19 Nisan 2014 Pazar
ARİF TAKICI
Güzel Şeyler Olacak
atakici52@hotmail.com

Ordu'da seçim sonuçlarının yirmide yirmi gerçekleşmesi çeşitli değişik zaviyelerden bakılarak yorumlanabilir, yorumlanmaktadır. Dolayısıyla,  sonucu herkes kendi siyasi ve kişisel perfekstifinden bakarak değerlendirmektedir.

 Ben ise hadiseye bu gün yeni şeyler söylemek lazım söylem ve felsefesinden bakıyor ve sonucu bütünüyle Değerlendirerek gerçeği kendi olgusu içinde kabul etmek lazım geldiğine inanıyorum.  

  Niçin böyle söylüyorum…  Mevlana'nın dün dünde kaldı cancağızım, bu gün yeni şeyler söylemek lazım dediği gibi, bizler de Ünyelisi  ve bütünüyle Ordu'lusu bu güne bakmak, 30 Mart seçim sonuçları gerçeğini kabul etmek  ve tüm planlamalarımızı Ünye'yi, Ordu'yu nasıl daha fazla kalkındırabiliriz de refahı yükseltebilirimizin  hesaplarını yaparak,  zamanı ve zamanın bizlere tanıdığı fırsatları, iktidar gücünün imkanlarını planlamacı bir şekilde ortak akıl kullanarak fırsata dönüştürmek,  bu dönüşümle de küllerinden silkinerek ayağa kalkan müreffeh bir Ordu yaratmak zorundayız.

Bu bakımdan, beyaz Türk siyah Türk karşılaştırmalarını bir tarafa bırakmak, bu millet cahil işte, bak o kadar yolsuzluk iddialarına rağmen bu cahil millet yine Ak Partiye destek verdi.  Bu millet ile bir yere varılmaz düşüncesi ve söylemleri gibi getirisi olmayan düşüncelere takılıp kalmak, kimseye hiç şey kazandırmaz!  

Bizlerin bakacağı yer bu değil… Biz,  Ordu'yu bütünüyle kazanmış bir Ak Parti iktidarından nasıl, ne derece istifade edebilir hizmet alabiliriz, ona bakmalıyız… Biz, Büyük Şehir ve İlçelerin iktidar partisi tarafından yönetiliyor olmasından dertleneceğimiz yerde, bunu bir fırsat bilip, bunun uyumlu ve iyi koordinasyon sağlanarak yapılacak çalışmalarla ordu'da sağlayacağı katma değerler ne olabilire bakmalıyız!

Biz,  Ahmet Çamyar'ın Enver Yılmaz ile çok eskiye dayanan dostlukları ve aynı partiye mensup olmaktan kaynaklanan fırsatları nasıl değerlendireceğine bakmalıyız! 

Biz, Ahmet Çamyar ve İlçe Başkanı Adem Çalığık'ın çok eskiye dayanan dava ve yol arkadaşlığının uyumlu çalışmalarla Ünye'ye ne neler kazandırabileceğine bakıcağız.

Biz, başta Büyük Şehir Belediye Başkanımız, İlçe belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizin, yirmide yirmi olan ve Başbakanımızı en çok mutlu eden İllerden biri olan Ordu için ne derece çalışmalar yapacağına ve bizlerin bu çalışmaların çeşitlenmesi ve hızlanmasına ne derece katkı yapacağımıza bakacağız… Yani açıkçası bizler, seçilenlerden Ordumuz için ne kadar hizmet alabiliriz zaviyesi ve iyimserliğinden bakarak, onlara destek olmaya çalışacağız… Zaman, çok uçuk projeler üreterek zihinleri proje çöplüğüne çevirmeden, makul, planlamacı, profesyonelliğin ve mantığın ilmiğinden geçirilmiş projeleri hayatla buluşturmanın zamanıdır… Zaman, birlik beraberlik zamanıdır!!!

Belediye Başkanımız ve pek değerli kardeşim  Ahmet Çamyar  ile yirmi yıllık tanışıklığımız ve dostluğumuz var. Sosyal ve resmi olmak üzere çeşitli konularda gerçekleştirdiğimiz müşterek çalışmalarımız var.  Diyeceğim o ki, kendisi kararlı, tecrübeli, liyakat sahibi, tevazu sahibi, her hususta Ünye'yi bütünüyle kavrayabilecek, sorun ve engelleri tek tek aşarak başladığı tüm projelerden güzel sonuçlar alarak bölgemize çok önemli hizmetler yapabilecek vizyona sahiptir… Kendisinin Ünye için bir şans olduğuna inanıyor, Allah yar ve yardımcısı olsun diyorum.  

Diğer yandan,  Sayın Ahmet Çamyar'ın Muhtarlar ve sivil inisiyatif Temsilcileriyle de koordinasyon içersinde çalışacağından, hatta Muhtarları Belediye Başkan yardımcısı addeceğinden şüphem yok.

 Ancak ve ancak…. Muhtar arkadaşlarımızın da Muhtarlık makamına kariyer ve vizyon katarak, o makamı evrak veren,  mühür basan basma kalıp bakış açısının ötesine taşımaları gerekmektedir. Muhtarlık makamında zihinsel bir değişim tesis etmek gerekmektedir…  Bu nu niçin söylüyorum? Ancak bu zihinsel   dönüşümü sağlayabilen muhtarlarımız ile Belediye yönetimi arasında bir eksen uyumu olduğu takdirde sağlıklı adımların atılabileceğine inanıyorum da ondan!!!

 

 

 

 Bu Haber 951 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI