21 Kasım 2014 Pazar
İSMAİL SARI
“Siz gidi tek yumurta ikizleri sizi!”

Geçtiğimiz Pazar (16.11.2014) günü, Saadet Partisi Olağan İlçe Kongresine katıldım. Genel Kurul Divan Masası arkasında, rahmetli Erbakan Hoca'nın gülümseyen portresi vardı. O portreyi görünce, başlık olarak seçtiğim, sayın hocamızın siyasi vecizelerinden biri olan “sizi gidi tek yumurta ikizleri sizi…” sözü aklıma geldi. Türk siyasetinin unutulmayacak simalarından biri olan merhum Erbakan Hoca, boş lAf etmezdi. Söylediği her sözü, düşündürür ve gülümsetirdi. Bu sözünü O, muhalefet için söylerdi ve şu sözü ile de açıklamasını yapardı: “Bizim dışımızdaki partilerin hepsi Batı Taklitçisi” derdi. Ve hepsinin fikir ve uygulama olarak birbirinin aynısı olduğunu söylerdi. Değeri, her geçen gün biraz daha fazla anlaşılan Hoca'mızın kabri, “Cennet bahçelerinden bir bahçe olsun” diyorum.

***                      ***                   ***

Gelelim Genel Kuruldan aldığım notlara. Resmi prosedürün dışında olarak dikkatimi çeken noktalardan kısa notlar yansıtmak istiyorum.

1-        Yönetim Kurulu raporu okunurken gelir ve gider olarak onikibin Türk Lirası ifadesi geçti. Genel Kurul Divan Başkanı sayın Dursun Ali Düzenli, “Faaliyet raporundaki gelir-gider rakamları dikkatinizi çekmiştir. Rakamların çok küçük olduğunu düşünebilirsiniz. Bizler, bir parti çalışmasına giderken aracımızın yakıt masrafını kendimiz karşılar, yola devam ederiz. O masraflar, bu rapora yansımadığı için rakamlar küçüktür; bu kadar basit…” dedi. Benzer faaliyetlerde bulunanların kulağına küpe olsun.

2-        SP İlçe Başkanı Özgür ŞAHİN, güzel bir konuşma yaptı. İstikbal vaat ediyor. Konuşmasından aldığım notlardan bazıları:

“Siyonizmin emrinde olan şer odakları:

a)                        Enerji kaynaklarını,

b)                        Enerji nakil hatlarını,

c)                        Dünyadaki stratejik öneme haiz boğazları,

d)                        Tohum sektörünü,

e)                        Gıda sektörünü,

Ellerinde tutmak için her türlü yolu  mübah sayıyorlar. Bunun tek rakibi Milli Görüş Hareketleridir.”

3-        SP Ordu İl Başkanı Av. Erkan TEMİZ konuşma yaparken; “Ordu İlimizin insanları, iş için büyükşehirlere akın ederken bu hükümetin bu bölgede yaptığı en büyük hizmet, bölgemizdeki kiliseleri onarması olmuştur. Bunlar, plAnlı olarak yapılıyor. Buralarda eski Pontos'un ihyasına çalışılıyor.” dedi.

   Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olarak değerlendirilen Avrupa Milli Görüş Teşkilatı (I G M G), her vardığı yere bir cami, mescit yapmayı birinci vazifesi sayarken (ki, tebrik ediyorum) kilise onarımına karşı tavırlı bu konuşmayı hiç de hoş karşılamadığımı belirtmek isterim. Zira Ünye'deki Kilisenin onarımı için ben de fikri katkıda bulunmuştum. Çünkü, bir dinin ibadet hanesinde (o din, ilkel veya iptal edilmiş de olsa, sadece insani saygı için) düğün yapılmasını ve çeşit çeşit oyunlar sergilenmesini hiç hoş karşılamadığımı zamanla dile getirmiştim. Sayın Başkan'a şunu söylemek isterim: Milli görüşün bir mensubu ve savunucusu olarak başkalarının mabetlerinin ihyasına tahammülü olmayan bir insanın başkalarının ülkelerinde mabet yapma hakkı olabilir mi ve izin alabilir mi? Bizler, millet ve ülke olarak güçlü olduğumuz sürece Pontos veya benzeri hiçbir ideoloji, hayat hakkı bulamaz. Zayıf düştüğümüz her anda Pontos ve benzerleri hemen pusuda beklediğini hiç unutmayalım.

4-        SP Genel Başkanı Sayın Prof. Mustafa KAMALAK Hoca, verimli bir siyasi konuşma yaptı. Geçmişte, öğrencilerine ders verir gibi konuşuyordu, hiç beğenilmiyordu. Ben, çoktan beri konuşmasını dinlememiştim. Bu sefer beğendim. Siyasi Lider, sıfatını taşır olmuş. Konuşmasındaki vurgular, yerliyerinde olup coşturucu alkışlara neden olacak şekilde ağırlıklı ses tonu ile söyleniyordu.

 

Konuşmasında :

a-                                            Bölgenin en ağırlıklı gelir kaynağı olan Fındığa sahip çıkalım. Fındık borsası bölgede kurulsun; hammadde değil, mamûl ürün satalım.

b-                                            İnsanımıza sahip çıkalım, göçü önlemek için iş sahaları açalım. Bölge insanı, pratik zekA sahibidir. Mucitleri değerlendirelim.

c-                                            Ülkemize sahip çıkalım. Küresel Emperyalizm, ülkeyi bölmek için var gücü ile çalışıyor. Batının üç asırlık ŞARK projesinin birinci aşaması, Balkanlardan İslAmı silmektir. Balkanlarda Müslümanlar bugün azınlık halindedir. Birinci aşama tamamlanmıştır. İkinci aşamada İstanbul vardır. İslAmdan temizlemek için her türlü uygulama yapılmaktadır.

d-                                            Davamıza sahip çıkalım. Bu dava, Hz. İbrahim'in davası, Hz. Muhammed'in davasıdır.

e-                                            İslam kardeşlerimize sahip çıkalım.

Bu konuşması da güzeldi. Bu hafta sonunda da Ak Parti İlçe Genel Kurulu vardır. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.

 

Saygı, sevgi ve selamlarımla…

                                                                                  


Bu Haber 1350 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI