3 Nisan 2015 Pazar
İSMAİL SARI
Ha Şöyle Sayın Başkan!...

1 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 12:00 de Atatürk Park'ında bulunan Ünye Belediyesi sosyal tesislerinin açılışı vardı. Davetlilerden birisi olarak açılışa katıldım.

 2014 Yılı 30 Mart yerel seçimleri öncesi, Büyükşehir olan Ordu ili, yasal olan Büyükşehir hazırlıkları yaparken, ilçe varlıklarının Büyük şehre devir edilmesi işlemlerini bir Vali yardımcısının başkanlığında kurulan komisyon yürüttü. Büyükşehir belediyesi adına devir-teslim işlemleri bu komisyona yapıldı. Ünye Belediye Başkanı Sayın Ahmet ARPACIOĞLU izine ayrılarak yerine vekil olarak beni bırakmıştı. Ünye ve beldelerinin devir-teslim evrakının büyük çoğunluğunda benim imzam vardır. Yapılan işlemler Büyükşehir yasası kapsamında, yasanın amir hükümlerinin uygulanmasından ibarettir. Devir-teslim imzaları için ilgili vali yardımcısı, bütün belediye başkanlarını Ordu!ya davet etti. Valilik binasının komisyon odasında, sıra ile komisyon huzurunda evrakları okuyarak ve kafamıza takılan soruları Vali yardımcısına sorarak imzaladık. Yasanın amir hükmü dışında yapılacak bir şey yoktu. Yasa ne emrediyorsa, imza evrakı ona uygun olarak hazırlanmıştı. Ben değil de Ünye adına kim gitse aynı şeyi yapacaktı. Çünkü, yasal olarak kağıt üzerinde var olan, ancak gerçekte mevcudiyeti bulunmayan büyük şehre devir teslim yapılıyordu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra büyük şehrin mevcudiyeti söz konusu olacaktı. İmzalar atıldı, devir-teslim işlemleri bitirildi. Daha sonra seçim devresi geldi ve seçimler yapıldı. Ünye Belediyesi, parti değil ama şahıs olarak el değiştirdi. Aynı partinin (Ak Parti) bir başka ekibi göreve geldi. Devlet yönetiminde devamlılık esastır. Şahıslar gelip geçicidir. Gidenlerin bıraktığı yerden, yeni gelenler alır ve devam ettirir. Hele hele gidenlerle yeni gelenler aynı partiden olunca hiçbir problem olmadan - kol kırılır kalır yen içinde, prensibi uyarınca – yapılan hizmetler bırakıldığı yerden alınır ve devam ettirilir. Benim aldığım devlet terbiyesi, parti terbiyesi ve anlayışı böyledir.

 

30 Mart 2014 seçimleri sonrası Ünye de estirilen siyasi hava; “Belediye Başkanı Ahmet ARPACIOĞLU, belediyeyi vekile bırakmış, vekil bilmediği için devir-teslim evrakına imzayı atarak Ünye!yi Ordu!ya teslim etmiştir. Hiçbir şeye itiraz etmeden evraka imza atılmış, basiretsiz (ön görüsü olmayan) yöneticiler tarafından Ünye Ordu!ya teslim edilmiştir.” Yani ben o günlerin “GÜNAH KEÇİSİ” olmuştum. Sabırla, 1 Nisan 2015 gününü beklemiştim. Atatürk Parkın!daki sosyal tesislerin açılış konuşmalarında Sayın Ahmet ÇAMYAR ve Sayın Enver YILMAZ, tamamen bana konuşmuşlar ve ben de her ikisini gülerek bol bol alkışlamıştım. Sayın Enver YILMAZ şöyle diyordu: “Buralar, yasal olarak bize yani büyük şehre verilmiş olsa da, alıp Ordu!ya götürecek halimiz yoktu. Burası Ünye Belediyesi!ne ve Ünye halkına yakışıyordu. Kendi aramızda değerlendirme yaparak Ünye Belediyemize bila bedel (bedelsiz olarak) kiraya vermeyi uygun gördük”.

 Ha şöyle sayın başkanım, sizleri tebrik ediyorum. Olması gerekeni ve doğru olanı yapıyorsunuz. Katmerli puanlar alıyorsunuz. En kısa basiretle (ön görüyle), bir sene sonrasını görebilmiş olmanın sevinci ile Sayın Ahmet ÇAMYAR!ı ve ekip arkadaşlarını da kutluyor, Ünye Belediyemiz ve Ünye ile yöre halkımız için sosyal tesislerin verimnli ve hayırlı olmasını Cenab-ı HAK!dan içtenlikle diliyorum. Büyük şehir nimetlerinin bundan sonra bütün ilçelere yavaş yavaş akacağını Sayın Enver YILMAZ!ın konuşmalarından anlamış bulunuyorum. Ordu ve Fatsa limanlarının kapatılarak sadece Ünye limanının bölge limanı olarak açık kalacağını duydum, İnşaAllah doğrudur. Daha güzel uyguılamaların ve büyük şehir hizmetlerinin geleceğine de hiç katıksız inanıyorum. Büyük şehri hep alkışladım, devam ediyorum.

 Benim tanıdığım Enver YILMAZ, merhum ERBAKAN Hoca!nın siyasi tedrisatında yetişmiştir. Millet ve memleket sevgisiyle dolu, yüce hedeflerin insanıdır. Merkeziyetçilik, bölgecilik, ,ilçe ayrımcılığı gibi basit ayak oyunlarının insanı olmayacaktır. İnsanımızın tamamını kucaklayan, milletin ve memleketin tamamını aynı ölçülerde gören ve ortak hizmet vermeyi en kutsal vazife bilen bir anlayışla Büyük Şehir Belediye Başkanlığı yapacağına inancım tamdır.

 Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 1501 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI