10 Nisan 2015 Pazar
İSMAİL SARI
Ordu Siyasetinde Ünye, Yine 20 Puan İleride

Yıllar önce, Ünye Adnan Menderes Ticaret Meslek Lisesi Müdürlüğüne bakarken, bir günün sabahı erken saatlerde kapım vuruldu ve kelli-felli bir adam içeriye girdi. Selam-kelAm, hoş-beşten sonra koyu bir sohbete başladık. Misafirim, önce kendini tanıttı; aslen Rizeli olup Bursa'da yerleşmiş olan emekli bir öğretmendi. O günlerde moda olan, her okulun kendi öğrencileri için zorunlu olarak okulunun rozetini taşıma gereği vardı. Çünkü öğrenciler, çeşitli ideoloji gruplarının rozetlerini taşımağa başlamışlardı ve okul idarecilerinin en büyük baş belası haline gelmişti. İşte benim emekli öğretmen olan misafirim, okul rozeti ve yaka kartı siparişleri almak için okulları dolaşırken bize uğramıştı. Bursa'da bir atölye kurmuş, bu işlerin imalatını ve baskısını yapıyormuş.

 

Pazarlamacılık, çene ve güzel hitabet ister. Benim misafirim de maşA Allah bu konuda son derece maharetli idi. Çaylarımızı yudumlarken sohbet kızıştı. Orası senin, burası benim derken misafirim şunları söyledi: “Ben, Türkiye'nin her tarafını gezerim. Kara Deniz'in şu sahil şeridindeki il ve ilçelerini çok iyi tanırım. Ünye'ye de çok defa gelmişliğim vardır. Gezip-gördüğüm yerlerin, sosyal ve kültürel ve doğal güzelliklerini incelerim. Ünye'niz, doğal güzellikleri ile sahilin en güzel yerleşim yeridir dersem yalan söylemiş olmam. Sosyal ve kültürel yönden de İstanbul'la yarışıyor. İlçenizi çok beğeniyorum.” Ben, bir Ünyeli olarak tanıtımdan son derece gurur duymuştum. Misafirime teşekkür ettim.

 

Partilerimizin 7 Haziran seçimleri için milletvekili aday listeleri belli oldu. Ordu'muzun gururu, Ünye'mizin göz nuru ve gönüller sûrunu olan Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ, Ak Parti Ordu birinci sıra adayı olarak, baba diyarı olan ilimizi tercih etmiş olması bizleri son derece memnun etmiştir. Kendisine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Rahmetli babaları Dr. İsmail Niyazi KURTULMUŞ Ağabeyimizi çok yakinen tanıyan birisi olarak ben şahsen, Numan Bey, baba diyarı olan ilimize karşı ilgisiz duruyor gibi düşünerek biraz kırgın duruyordum kendisine. Ancak yanılmışım. Çok sevinçliyiz, kendilerini bağrımıza basıyoruz. Seçim çalışmalarında, kendilerine her türlü desteğimizi sunacağımızı da arz ediyoruz. Ve seçim çalışmalarına, Rahmetli Babalarının, Prof. Dr. Osman Çataklı Ağabeyimizle defalarca geldiği ve ayranlı mısır çorbası yediği Çatak Köyü'müzden başlaması için davet ediyorum. Çünkü köyümüzde, Dr. İsmail Niyazi Ağabeyimizin, bir tek ilAçla tedavi ettiği hastalarından halen yaşayanlar vardır. Dr. İsmail Niyazi Ağabeyimiz, bir inanç numunesi, tevazu örneği, sırat-ı müstekimin en güzel kılavuzlarındandı. Rahmet ve minnetle anıyor, Yüce Allah (c.c) kabrini riyaz'ül-cinAn (cennet bahçesi) eylesin diyorum.

 

Öncelikle Numan Bey için, daha sonra da bütün vekil adaylarımız için millete, memlekete ve kutsal değerlerimize en faydalı olacaklara Allah'ım yardımını ikram etsin diyorum.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 871 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI