30 Nisan 2015 Pazar
İSMAİL SARI
“Benim Yarim, Gelişinden Bellidir” Şarkısını Hangi Bayan Söylemiş?

7 Haziran 2015 MİLLET VEKİLİ Genel seçimleri için propaganda çalışmaları başladı ve bütün hızı ile devam ediyor. 24 Nisan 2015 Cuma günü, Ak Parti'nin Ünye İlçe Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışı vardı. İki millet vekili adayı; Av. Ayşe Nilgün TOMAKİN ve Av. Oktay ÇANAK'ın katılımı ile, büyük bir kalabalık, Akkuş-Niksar Caddesini kapatmış vaziyette alkışlar eşliğinde kurdele kesiliyor. Ak Parti İlçe Başkanı Arif ERGÜN, Belediye Başkanı Ahmet ÇAMYAR, Adaylar A.Nilgün TOMAKİN ve Oktay ÇANAK'ın konuşmalarının özeti, beşte beş ile Ordu'nun alınması ağırlıklı idi. Salona doluştuk ve masalara oturduk.

 

            Kuru pastalardan atıştırırken ve meyve sularını yudumlarken yanımda oturan muzip arkadaşım, “Benim yarim gelişinden bellidir; şarkısını söyleyen bayan kimdir hocam?” demez mi? Şaşkın şaşkın yüzüne bakarak, “Bu da ne demek oluyor, ne münasebeti var? Sen hiç ciddi olamayacak mısın?” dedim. Sert sert yüzüme bakarak ve ciddi ciddi, hiç istifini bozmadan, muzip arkadaşım başladı siyasete; “Konuşmacıların hepsi de beşte beş diyor. 30 Mart seçimlerinde de yirmide yirmi diyorlardı da kimseyi inandıramıyorduk. Bu seferki heyecanı, daha ilk günden çok daha farklı görüyorum. Konuşmacıların sözleri ağızlarından çıkar-çıkmaz alkış tufanı kopuyor ve yer yerinden oynuyor. Bu heyecanın ayak sesleri bana, beşte beş çok rahattır, dedirtiyor. Sana hiçbir şey söylemiyor mu?” deyince ben de gülümsüyorum. Ve muzip arkadaşım devam ediyor: “Ak Parti'nin karşısında muhalefet yok. İktidar Partisi, alternatifsiz olarak ve daha güçlü kadrolarla tekrar iktidara yürüyor. Muhalefet partileri; minder kenarında peşrev çekerken gürültü koparan, güreş başlayınca kenara kaçarak bir kenar oyunu ile acaba tuş yapabilir miyizin hesapları ile vakit geçiren pehlivan gibi hepsi AK Partiye çalışıyorlar. CHP, alkışlarla başladı işe; kimi, niçin alkışladıkları belli değil. MHP, uzaklardan bağırıyor CHP'ye: “Ak Parti'nin icraatlarını mı alkışlıyorsunuz?”

 

            Baktım ki, benim muzip arkadaşım bayağı haklı. Yazıma başlık olarak seçtiğim şarkı sözlerini bir defa daha düşünüyorum. Ve diyorum ki, seçimin sonuçları, seçim koordinasyon merkezlerinin açılış alkışlarında bile görülebiliyor. Ve arkadaşıma diyorum ki, “Şu şarkıyı söyleyen bayanı da söyle de okuyucularımın merakını sonlandıralım; ” Kahkaha ile gülüyor ve “Daha anlamadın mı TOPALIN KARISINI?” diyor. Ben de gülüyorum, yanımda olanlar da gülüyor. Ama onlar, sadece neşemize katılarak gülüyor. Aramızda geçenlerden habersiz.

 

            Değerli Okuyucularım !

            Ak Parti gene gümbür gümbür geliyor. Alternatif yok, muhalefet yok. Dağ başında oturan vatandaş bile artık, icraata bakıyor. Boş sözlere, şişirme lAflara kimsecikler değer vermiyor. Sizlere bir de sosyal demokrat fıkrası anlatayım da kararı sizler veriniz. İki sosyal demokrat genç, evlenmişler ve gerdek odasına girmişler. İkisi de tahsilli. Delikanlı, koltuğunun altına almış kocaman ansiklopedi ciltlerini; Birinden açıyor “cinsellik” maddesini, okuyor kızcağıza, öbüründen açıyor okuyor, derken sabah oluyor. Bir gece böyle, iki gece böyle, üç gece böyle derken kızcağızın alnına tak diyor ve doğruca koşuyor mahkemeye. Büyük mağduriyet, acilen bir yargılama ve hakim bey, gelin hanıma soruyor, anlat kızım derdini. Gelin hanım olup-bitenleri sıraladıktan sonra: “Teorik bilgilere karnım tok; icraat isterim hakim bey, icraat!” deyince sayın yargıç kararını veriyor ve bir türlü başlayamayan evlilik bitiyor. (Rahmetli sosyal demokrat olan Murat Yılmaz hoca anlatmıştı. Rahmetle anıyorum).

 

            Sevgi, saygı ve selamlarımla…Bu Haber 814 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI