bu jestini takdirle karşılamıştır. Kendisine şükranlarımızı sunuyor, bundan sonraki hayatında sağlık, huzur ve mutluluklar diliyoruz. Çok katılımlı, Ak kadrolara yakışan bir devir-teslim töreni olmuştur. Güzel Ünye'mizin bilinçli halkına ne kadar teşekkür edilse azdır. Ben, Ünye seçmenini bu sefer çok takdir ettim.

 

Bu güzel halk, kendilerine “bidon kafalı” “makarna yedikleri için kısa boylu” “tüylü bacaklı” “göbeğini kaşıyan adamlar” gibi aşağılayıcı sözlerle hakaret eden kibir yobazlarına çok güzel bir ders vermiştir. Anlayana sivrisinek saz, anlamazlara davul-zurna azdır.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

 Bu Haber 1359 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI