16 Ağustos 2014 Pazar
İSMAİL SARI
Çankaya Yollarında Bülbüller Öter; “Tayyip! Tayyip! Deyu…

10 Ağustos 2014 Pazar Günü İnönü İlkokulunda 1055 No'lu Sandık Kurulu üyesi olarak görevli idim. O kadar çok güzel bir seçim ortamı seyrettim ki, kalemimle sayfalara  dökmekte sıkıntı çekiyorum. Başta, Sandık Kurulunda görev yapan arkadaşlarım birer insan numunesi idi sanki. Sandık Kurulu Başkanı Yusuf GENÇ; öyle gayretli bir insan ki, tek başına bir sandığın işlemlerini uçurup götürüyor. Süleyman UYAR; oy kullanmak için müşteri topluyor, bizler için çay araklıyor; boş kaldıkça da iki kestiriyor, şekerleme yapıyor. Çünkü sabahın köründe gelmişiz sandık başına. İskender ERTUĞ, oy kullanma kulislerinin asayişinden sorumlu; mührünü şöyle tut, zarfa böyle koy… gibi, oy kullananları uyarıyor. Mehmet ARAS, zarf ve oy pusulalarını veriyor, takibini yapıyor. Seçmen listesinin imzalanması konusunda başkana yardımcı oluyor. Bendeniz de oy sandığını kontrol ediyorum ve seçmen kağıtları ile kimlikleri iade ediyorum. Öyle bir işleyiş ki, arı kovanındaki görev taksimi gibi; sistem, son derece pratik işliyor. Süleyman UYAR sesleniyor: “1055 numaralı sandıkta oy kullanacak kimse yok mu?”

Bizler, öyle bir toplumuz ki, birbirimizi beğenmeme konusunda  ve acımazsızca eleştirme hususunda üzerimize yoktur. Konuşmaya bir başladık mı; “Avrupalı şöyle, medeni insanlar böyle… bizler şöyle kötüyüz, böyle beceriksiziz…” falan, filan,,, Mangalda kül kalmaz. Hele siyasetçilerimizin, seçim propagandası esnasındaki birbirlerine söylediklerinin hiç yenilir yutulur tarafı yok.

Hal bu ki, bizim insanımız o kadar çok iyi ki, diğer toplumlarla karşılaştırabilmek için gezip görmek, içlerinde yaşamak lAzım. Halkımızın oy kullanma konusundaki becerisi, hepsini anlatmaya yetiyor. Dış ülkelerde çalışan insanlarımızın cemiyetleşme ve organize olma konusundaki beceri ve bağlılıklarının bir örneği, daha başka toplumlarda yoktur. Bizde, çok geç kalınan husus; hükümetlerin halka rehberlik, öncülük etme ve organize olarak birlikte iş görme konularındaki bilgilendirme yetersizliğine bağlıdır. Yoksa, bizim insanımız hem kabiliyetli hem de beceriklidir.

Recep Tayip ERDOĞAN'ı halklar, neden bu kadar çok sevmiş ve tek başına çabası ile yüzde ellinin üzerinde bir oy potansiyeli ile Çankaya yollarında kendisini bülbüller karşılar hale gelmiştir. Eleştirebiliriz, kıskana da biliriz; neticede insanız. Ancak şapkaları önümüze eğerek biraz düşünmemiz ve gerçekleri görmemiz gerekiyor. Bizim insanımızın, büyüklerinden istediği çok şey yoktur. Sadece kendisinden birisi olduğunu bilsin, bir de güvenebilsin. Senin, dışarıdan beri “Hırsız!..” diye bağırman, halkı etkilemiyor.O'nun; güven veren, candan ve severek “Kardeşlerim!.. Hırsız, bu kadar işi yapabilir mi?” diyerek, yaptıklarını sayıp halkın önüne tekrar tekrar dökmesi ve halkın yapılanları görüyor olması yetiyor.

Uzun LAfın Kısası :

Sayın Recep Tayip ERDOĞAN; zeki, becerikli, güven veren, halkını (Yaratılanı Yaratandan ötürü) seven, halktan birisi olarak iyi bir rehber, verdiği sözü tutan, diklenmeden dik durmayı başarmış, ekip çalışmasını iyi organize eden ve ekip arkadaşlarını başkalarının keyfi (M.Akif'in ifadesi ile Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem anlayışı ile) için ucuz elden harcamayı hiç düşünmeyen ve arkadaşlarının kendi etrafında kenetlenmesini büyük bir başarı ile sağlayan büyük bir lider olduğunu ispatlamış olarak Çankaya yolunu tutmuştur. Bu milletin, kendisinden çok daha beklentileri olduğunu bilerek ve halkına anlatarak desteğini almış Sayın Yeni Cumhurbaşkanımıza Yüce Rabbımızdan sağlık, afiyet ve başarılarının devamını diliyorum.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

                                                                                  


Bu Haber 945 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI