24 Nisan 2014 Pazar
İSMAİL SARI
Dil Yarası Gönül Yarası

Çok tatsız sözcükleri kullanıldığı bir yerel seçim dönemini daha geride bıraktık. Milletimize ve memleketimize geçmiş olsun. Bundan sonraki seçimleri, bu seçimlerdeki kötü izlerden uzak etmesi için Allah(c.c.)'den niyazda bulunuyoruz. Sonuçlar, hayırlı olsun.

“Kem söz (kötü söz),sahibinindir.”demiş atalarımız. Siyaset arenamızda kem söz,silah haline gelmiş.Sanki siyasetçilerden birbirine miras kalıyor.Dağarcıkta söyleyecek söz bulamamadan mıdır,neyin nesidir bir mana veremiyoruz.Halkımız,kem söze hiç de itibar etmemektedir,aslında.Buna karşın,ısrarla kullanmaya devam eden siyasetçilerimiz var.Geçtiğimiz seçim konuşmalarının ağırlığında sayın Başbakan ve yakın çevresine “Hırsız” diyerek propaganda yapan sayın KILIÇDAROĞLU, geçtiğimiz Salı günkü grup toplantısında da aynı alışkanlığını sürdürdü.Halkımız, bu ithamlara hiç itibar etmediği halde,hatta alınan seçim sonuçlarına bakıldığında belki de ters tepki yaptığını gördüğümüz halde niçin ısrar edilir,anlamak zor.

Yunus Emre'nin ifadesi ile;

Gelin tanış olalım

İşi kolay kılalım.

 

Güzellikler ve güzel sözler dururken niçin kötülüklere ve kötü sözlere yöneliriz,izah etmekte güçlük çekiyoruz.Gene Yunus'un anlatımı ile ;

Söz ola kestire başı

Söz ola kese savaşı

Söz ola avulu aşı

Yağ ile bal eyler bir söz.

 

Milletimizin ve insanlarımızın artık güzelliklere ve güzel sözlere ihtiyacı vardır. Siyasetçilerimiz lütfen esirgemesinler.

Saygı, sevgi ve selamlarla… Bu Haber 879 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI