8 Kasım 2014 Pazar
ARİF TAKICI
Artık Yeter
atakici52@hotmail.com

Evet…  Artık yeter dedik… Uyuşturucuya savaş açtık.  Biz Burunucu Mahallesinde uyuşturucuya savaş açtık.   Biz gerek mahallemizde oturan,  gerekse dışarıdan gelip de mahallede uyuşturucu içen bağımlıları mahallemizde kötü alışkanlıkları için kullandıklar mekAnlarda barındırmamaya, yani bu uygunsuz davranışlarını mahallemizde sergilemelerine fırsat vermemeye ant içtik.  Biz birlik beraberlik içersinde mahallemizde uyuşturucunun kökünü kazıyacağız.  Bu manada mücadelemiz ve icraatımız başlamıştır. Biz bu mücadelemizde emniyetle işbirliği yapacağız ancak,  tamamen geri planda da olmayacağız… Ya ne yağacağız? Her akşam,  manevi değerler taşıyan mahallemizin gönüllü gençleriyle mahalleyi komple devriye gezerek kontrol etmek suretiyle denetim altında tutacağız.  Hatta bu uygulamayı başlatmış bulunuyoruz.  Burunucu Mahallesinde uyuşturucu içmeye yeltenenler artık karşılarında mahallemizin aklı başında cesur gençlerini ve tabiatıyla tabi ki emniyetimizi bulacak. Biz kendimizi Emniyetin alternatifi görmüyoruz.  Ancak bu bela ile baş etmek içiz biz de sorumluluk ve risk almak zorundayız.

 

Mahallemizin gönüllü Gençleriyle bağımlıların takıldığı mekAnları denetleme uygulaması süreklilik arz eden bir kararlılıkla devam edecek.  Bundan kesinlikle geri dönüş yoktur. 

 

Diğer yandan, eğitim çalışmalarımız da başlayacaktır.  En başta bağımlıları tedaviye yönlendireceğiz. Tedavi olmayı kabul edenlerin tedavilerini takip edeceğiz.  Tedaviye cevap verip rehabilite olan gençlerimizi çıraklık eğitim merkezi ile İŞKUR ile, halk eğitim merkezi ile yapacak olduğumuz ortak çalışmalarla, meslek edinmelerini ve iş sahibi olmalarını sağlayacağız.  Bizim bu kararlılığımız ve tutumumuz karşısında hala illa da bağımlılığa devam eden gençlerimiz olursa…  Mahallemizde onlara o hayatı yaşama hakkı tanımayacağız.  Artık ok yaydan çıktı… Kararlılığımız kesindir!!!

 

Gençlik şurası toplantısı yapacağız:  Diğer yandan mahallemizin her kesimden tüm gençlerini okulda yapacak olduğumuz gençlik şurası toplantısına davet etmek suretiyle, onlara vereceğimiz konferans ve sohbetlerle uyuşturucunun tehlikeleri ve bundan korunmaları hususunda bilgilenmelerini sağlayacağız. Yani testi kırılmadan tedbir alacağız.  Diğer yandan ailelerin dikkatlerini çekmek suretiyle onlarında çocuklarını bilinçli bir şekilde yakından takip etmelerini sağlayacağız.

 

Bu tedbirler tüm mahalle muhtarlıklarında başlatılmalıdır. Bütün mahalle muhtarlıklarınca en kısa zamanda başlatılmalıdır. Daha önce yaptığım uyarı doğrultusunda Kaymakamlık nezdinde derhal uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulmalı, Kaymakam beyin Başkanlığını yapacak olduğu bu komisyonun üyeleri, Jandarma Bölük komutanı, Emniyet Müdürü, Yeşilay Başkanı, Milli eğitim müdürü, Ünye Müftüsü, Oda Başkanları ve Muhtarlardan oluşmalıdır.  Bu çağrıma facialar çoğalmadan kulak verin lütfen.  Aynı önerimi Sayın Valimiz ile de paylaştım.  Sayın Valimizin bu hususta yakın zamanda adım atacağı umudunu taşıyorum.

 

Her şeye rağmen,  biz Burunucu mahallesi olarak mahallemiz içersinde uyuşturucunun tecrit edilmesi ile ilgili olarak mücadelemizi en üstün gayretimizle devam ettireceğiz. Mahallemizde oturanlar bağımlılık ile ilgili gördükleri en ufak meseleyi Mahalle muhtarlığı ya da emniyetle paylaşsınlar lütfen! 

 

Ünye Yeşilay Temsilcisi olmam hasebiyle ise, Ünye de bağımlıkla ilgili gördüğünüz en küçük ayrıntıyı ve olumsuzluğu benimle ve emniyetle paylaşın lütfen. Sizin şu anda kapınızı çalmamış olan ve bu yüzden de alakasız kaldığınız yangın,  bir gün sizin yüreğinize de kor düşürür, ama çok geç kalmış olursunuz. 

 

Onun için,  Burunucu mahallesinin değerli insanları, hey Ünye'nin değerli insanları, hey Ordunun değerli insanları… Gelin yüreklerimize kor düşmeden işbirliği yapalım ve bağımlılığın kökünü  Ordu Vilayetinden kazıyalım!!! Bu Haber 664 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI