9 Mayıs 2014 Pazar
İSMAİL SARI
Yeni Seçilen Belediye Başkanlarımızı Ziyaret

Gidenlere “Güle, güle” dedikten sonra yeni gelenlere de “Hoş geldin, hayırlı olsun” demek adettendir ve sosyal bir görevdir, bir borçtur.

Ünye Belediye Başkanımız sayın Ahmet ÇAMYAR'ı, Çaybaşı Belediye Başkanımız sayın İsmet YANIK'ı, İkizce Belediye Başkanımız sayın Bahri SÖĞÜT beyleri Türk Hava Kurumu Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte makamlarında ziyaret ettik; “hayırlı olsun” dedik, başarı dileklerimizi sunduk. Hoş karşılandık, sevgi ile uğurlandık. Bütün bunlar; örf ve adetlerimizin, insani ilişkilerimizin, sosyal yapımızın gereği olan davranış biçimlerimizdir.

Ancak, işin asıl görülmesi gereken “Dışı seni yakar, içi beni yakar” sözü ile anlatılan gerçek yüzüne baktığımız zaman, sayın belediye başkanlarımızın ne kadar ağır bir yükün altına girdiklerini görme gerçeğine varırız. Eski anlatımı ile “Şehremini” yani şehrin ve şehirlerinin güvenilen kişisi, makamı, emanet sandığı, her derdinin çözüm yeridir belediyeler. Her üç sayın başkanın konuşmalarından, bu ağırlığın farkında oluşlarını görmekten mutlu olduğumu belirtmek isterim. Farkındalık, çok çok önemli. Oturdukları makam koltuğunun uçukluğunu, hobbacıklığını, kibir sarhoşluğunu, ve hafifliğini görmemiş olmaktan da ayrıca sevinçliyim. Çünkü,, makam koltuğu ile büyüdüğünü zannederek havalarda uçanların, kibir sarhoşu olanların hiçbir beceri gösteremediklerini; oturdukları koltuğun ağırlığını hissederek hakkını verenlerin ise koltuklarını büyüttüklerini, dolayısı ile kendi etiketlerini de büyüttüklerini, yaşayarak görüyoruz.

***                                ***                               ***

Sayın Ahmet ÇAMYAR Bey'in özellikle Havacılık Meslek Yüksek Okulu yapımı konusu ile yakından ilgileneceğini ve her türlü desteği vereceğini belirtmiş olması, biz Türk Hava Kurumu ekibini son derece memnun etmiştir. İnşA Allah, diyoruz. Bu konunun Ünye'miz ve bölgemiz için çok önemli olduğu bilinci ile bizlere söylediklerini birer vaad kabul ederek çalışmalarımıza, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Çalışmak bizden, başarı Allah (c.c) dandır.

Yerel basınımızda çıkan haberlerden öğrendiğimiz kadarı ile, Ordu Valimiz sayın Kenan ÇİFTÇİ'nin de Ünye Hava Alanının değerlendirileceği hakkında açıklamaları, konu ile yakından ilgilendiğini göstermektedir. Sayın Vali'mizi ve Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Enver YILMAZ'ı da ziyaret ederek, Devlet ve millet gücünün birleşimi ile Havacılık Meslek Yüksek Okulu ve dört yıllık fakültemizi Ünye'mize ve bölgemize kazandıracağız İnşA Allah. Bu konuda Ünye ve bölge halkı büyük beklenti içine girmiştir. Ve halkımızın hayırsever, yetkin kişilerinden “Her türlü desteğe hazırız” çağrıları gelmeğe başlamıştır. Daha değişik bir ifade ile; konu ile ilgili kamuoyu oluşmuş, talep sesleri yükselmeğe başlamıştır. Önemli olan ve beklenen de buydu. Halkın sahiplendiği her iş, başarılır. Türk Hava Kurumu yeni Yönetim Kurulu  ekibi olarak bizler de “sürükleyici ekip” halinde göreve hazırız; İnşA Allah bu defa başaracağız.

 

Değerli Okuyucularım,

Ordu ilinde yirmide yirmi yapan Ak Parti'nin iyi bir belediye ekibi oluşturduğuna inanıyorum. Ekipbaşı olan Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Enver YILMAZ, çok sesli koro şefi gibi bu ekibi ne kadar iyi yönetebilirse Ordu ili Büyükşehir olma nimetinden o ölçüde faydalanacaktır. Eğer şef, elindeki komut çubuğunu çok seslerin ritmine uyduramazsa “Yandı gülüm keten helva” olur. Yani, sayın Başkan, bütün ilçeleri en ücra köşeleri ile birlikte kucaklayamaz, sadece Ordu İl merkezi ve yakın çevresi zihniyeti ile, merkeziyetçi bir bakış tarzı ortaya koyarsa yanlış olur. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bütünü kucaklayıcı bir tavırla yapıldığı zaman Başkanı, bütün illerini kucaklayan  bir yönetici olarak Türkiye yönetimine götürür. Sayın Başbakan'ın “Kardeşlerim!..” ifade ve sesleniş tarzı çok önemlidir, örnek olarak. Kucaklayıcı olmak ve ekip kullanma becerisi, sayın Başbakanı,  Rahmetli Erbakan Hocamızın yönetim tarzından ayıran çok önemli ayrıcalıklardır, bana göre. Sayın Enver YILMAZ Başkan'dan da benzer yönetim becerisini umuyor ve bekliyoruz.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 1194 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI