1 Ekim 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Sn. Enver Yılmaz 1 trilyoncuk da Ünye-Niksar yolu için çıkarttırsaydı ya...
musakiroglu@mynet.com

AK Parti'nin iki dönemdir Ordu Milletvekilliğini yapan Sn. Enver Yılmaz, kendi seçim bölgesi olarak gördüğü Ordu için yalan yok, çok iyi çalışıyor.

 

Ordu'nun hemen her meselesiyle yakından ilgilenen Yılmaz, Ordu Dereyolu için de elinden geleni ardına koymuyor. Orduluların bırak yapılmasını, yapılabilmesi için hayal bile kuramadıkları Dereyolu projesi, bugün artık çatır çatır gerçekleştiriliyor. Bu olmazı gerçekleştiren, ya da gerçekleştirilmesinde katkısı büyük olan birisi varsa, o da bizzat Sn. Enver Yılmaz'dır.

 

Türkiye'nin en pahalı yolları arasında gösterilen bu yol için para üstüne para çıkarılıyor. Bakın son olarak çıkarılan para ne kadarmış biliyor musunuz? Enver Yılmaz'ın bizzat kendisi açıkladı, 21 trilyonmuş. Para sıkıntımız yok diyor,        Sn. Yılmaz… Yani yeter ki iş görülsün, para hak edilsin, hemen ödemesi yapılır demek istiyor.

 

Başbakan Tayip Erdoğan iki dönemdir kaybettiği Ordu Belediye Başkanlığı'na rağmen ki, Sayın Başbakan böyle durumlarda tepkisini gösterir, gözünü kırpmaz desteğini açıktan açığa çeker. İşte buna rağmen, eğer bu yol için gereken para hiç sıkışmadan temin edilebiliyor, yoldaki çalışmalar kış yaz hiç durmadan sürüyorsa, bunu sağlayan birisi varsa, bu kişi Enver Yılmaz'dan başkası değildir.

 

Başbakan'ın bu yola destek çıkmasını bırak, yolu Karadeniz – Akdeniz Projesi olarak Türkiye'nin en önemli projeleri arasında göstermesini kim sağladı? Enver Yılmaz, var mı başka birisi ki?…

 

Sn. Yılmaz, yaptığı 21 trilyonluk açıklamasında diyor ki… “Ünye – Akkuş – Niksar yolu güzergahında da hummalı bir şekilde çalışma sürüyor, yol iyileştiriliyor.”

 

Buna dalga mı geçmek denir, yoksa birisi kendisini yanlış bilgilendirmişte böyle mi konuşuyor? denir… Ne denir bilemiyorum… Ama denilen bu söz, Enver Yılmaz'ın sarf ettiği bu cümle Ünyeli siyasilere kapak olsun. Başka ne diyebilirim.

 

Ünye – Niksar Yolu Karadeniz'den Akdeniz'e inen en kısa yolken, bizim siyasilerimiz, bunu Başbakan'a izah edemeyip, bilmem taa nerelerden Akdeniz'e yol indirmeyi becerenlere bir baksınlar. Bu işler nasıl oluyormuş bir ders alsın, tecrübe edinsinler.

 

Ünye – Niksar yolunda hummalı çalışma varmışâ€¦ Bırakın hummasını, mummasını… Gittik gördük, yol güzergahında kumda oynarcasına biri iki iş yapılmış. Ondan çok daha fazlasını KÖYDES köy yollarında gerçekleştiriyor.

 

Sn. Enver Yılmaz'a buradan bir çağrı yapmak istiyorum.

 

“Sn. Yılmaz, Ünye – Akkuş – Niksar yolunda hummalı bir çalışma var demişsiniz. Bilmem, ama gırgır geçtiniz, ama yol konusunda yanlış bilgi sahibi oldunuz.

 

Size diyorum ki, eğer bu yolun da önemine inanıyor, yapılmasını, daha iyi şartlarda hizmet vermesini istiyorsanız, bu düşüncenizde de samimiyseniz… Ordu Dereyolu için temin ettiğiniz 21 trilyon para gibi, bu yola da zararı yok 1 trilyon  temin ediniz. Ediniz ki, samimiyetinize inanalım… Ediniz ki şu bizim Ünyeli siyasilerimize bir kez daha kapak olsun.

 

Bir çift söz de bizim siyasilerimize,

 

Ey siyasilerimiz, görüyorsunuz işte eloğlu tekeden süt çıkarırcasına, olmazları olur yapıyor, istediği desteği alıyor, parayı buluyor, yolunu, yolağını yaptırıyor.

 

Peki Ünye- Niksar yolu için siz ne yapıyorsunuz?

 

Allahaşkına artık, girin devreye, asılın… Şu yolun artık hakkını verin, verilmesini sağlayın. Bu görev sizin, başka hiç kimsenin değil. Bu Haber 1683 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI