3 Ağustos 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Demek ki bazıları sözde değil, özde başkan oluyormuş...
musakiroğlu@mynet.com

Bu köşede 11 Mayıs 2009 tarihli yazdığım yazıda Sayın Hasan Şimşek'le, Sayın Osman Atik'i TOBB Üst Kurulu'na seçilmelerinden dolayı kutlayan bir yazı yazmıştım.

Yazıda, her iki başkanın bu göreve seçilmelerinin önemine dikkat çekmiş, TOBB Genel Başkanlığı sırasında Cumhurbaşkanlığı dahil, her makam için adı geçen Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yakın çalışma ekibine girmiş olmalarının Ünye için önemine işaret etmiştim.

Yazıda, Sayın Hisarcıklıoğlu'nun TOBB Genel Başkanlığı'nda son döneminin olduğunu kaydetmiş, bu dönem sonunda kendisinin siyasi lider olarak Türkiye'nin başına geçebileceğini işaret etmiştim.

Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ÜTSO tarafından kendisine gönderilen ÜNYE Kent Gazetesi'ndeki yazımı okumuş, cevap yazmak zahmetinde bulunmuşlar.

Zahmetinde bulunmuşlar diyorum… Çünkü bırak TOBB Genel Başkanlığı gibi bu ülkede milyonları temsil eden Başkan olmayı, biz yeri gelir Kanarya Sevenler Derneği Başkanı'ndan bile bir cümle demeci, ya da cevabı alamayız.

Demek ki, bazı başkanlar öyle birçoğu gibi sözde değil, bulunduğu makamı her yönüyle temsil etme kabiliyeti olan özde başkan oluyormuşâ€¦ Örneğin Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu gibi…

Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun adresime gönderdiği yazısı aynen şöyle:

 “Sayın Musa Ö. KIROĞLU - Ünye Kent Gazetesi Yazarı

Ünye Ticaret veSsanayi odamız tarafından gönderilen, ilçenizin saygın gazetelerinden Ünye Kent'teki Püf Noktası isimli, “Ayrıntılar… Dikkat Çekenler…”başlıklı köşe yazınızı ilgiyle okudum.

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği ülkemizdeki, yerli-yabancı tüm tüccarları, sanayicileri, ihracatçıları, turizmcileri ve müteahhitleri temsil etme yetkisine ve onuruna sahiptir. 365 oda ve borsamız her biri, demokratik yapısı ve geleneğiyle, ülkemizin her yanında demokrasi kültürünün gelişmesine, kök salmasına katkıda bulunmaktadır.

Türkiye'nin her bir şehrinin ve her sektörünün temsil edildiği TOBB Genel Kurul platformu, Türkiye'nin aynasıdır. TOBB'un sesi, sağduyunun sesidir. Orada dile getirdiklerimiz, Türk iş dünyasının hissiyatıdır, beklentileridir.

Bugün Türkiye'nin en etkin, en çok sözü dinlenen, en fazla saygı duyulan meslek örgütü haline gelmiş olan Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği'nin bu büyük gücünün kaynağı, Türk iş dünyasının başarıyla temsil edildiği oda ve borsalarımızdır. Yaptığımız her şeyi onlardan aldığımız güçle yaptık. Elde ettiğimiz başarılar onlarla yaptığımız ekip çalışmasının sonucudur.

Birliğimiz 64. Genel Kurulu seçimlerinde, başkanlığa yeniden seçilmem vesilesiyle, şahsımla ilgili belirttiğiniz nazik duygu ve düşüncelerinizi, ülkemizin aydınlık geleceği için yürüttüğünüz proje ve çalışmalarda bizleri motive eden önemli bir destek olarak görüyorum.

Sayın KIROĞLU,

Son olarak, içtenlikle ve iyi niyetle kaleme aldığınız siyasetin gelecekte şekillenmesi konusundaki analizinizde, şahsımla ilgili belirttiğiniz düşünceleriniz nedeniyle, değişik vesilelerle kamuoyu ile paylaştığım görüşlerimi size de kısaca tekrarlamak istiyorum.

Ben TOBB Başkanı'yım ve bizim misyonumuz siyasi bir ikbal peşinde olmak değil, üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumaktır. Herhangi bir siyasi oluşuma ya da kişiye doğrudan veya dolaylı bir desteğimiz söz konusu olamaz.

Her yıl TOBB Genel Kurulları'nda üyelerimize, delegelerimize ve Türk iş Alemine ne söz verdiysem, aynı noktada duruyorum. Bugün de bu söze sadık kalarak, TOBB Başkanı olduğum sürece, bütün partilere eşit yakınlıkta olmaya devam edeceğimi bir kez daha vurguluyorum.

Usta bir kalem olarak, birliğimize ve büyük camiamıza gösterdiğiniz yakın ilgi için duyduğum memnuniyeti ifade ediyor, geleceğimizin daha aydınlık, daha müreffeh ve daha huzurlu olabilmesi amacıyla, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ilgili yapıcı temennileriniz için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU - TOBB Genel Başkanı”Bu Haber 1575 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI