1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Recep Kara'nın Ünye adına güreşecek olması Ünyeliler için gurur kaynağıdır...
musaliroglu@mynet.com

Geçen yıl bir grup arkadaşla televizyondan Kırkpınar Başpehlivanlığı güreşini izliyorken kulaklarımızı bir şeyler tırmalayıp durdu.

Ünyeli olduğunu bildiğimiz ve başarılarıyla gurur duyduğumuz Başpehlivan Recep Kara'nın adının geçtiği her durumda, sunucu “Antalya Belek Belediyesi Sporcusu Recep Kara” deyip duruyordu.

Onun Ünyeli Başpehlivan oluşuyla onurlanırken, Başpehlivanlık için güreştiği sırada bu anonsu her duyduğumda kalbimdeki Recep Kara sevgisi sanki biraz kararıyordu.

Bunun üzerine tam bir sene önce yazdığım bir yazımda; Recep Kara'nın Ünye Belediyesi sporcusu olarak, Ünye adına güreşmesi için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğine dikkat çekmiştim.

Belediye Başkanı Sayın Ahmet Arpacıoğlu bu ara yaptığı açıklamasında; Başpehlivanımızın bu sene ve bundan böyle Ünye Belediyesi çatısı altında, Ünye adına güreşeceğini duyurdu.

Bak işte bu çok güzel bir haber. Demek ki, bu sene televizyonlarda hem Başpehlivanımızı seyredecek, hem de Ünye adını sık sık bütün dünyaya duyurmanın keyfini yaşayacağız.

Teşekkürler Ahmet Başkan…

 

  • Kulfani ile gurur duyuyoruz…

Edebiyat Öğretmenliğimden kalan bilgi ve tecrübemden hareketle Ünyeli şairimiz Mustafa Uğur Alan'ın yıllar önce şiirlerini ilk okuduğumda, bu şiirlerin öyle çalakalem yazılmış şiirler olmadığını düşünmüştüm.

Şiirlerinde Kulfani mahlası kullanan Ünyeli şairimizin güçlü bir duygu yükü, hayal dünyası, kelime haznesi ve şiir yazma kabiliyeti hemen her şiirinde kendisini gösteriyordu.

Ben kendisiyle görüştüğüm sıralarda bu kanaatlerimi ifade etmiş, sakın yazmayı bırakmaması gerektiğine dikkat çekmiştim.

Şairimiz, önce şiir kitaplarını yayınladı. Sonra Kültür Bakanlığı tarafından Halk Ozanı unvanıyla ödüllendirildi. Son olarak ta Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi'nde yer aldı. Hem de Ünyeli Kulfani olarak…

Gazetemizin Şiir Köşesi'nde benim de her seferinde zevkle okuduğum şiirleri yayınlanan Ünyeli Şair Mustafa Uğur Alan'ın başarılarının devam etmesi en büyük temennimizdir.

Başarıları daim, sağlığı hep kaim olsun değerli Kulfani'nin…

  • Ordulu erkeklerin boyu kısa çıkmışâ€¦

Yapılan bir araştırmada Ordulu erkeklerin boyu Türkiye genelinin altında çıkmış. Türkiye genelinde Türk erkeklerin ortalama boyu uzunluğu 1 metre 75 santimmiş. Ordulu erkekler ise 1.70'in altında kalmışlar.

Desene ben Ordulu sayılmam!... Çünkü, askerde boyumu ölçmüşlerdi,                1 metre 76 santim çıkmıştı.

Acaba Ünyeli olduğum için mi ki…

Tavsiye ederim Ünyeli erkekler boylarını ölçsün, ne kadar Ordulu, ne kadar değiller gözden geçirsinler!…Bu Haber 1878 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI