1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Sayın Dekan gönderdiği yazıyla bizleri çok mutlu etti...
musakiroglu@mynet.com

İki seferdir bu köşemdeki yazımda Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ile ilgili kaygılarımı dile getirmiştim.

Yazılarımda Fakülte'nin, bir yolunun bulunup Ordu Üniversitesi'nin merkezdeki kampusuna taşınmak istendiği ile ilgili derin endişe ve kuşkularımızın olduğunu, yapılan bazı uygulamaların bu endişelerimizi iyiden iyiye artırdığına dikkat çekmiştim.

Fakültenin Dekanı Prof. Dr. Nuri Yılmaz konuyla alakalı olarak gazetemize bir yazı gönderdi. Ünye için, Fakülte'nin Ünye'de kalması için tarihi belge niteliği olan bu yazı doğrusu bizi çok sevindirdi, mutlu etti.

Sayın Dekan yazısında, fakültenin Ordu merkeze taşınmasının söz konusu olamayacağını, adının Ünye İktisadi idari bilimler Fakültesi olduğunu, öğrenim yerinin de Ünye olduğunu belirtmiş. Bunun da kanunla böyle olduğunu ve değişemeyeceğini vurgulamış.

Sayın Dekan bu açıklamasını şahsı adına değil, temsil ettiği kurum, yani Ünye İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi adına yapmış. Yani açıklama resmi bir açıklama.

Bu açıklama artık Ünyeliler için bir belgedir ve bu belgeyle Ünye kamuoyu rahatlamıştır. Biz bu yazılı belgeyi yeri geldiğinde kullanmak ve ilgililere göstermek üzere arşivimizde saklamaya aldık.

Sayın Dekan, ODÜ Rektörü Sayın Haluk Kefelioğlu'nun Fakülte ve Ünye'deki yüksek öğrenimle ilgili olarak çok gayret gösterdiğini, böyle olduğu halde bu konuda yazılan haberlerden, yapılan yorumlardan üzüldüğünü belirtmiş. Kendisini, eğer biz üzmüşsek özür dileriz. Ancak diğer üzülen bir tarafın da Ünye olduğu gerçeği gözden kaçırılmadan olaya bakılırsa çok daha iyi olacaktır. Neyse konu burada sübuta ermiştir. Artık önümüze, işimize, gücümüze bakalım.

 

Ünye'de atletizm sporu çığ gibi büyüyor…

Atletizm için derler ya bütün sporların anasıdır. Ama bu spor, nedense diğer bütün sporların anası olduğunu pek fark edemez, hissedemez. Öyle ya futbol dururken kimin aklına gelir atletizm ya da atletizmin ana spor olduğu.

Ünye'de bu yolda ciddi bir çalışma başlatıldı. Tarihi iki üç yılı geçmeyen, Ünye'ye atandıktan sonra bu sporu Ünye'de yaymaya çalışan emniyet görevlisi Sayın Volkan Koca yere öyle bir tohum attı ki… Ünye'de atletizm sporu tuttu, aldı başını gidiyor.

Volkan Koca, aynı zamanda milli atletimiz. Uluslar arası müsabakalara katılan, buralardan dereceler getiren bir sporcu. Bu arada Balkan Şampiyonası'na hazırlanıyor ve hedefinin de birincilik olduğu belirtiliyor.

Ünye'de kurulan Atletizm İhtisas Spor Kulubü çatısı altında Atletizm Milli Takım Antrenörü Ertuğrul Oğulbulan, Atletizm Antrenörü Profesyonel Sporcu Elif İslamoğlu Ünyeli atletleri çalıştırıyorlar. Bütün gayretleriyle Balkan Şampiyonası için hazırlanıyorlar. Bu şampiyonadan Ünyeli atletlerimizin derece ve ödüllerle dönmeleri en büyük arzumuz.

Sayın Volkan Koca'ya çok teşekkür ediyoruz… Ünye'yi atletizm şehri yaptığı için ve çocuklarımıza, gençlerimize sporcu ruhu kazandırdığı için. Ayrıca Atletizm Milli Antrenörü Ertuğrul Oğlbulan ile Atletizm Antrenörü Elif İslamoğlu'na da çok teşekkür ediyoruz. Gayretleri hep başarıyla sonuçlanır inşallah.Bu Haber 1909 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI