1 Eylül 2014 Pazar
İSMAİL SARI
Erdoğan’dan Davutoğlu’na Ak Parti

Türk siyasetinde önemli bir döneme mührünü vuran Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak tarihteki haklı yerini almış, yaptıkları ile asırlarca anılmak üzere tarihe geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı döneminin nasıl geçeceğini şuanda kestirmemiz mümkün değildir. Onu da yaşayarak göreceğiz, İnşallah. Elbet ki Çankaya başarısı da tarihteki yerini ayrıca alacaktır. Bizler, arzu ediyoruz ve yüce Allah (c.c.) diliyoruz ki, Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanlığı döneminde de bu millete yapacağı haklı ve başarılı hizmetleriyle tarihin altın sayfalarına geçme hakkını elde etsin.

 

Ak Partide İkinci Dönem; Sayın Davutoğlu Dönemi 

Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU, siyaseti yarı yolda devraldı. Yani çekirdekten yetişme bir siyasetçi olmadığı için çok yakinen tanımıyoruz. Başbakanlık Danışmanlığı ve Dış İşleri Bakanlığı dönemlerindeki siyasi aktiviteleri ile tanıyabildik. Bu kadarcık tanıma; büyük bir partinin genel başkanlığı–ki bu parti bir de iktidar partisi olunca – ve hiç hesapta yokken aniden Başbakanlık gibi çok büyük bir sorumluluğun sırtlanması durumunda nasıl bir başarı grafiği çizileceğini tahmin etmemiz için yeterli olmadığını düşünüyorum. Lafını etmek çok kolay da, biraz akılcı bir mantıkla düşünüldüğünde kolay olmadığını belirtmemiz gerekir. Eğer Sayın Davutoğlu hem Parti Başkanlığını hem de Başbakanlığı Sayın Erdoğan'ı aratmayacak bir başarı örneği göstererek idare edebilir de bir seneyi atlatırsa Erdoğan'dan daha başarılı olabilir desek keramet izhar etmiş olmayız diye düşünüyorum. Çünkü şu andaki Davutoğlu'nun karşı karşıya kaldığı pozisyon, zannedildiği kadar kolay değildir. Gerçekçi olmamız lazım. İlk intibalarımız, yüksek oranlı bir başarı performansı gösterildiği noktasında birleşmektedir. 27 Ağustos, Olağanüstü Genel Kurul konuşması, beğenilen ve doyurucu bir konuşma olarak ortak bir kanatın oluşmasına neden oldu. Ayrıca, bu konuşmanın herhangi bir not veya yazılmış bir belgeye bakmadan irticalen yapılmış olması, Sayın Davutoğlu'nun iyi bir hatip olduğu yönündeki ortak değerlendirme, bir siyaset adamı için LİDERLİK belirtisidir. Bunu da, ileri ki günler gösterecektir.

 

İç Anadolu'dan Bir Başbakan  

Ben, 11 sene İç Anadolu'da (5 sene Sivas, 6 sene Çankırı'da) kaldım. Bu bölgenin insanı,bunu çok önemser ve bölgeden bir Başbakan çıkmış olması nedeniyle etrafında çok güçlü bir kenetlenme örneği gösterir diye tahmin ediyorum. Sayın Abdullah GÜL de İç Anadolu'dan bir başbakan olmuştu. Ancak Sayın GÜL, emanetçi Başbakan olarak bilindi ve kısa sürede görevi asıl sahibine teslim etti. Sayın DAVUTOĞLU'nun durumu öyle değil.

 

Yeni Türkiye'nin geleceğini çok parlak ve ümit verici görüyorum. Sayın Davutoğlu'nun Hükümeti onaylandı, resmen Başbakan oldu. Hemşerimiz Sayın Numan KURTULMUŞ, Başbakan Yardımcısı olarak yeni kabineye girdi. Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, yemin ederek Cumhurbaşkanlığı görevine başladı. Hepsinin, önce kendileri için daha sonra da Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…    Bu Haber 911 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI