14 Kasım 2014 Pazar
İSMAİL SARI
Ak Parti, Ünye İlçe Seçimine Giderken

Siyaset, ehliyetli kişilerin elinde olursa millet ve memleket için İMAR KURUMU; ehliyetsiz siyasetçilerin elinde olursa me'mur  (emir altındakiler) kurumu haline gelir. Millet ve ülkenin kaderinde siyasetçilerin etkinliği veya pasifliği çok önemli yer tutar. Ülke yönetiminin en küçük biriminden en büyüğüne kadar bu kural geçerlidir. Eskiler ne demişler; “Baş, başa bağlı; baş da padişaha bağlıdır.” Birbirine bağlı olan başlar ne kadar güçlü olursa, padişah da o kadar güçlü olur.

 

22 Kasım 2014 cumartesi günü, Ak Parti Ünye İlçe Yönetimi seçiminin yapılacağını biliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Gazete haberlerine göre, ilçe başkanlığı için adı geçen çok sayıda aday var. Adayın çok olması zenginliktir.; parti için geleceğe dönük tek ümit kaynağı olduğunun göstergesidir. Başkan aday adaylarının hepsi sevdiğimiz insanlardır. Elbet ki parti başkanlığı yapabilecek kapasite ve siyasi birikime sahiplerdir. Siyaset, içinde bulunularak öğrenilir. Dışarıdan beri gazel okunakla siyaset kervanı yürümez. Başkan olmak isteyen arkadaşların içlerinden bir tanesi başkan seçilecektir. Haliyle diğerleri elenmek durumundadır.

 

Bu noktada bazı hususlara işaret etmek istiyorum. Şöyle ki:

1-      Aday olan arkadaşlar, arkalarında küçük gruplar oluşturarak bir sürü…ci, …cü üretmemelidirler. Hepsi de bir partinin adaylarıdır. Öne çıkarılan adayın arkasında kenetlenmeyi, tek vücut halinde birleşmeyi ihmal etmemeleri en büyük dileğimdir.

2-      Hiç kimse kendisini KAFDAĞI'nda görmemelidir. (Kafdağı.. tarihi masallarda; ulaşılamayan, aşılamayan, arka tarafında bir sürü esrarengiz mahlukların ve olayların yer aldığı, hayal aleminde canlandırılan dağdır.) Elbet ki her adayın kendisine özgü maharetleri ve düşünceleri vardır. İmkan bulursa bunları sergileyecektir. Bir üst akıl kendisini değil de öbür arkadaşını tercih etmişse, bir sürü laf üreterek illa da üste çıkmağa zorlamanın bir mantığı yoktur. Böyle yapanlar hep küçülmüşlerdir. İşe yarayan insanlar, çok kolay yetişmiyor. O nedenle, kendi kendimizi ucuza harcamanın anlamsız olduğunu düşünüyorum.

3-      Öncelikle NEFER (bağlısı bulunduğumuz kitlenin işe yarayan bir bireyi, ferdi) olmayı göğüslemeliyiz. Nefer olduktan sonra SEFER (hedefe giden yolculuk) kolaylaşır. Neferlikte, üst komuta itaat vardır. Birlikte yapılan her işte, eylemde itaat zorunludur. Partilerde ve siyasi yapılanmalarda lidere bağlılık birinci sırada yer alır. Liderin veya yetki verdiği kurulların kararlarına da itaat şartı vardır. Dolayısı ile çeşitli bahaneler üreterek fitne çıkarmanın bir anlamı yoktur.

4-      Benim şahsi düşüncem olarak önerim, Ünye İlçe Başkanlığına seçilecek olan arkadaşın parti yönetimini oluştururken diğer aday olan kardeşlerini de yönetime davet etmesidir. Güç birliği ve fikir birliği ile daha güzel işler yapılır diye düşünüyorum.

 

Değerli okuyucularım… ci, …culardan nefret ederim. Müslümanın inancı belli,hedefi belli, yolu bellidir. Ne yapacağını, nereye gideceğini, nasıl hareket edeceğini bilir. Basit basit …ci, …cularla biryere varılmaz. Cenab-ı hak (c.c.) Kur'an-ı Keriminde “Allah'ın ipine (Kur'an ve sünnete) sımsıkı sarılınız; küçüklü büyüklü fırkalara (gruplara) ayrılmayınız.” buyuruyor. Sözün sonu O'nundur.

 

Saygı, sevgi, selamlarımla…  

 

 

 Bu Haber 852 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI