9 Ağustos 2014 Pazar
ARİF TAKICI
E.S.O… Çığlığı Duyalım
atakici52@hotmail.com

Bir süre önce bağımlılık ile ilgili yapılan bir toplantıda konuşmacılar yaptıkları konuşmalarda bağımlılığın tehlikeli boyutuna işaret etmişlerdi. Ben d e aynı toplantı da yaptığım konuşmada tehlikeye işaret etmekle birlikte, yapılması gereken işbirliğinin önemine dikkat çekmiş, bu işbirliğinin yararlı olabilmesine matuf hangi yolun izlenmesi gerektiği hususu ile ilgili görüşlerimi paylaşmıştım.

Yaptığımız o toplantıdan bu yana köprülerin altından bir hayli sular geçti, uyuşturucu tehlikesi giderek daha da artmakta,  ancak diğer konuşmacıların işaret ettiği ve benimde o toplantıda ayrıntılı bir şekilde nasıl işbirliği yapılması gerektiğine yönelik dile getirdiğim hususlar henüz gerçekleşemedi.

Yazımın başlığını neden yukarıdaki şekilde attım…  Çünkü durum sandığınızdan daha vahim ve tehlike sinyalleri çalmasının çok ötesine geçti…  Gelin hep beraber bu çığlığa kulak verelim! Yoksa bu çığlık sonrası karşılaşacağımız anafor bizi telafisi zor bir raddeye getirecek, bu sebeple de ruhlarımızda ki fay hattında meydana gelecek kırılmaların yaratacağı tusunamiler tüm değerlerimizi alıp götürerek Japonya'daki reaktörde yayılan radyasyondan daha fazla zarar verecek.

İsmini  ‘' açıklamak istemiyorum'' çok yaygın olan bir uyuşturucu tüm Türkiye'de olduğu gibi aynı şekilde tüm Ünye'de de  gençleri pençesine düşürmüş durumda… Ucuz olduğu için şimdi bu uyuşturucu daha çok tercih ediliyor. Bu arada Uyuşturucu satanlarda içenlerde mahalle aralarında cirit atıyorlar!                                                               

Herkes kendi çocuğundan endişe duyuyor, fakat ne veliler yeterli derecede ne yapacaklarını biliyor, nede  soruna çözüm üretilerek,  tehlikenin bertaraf edilmesine yönelik  alınacak tedbirler ve işbirliğinin yetersiz olmasından dolayı yeterince önlem alınabiliyor.  Yani bu nedenle tedbir alınması noktasında işbirliği yapması gereken partnerlerde gereken işbirliğine matuf performansı ortaya koyamıyorlar.   Hal böyle olancada uyuşturucudan rant elde edenler açık kapı buluyor ve keselerini dolduruyorlar.    

              

Yeşilay Ünye Temsilcisi olarak ilgililere çağrımdır:   

Ünye'de daha fazla testiler kırılmadan ve daha fazla gençler bağımlılığın pençesine düşüp analar ağlamadan  en kısa zamanda geniş katılımlı işbirliği yapmamız kaçınılmazdır!!!   

Yapmamız gerekenler:   Daha öncede ifade ettiğim gibi Sayın Kaymakamımızın ve Belediye Başkanının başkanlığında bağımlıkla mücadele komisyonu kurulmalıdır…   Emniyet müdürü, İlçe Jandarma Komutanı,  İlçe Milli Eğitim Müdürü, Yeşilay Ünye Temsilcisi,   tüm meslek kuruluşlarının,  sendikaların, Derneklerin Başkanları ve Muhtarlar bu komisyonun üyesi olmalıdır.  Komisyon her ay düzenli olarak toplanmalı ve alınacak tedbirler ve mücadele ile ilgili uygulanacak stratejiler tartışılıp gözden geçirilerek ilgili birimlerin yaptıkları ve yapacakları çalışmalar müzakere edilmeli, bir sonraki çalışmalar belirlenip saha çalışması yapılmalıdır.   Ayrıca her ay düzenli olarak mahallelerde velilerle okullarda toplantı yapılmalı, velilerin nasıl davranacağı ile ilgili dikkatleri çekilmelidir.

Olay kısaca budur…  Benim elim 18 yıldır zaten taşın altında… Yine mücadele noktasında ne kadar yük varsa taşın altına elimi daha fazla sokmaya hazırım. Haydi, bir yerden başlayalım!

        Bu Haber 836 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI