25 Nisan 2015 Pazar
ARİF TAKICI
Sözün Bittiği Yerdeyiz

Siz değerli okuyucularımın çoğunluğunca bilindiği üzere, bu köşemde daha çok sosyal içerikli yazılar yazmaktayım.  Dolayısıyla siyasal içerikli yazıları en az yazan yazarlardan biriyim.

 

Aslında Gazetemiz sahibi ve Genel yayın yönetmenimiz de, bazı okurlarımda siyasi yazılar yazmam yönünde telkinde bulunmuyor değiller.  Ama dedim ya, benim tarzım daha çok sosyal içerikli yazılar yazmak.

 

Ama bu hiç yazmayacağım, Ünye ve Ordu'yu ilgilendiren meselelere hiç değinmeyeceğim, yorumda bulunmayacağım, suya sabuna dokunmayacağım anlamına gelmez!

 

Bu günkü yazımı biraz memleket meseleleri ile ilgili yazacağımdan, belki kıyısından köşesinden siyasete de girmek, belki dokunmak, belki sinir uçlarına basmak, belki alınganlığa sebep olmak, belki de olmamak durumunda olacağım.

 

Aslında benim bahsedeceğim konuların çoğuna gazetemizde köşe yazısı yazan değerli yazar arkadaşlarım usulü dairesinde değiniyorlar.  Bu nedenle, tekrardan ibaret gibi hisse kapılırsanız affınıza sığınırım… Ve ifade etmeliyim ki,   beni bu yazımı yazmaya okurlarımdan bazılarının ifadeleri teşvik etti.

 

Ben aynı zamanda sanayiciyim biliyorsunuz… Sanayi Sitesinin de on yıla yakın bir zaman Başkanlığını yaptım.  Geçenlerde Sanayi sitesinde üretim yapan bir arkadaşla sohbet ederken,  yerlerinin yetersiz geldiğini dile getirerek, dışarıda tanıştıkları iş adamlarından bazılarının Ünye'ye gelip yatırım istediklerini, ancak organize sanayi olmadığı için buna yaklaşmadıkları bilgisini benimle paylaştı… Fatsa Organize Sanayi de binlerce vatandaşın aş ve iş sahibi olduğunu dile getirdi.

 

Sahi biz yirmi beş yıla yakın zamandır organize sanayiyi konuşuyoruz…  Da, konuşuyoruz… Öyle işte!

 

İster şans, ister dualıyız, ister Allahın hikmeti,  ister istikrar deyin… 25 seneye yakın zamandır Ünye'den kuvvetli politikacılar,  Vekil ve Bakanlar çıktı. Biz 25 senedir organize sanayi konusunda niye hala yerimizde sayıyoruz?   Gerçekten anlaşılması zor!

 

Vekiller ve Bakanlar mı yetersiz kaldı?

 

İlçe Başkanları mı?

 

Sivil inisiyatif kurumları mı?

 

Halk mı?

 

Muhalefet mi?

 

Neyimiz yetmedi de halledemedik biz bu organize Sanayi işini?

 

Bunları sorgulamamız lazım!!!

 

Akkuş Niksar yolunu ve diğer bazı hususları hiç yazmıyorum.

 

Ama bazı konularda olduğu gibi, bilhassa Organize Sanayi konusunda elle tutulur bir aşama kaydetmemiz lazım artık. 25 yıldır konuşuyoruz… Lafın bittiği yerdeyiz artık!

      

Sayın Numan Kurtulmuş'un görevinin ağırlığı ve şahsına münhasır bazı sebepler dolayısıyla kendisini bu konulara fazla veremeyeceği algısı var Ünye kamuoyunda.

 

Eh Ak Partiden aday olan ama İçlerinde Ünyeli olmayan vekiller seçildikleri takdirde Organize Sanayi ve diğer konularda Ünye ve hinterlandı ile ne kadar ilgilenecekler diye yorumların olduğu bir zaviyeden baktığımızda…  İlçe Başkanı Arif Ergün kardeşime çoook görev düşüyor!

       

Onun uykuları kaçacak reddede sevda, inat, meşakkat, fedakarlık, vizyon,  bilgi,  ama özelliklede ilgi ortaya koymak,  meselelerin lokomotifi olmak,   ekibiyle birlikte çok güzel hazırlanan projeleri Numan Bey ve diğer Vekillere aktarmakla kalmayıp,  onlara pes dedirtecek irtifada ki inatçı ve ısrarcı takiplerini sürdürmek gibi zor bir görevi var… O da bunun idrakindedir diye düşünüyorum.

   

Onun ismi Arif…  Manası bilmek demek!   Ak Parti gibi bir Partiye İlçe Başkanı olmak istedi, oldu.                

 

Eh, Ak Parti gibi bir Partiye İlçe Başkanı olmak kolay değil.    Sorumlu olduğu bölgenin beklentilerini karşılamak ve karşılanmasına köprü olmak gibi çok önemli bir görevi var.

 

Sevgili Arif Ergün, rahat uyumak bizim, uykusuzluk senin…  Vakti istediğimiz gibi özgürce kullanmak bizim, vakti yetirememek senin. 

 

İstemeden yenilen  aş karın, istemeden  yapılan iş baş ağrıtırmış, derler.  Sen istedin, istersen başarırsın…  Allah sana kolaylık versin kardeşim.Bu Haber 806 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI