4 Haziran 2015 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
Saadet’in adayı Muammer Bilgiç…

7 Haziran Pazar günü seçimlerine sayılı günler kaldı.

Saadet Partisi Ordu Milletvekili Adayı Muammer Bilgiç; Ordu televizyonlarında çok çarpıcı şeyler anlatıyor:

“Mecliste ki dört partinin dış politikada ve ekonomide birbirlerinden farkı yoktur” diyor Muammer Bilgiç…

Bilgiç'in konuşmasından dikkatimi çeken satır  başları ise şöyle: 

“Bizim BBP ve Saadet Partisi olarak Milli İttifak kurarak Saadet Partisi çatısı ve amblemi altında seçime girdiğimizden insanların çoğunun haberi yoktu. Bizler ev ev mahalle mahalle, köy, esnaf, memur, işçi, öğrenci demeden yaptığımız çalışmalar sonunda tüm ilçemizde halkımıza anlattık, anlatıyoruz.

Biz günü birlik siyaset yapan bir parti değiliz. Biz Dünyayı, ülkeleri, ülkemizi ve toplumu her yönüyle değerlendiren bir partiyiz.

İnsanlarla konuşurken günübirlik vaadlerle karşılarına çıkmıyoruz. Biz neyiz? Kimiz? Nerede yaşıyoruz? Neyin mücadelesini yapıyoruz?

Ey insan; Sen bu Dünyada geçicisin, geçici olduğun bu Dünyada kan dökme, gözyaşı dökme, kul hakkına girme, insanların hakkını gasp etme, insanların alın terini, emeğini sömürme diyoruz.

Siyaset niçin yapılır? Siyaset nimetlerin hakça/adaletli olarak paylaşımında dengeyi sağlamak için yapılır. Biz seçmenlere bunu anlatmak için varız. Biz siyaseti, hak yememek ve yedirmemek için yapıyoruz.

İnsanlar hangi inanç ve görüşten olursa olsun, onların doğuştan var olan temel hakları korunmalıdır.

Bu ülkede hep milletvekillerinin aldığı maaşlar konuşulurken topçuların, popçuların aldıkları milyonlarca para söz konusu olmuyor. Büyük kulüplerde top koşturan bir futbolcu ayda bir milyon / bir trilyon alıyor.

Bir otomobil firması fuarda tanıtım için bir mankene birkaç gün için 100 bin dolar ödüyor. Aynı otomobil firması çalıştırdığı işçi bu parayı alabilmek için tam 240 ay, yani 20 yıl çalışması gerekiyor. Bir mankene birkaç saat için 100 bin dolar verirken, günde 8 – 10 saat çalışan alın teri döken bir işçiye ancak asgari ücreti uygun görüyor. Hayat – emek karşılığı bu kadar ucuz olmamalı. İşçiye verilen bu asgari ücretin neyin karşılığı olduğu anlatılmalı.

Bugün Dünyada hakim küresel (ırkçı) emperyalizm denilen sapkın bir yönetim şekli hakim. Bunun da temelinde SİYONİZM var. Siyonizm ise bir ırkın üstünlüğüne dayanır. Biz bütün insanların eşit olarak yaratılmış olduğuna inanırız. Her bir insanın başka bir insan üzerinde baskı ve tahakküm hakkı bulunmamalıdır. Biz bunu doğru bulmuyoruz, kabul etmiyoruz.

Ve biz diyoruz ki; birileri Öcalan'dan, PKK'dan bahsediyor. Bunlar mevcut tehlikenin yanında bir hiç mesafesindedir. Onlar ırkçı emperyalizmin kullandığı taşeron ülkenin birer kuklalarıdır. Eğer bu ülkede bunlar en büyük tehlike olarak gösteriliyorsa, asıl tehlikeler örtbas ediliyor demektir. (Bilerek ya da bilmeyerek)

PKK'nın silah fabrikaları mı var? Bunlara bu silahlar nereden, kimden geliyor bakmak lazım. Bunları bu zamana kadar koruyan kollayan kimler bakmak lazım. IŞİD denilen örgüt nasıl piyasaya çıktı arkasında kimler var bakmak lazım.

Eğer bunları değerlendiremezsek, olayların arkasında Amerika'nın, Avrupa Birliği ve İsrail'in varlığını göremezsek, gördüğümüz halde de söyleyip açıklayamazsak ne yapmış oluyoruz? Emperyalizme taşeronluk yapmış oluyoruz.

Meclisteki bu dört partiye oy verenler bu ülke daha iyi yönetsin diye oy veriyorlar, ancak bu dört partinin de dış politikada ve ekonomide birbirlerinden farklı bir düşüncelerinin, yöntemlerinin olup olmadığına bakmak lazım.

Bu dört partinin de seçim beyannamelerine bakmak lazım. Bunların temel konularda birbirlerinden farkları yoktur. Bunların hiçbiri Amerika'ya, Avrupa Birliği'ne ve İsrail'e karşı politikaları olduğunu söyleyemezler.

Küresel emperyalizme ABD'ye, AB'ye ve İsrail'e karşı dik duruş sergileyen ve karşı olduğunu açıkça ifade edebilen tek parti Saadet Partisi'dir.”

Diğer görüş ve düşüncelerini, hayatını ve Dünya görüşünü geçtiğimiz 1.5 ayda 105 bin adet ve beş ayrı broşür ve bildiriyle Ordu, Ünye ve diğer ilçelere anlatıp duyurmaya çalışan Muammer Bilgiç'e Ordu ilçeleri ve özellikle sandığa yansıyacağını ümit ederek, başarılar ve hayırlı sonuçlar almasını diliyoruz. Allah doğruların yardımcısı olsun.

Kalın sağlıcakla…

 

 Bu Haber 964 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI